Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mint lakás kutya?

Husky mint lakás kutya?

Figyelt kérdés

Első elolvasásra a kérdésre mindenki rávágná, hogy kizárt. Viszont van egy pár ismerősöm akik lakásban tartják ezt a fajta kutyát, illetve látok is embereket akik ugyan így tesznek.


Ismerem a fajta jellegét, nagyon sokat olvasgattam már róla. Mégis lenne jó néhány kérdésem tapasztalt emberektől.


1. "Megfigyeléseim szerint a kézben nyugodt kölyköket a legkönnyebb nevelni, gyorsan alkalmazkodnak az új környezethez is. A tiltakozókból, kapálózókból lesznek az önfejűbb és függetlenebb kutyák. Ők lesznek a vezéregyéniségek, míg a csendesek inkább behódoló természetűek. " -ezt egy cikkben olvastam egy tapasztalt régi motoros tenyésztőt kérdezték meg. Akinek volt már ilyen kutyája tapasztalta ezt, vagy semmi köze ahhoz később milyen lesz a kutyus?


2. Nagyon sok embertől láttam ill. hallottam, hogy a husky nem tud a gazdája mellett normálisan menni, húzza, szökik, hám nélkül sétálni se lehet vele stb.

A szomszédunkban van egy husky, illetve nem messze egy idősebb úrnak ugyancsak huskya, és 4 napja 2 husky gazdit láttam. Egyiken se volt hám, egyik sem húzta a gazdáját, szépen ment mellette.

Ez mennyiben függ a neveléstől illetve a természetétől?


3. Most még kertes házban lakok kb. 3 hónapig. Utána viszont másik városba költözök,lakásba. Ebben a 3 hónapban szobatisztaságra tudnám nevelni.

Itt is és ott is tudnám eleget mozgatni. Több órákat.

Viszont ha magára hagyjuk vonyít. Erről valahogyan le lehet szoktatni? Hogy tudja nem hagyjuk magára csak kis időre? Esetleg tegyünk ki neki valami olyan dolgot amit szétszedhet és ne unatkozzon?


Akik tudnak segíteni vagy tartottak házban esetleg lakásban ilyet fajta kutyát szívesen elolvasom tapasztalataikat .



2017. máj. 12. 13:50
 1/5 anonim válasza:
91%
Barátnőmnek huskyja van. Rengeteget kell vele nemcsak sétálni,de futni is. Hatalmas a mozgásigénye. Ha sokáig van otthon egyedül,akkor lefoglalja magát vagy így vagy úgy,ami lehet nektek nem éppen fog tetszeni. Én egyszer valami olyasmit olvastam,hogyha adtok a kutyusnak egy olyan ruhadarabot,amin jól érzi a szagotokat ,akkor kevésbé fog utánatok vonyitani. Nem tudom ez mennyire igaz. Figyelj, szerintem ha letudod fárasztani szellemileg,fizikailag, és minden szabadidődet vele töltöd, akkor nem lesz baj.
2017. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt a ruha dolgot majd kipróbálom:) Hátha beválik.
2017. máj. 12. 14:01
 3/5 anonim válasza:
91%
A barátnőm kutyája már egészen szépen sétál mellette.. Mutattam neki egy könyvet,amibe megtanítják a kutyusoknak, hogyan sétáljanak szépen a gazdi mellett. Jutalomfalatot kell az orruk előtt tartani,miközben ő ott sétál melletted, és ha már szép lassan sétál,akkor oda kell neki adni.
2017. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mi a könyv címe?:)
2017. máj. 12. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:

2. Nagyon sok embertől láttam ill. hallottam, hogy a husky nem tud a gazdája mellett normálisan menni, húzza, szökik, hám nélkül sétálni se lehet vele stb.

A szomszédunkban van egy husky, illetve nem messze egy idősebb úrnak ugyancsak huskya, és 4 napja 2 husky gazdit láttam. Egyiken se volt hám, egyik sem húzta a gazdáját, szépen ment mellette.

Ez mennyiben függ a neveléstől illetve a természetétől?


Azért mert megveszik küllemre a kutyát és a neveléssel már nem foglalkoznak. Ha tudatosan neveled kölyök korától kezdve akkor nem lesz problémád a húzással. Kicsit indokolatlannak tartam a hámmal való sétáltatást, mert nyakörvvel sokkal jobban lehet irányítani és a hám alapból húzásra lenne bár sokan húzás ellen használják, de ez mindenkinek a saját dolga.

A természetétől max az függ, hogy mennyire vevő a tanulásra. Abszolút a neveléstől függ.

Az enyémek tökéletesen sétálnak póráz és póráz nélkül is, de kutyaiskolába folyamatosan jártunk.


3. Most még kertes házban lakok kb. 3 hónapig. Utána viszont másik városba költözök,lakásba. Ebben a 3 hónapban szobatisztaságra tudnám nevelni.

Itt is és ott is tudnám eleget mozgatni. Több órákat.


Szerintem alapvetően sokkal roszabb ha kertesházból viszed lakásba mivel már megszokta az ottani szabadságot és a szobatisztaságra valószínűleg újra meg kéne tanítanod.

Itt egy kicsit zavarosnak érzem a kérdést, mert az egész szöveg arra utal, hogy még nincs ilyen kutyát itt viszont már konkrétan vonyít ha magára hagyod?

"Viszont ha magára hagyjuk vonyít. Erről valahogyan le lehet szoktatni? Hogy tudja nem hagyjuk magára csak kis időre? Esetleg tegyünk ki neki valami olyan dolgot amit szétszedhet és ne unatkozzon? "


Mindenesetre erről úgy tudod leszoktatni, hogy fokozatosan növeled az idő intervallumot amire magára hagyod. Egy játékot, esetleg valami falatot otthagysz ami leköti.



Victoria Stillwell könyvek jók, érdemes őket olvasgatni. [link]



Személy szerint nem tartanám lakásban a kutyáim, de láttam már olyat is aki panelban Bernáthegyit tartott. Persze ez a kutyának nem feltétlen volt jó.

Mindenesetre ha mindenképp ragaszkodsz ehez akkor egy szobakennelt még érkezése elött szerezz be és kutyaiskolát is kereshetsz a környéken.

2017. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!