Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya a lakásban?

Kutya a lakásban?

Figyelt kérdés

Vitát indítani talán szeretnék, veszekedést szítani semmiképpen. Nagyon szeretnék kutyát és pont mivel nincs kertem, így sokat kirándulok és jó lenne a társ ebben.

Mióta keresek rengeteg megrovást kapta, hogy kutyát akarok lakásba és még csak nem is ölkutyát.


Aztán elgondolkodtam. Az ország lakosságának 45%-a lakik ma olyan lakásban, ahol nem jut külön szoba a különnemű gyerekeknek (nekünk is csak kamasz korunkban lett, pedig nem éltünk rosszul), a gyereket is beadjuk bölcsibe, mert muszáj, dolgozni kell! Többet van "idegenekkel" mint velük. Ha azt mondom fizetek valakinek, aki délben leviszi a kutyát, megkérdezik akkor minek kutya...


Gyereket vállalunk, de kutyát nem? Ha dolgozol és lakásban laksz lehetsz jó szülő, de jó gazdi nem? Gyerekem nincs, még kutyám sem, de nem tarom jogosnak ezt...


Ti mit gondoltok? Lehet jó gazda a "hétvégi, paneles gazdi", a hétköznap csak kevesebb időt tölt a kutyával (1-1,5 óra)?



2017. márc. 4. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze, hogy lehet, sőt, sokan, akik kertben tartják a kutyát el se viszik sétálni soha, vagy csak nagyon ritkán, mert szerintük "ki tudja ott futkosni magát". A kizárólag kertben tartott kutyákkal meg általában jóval kevesebbet foglalkoznak. Természetesen tisztelet a kivételnek.
2017. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

szerintem jogos a kiakadásod. is igenis lehet lakásban kutyát tartani, sőt, mivel nem tudod csak egy ajtónyitással elintézni a pisilést-kakilást, valószínűleg sok esetben jobban jár a lakásban tartott kutya, mert vele ugyebár muszáj kimenni, nincs mese.


és igen - a gyerek százsor annyi gond mint a kutya, mégis megoldjuk valahogy. az emberek hajlamosak mindent túldramatizálni amit akarnak, de nincs merszük belvágni. gyerek bezzeg valahogy mindenkinek összejön. üdv

2017. márc. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Lehet lakásban tartani kutyát, nekem is volt. De egyáltalán nem mindegy, hogy milyen fajtát. Hétköznap 1-1,5 óra séta elég egy lustább kutyának, de energikusabbat így ne tarts. Azt írtad nem ölebet szeretnél. Akkor milyet?
2017. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Röviden és tömören : aki szerint nem való kutya a lakásba, az egy ostoba.


Egyrészt megnézném ki merne kivágni a kertbe pl. egy kínai kopaszkutyát, pomerániait. A társasági kutyák nagy része kifejezetten a gazda mellé való lakásba. Akkoris, ha van kert. Arról nem is beszélve, hogy miért kínzás ez egy kutyának ? : prémium táp, napi több séta, alvás ágyban vagy legalább a gazdi közelében, foglalkoznak vele. Nagyon sok kerti kutyát így tartanak sajnos : láncon éli le az életét a legsz@rabb tápon vagy neadjisten moslékos kenyéren és vizen. Napi egyszer kimegy a gazda megetetni oszt jónapot. De a nem leláncolt kutyák közül sem visznek sétàlni sokat. Azt hiszik a kert miatt felesleges. Persze vannak kivételek, normális kertes gazdik is, de nem ez a többség sajnos. Összefoglalva : a kertben feküdjön egyedül a kutya hidegben / melegben vagy a gazdi lábánál a lakásban ? Hiszen a kertben sem tud sok mindent csinálni egyedül.

2017. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még keresem a megfelelő fajtát. Közepes méretű, nem energiabomba kutyát keresek. (Az nem baj, ha szeret sétálni, de az a fajta legyen, ami egy percre sem áll meg) Jó lenne egy nyugodt kutya, aki ha sétált elfekszik, de tapasztalatom szerint inkább a nagyobbak sajátossága. Emellett jó lenne, ha nem túl makacs fajta.
2017. márc. 4. 14:24
 6/13 A kérdező kommentje:
* ne az a fajta legyen
2017. márc. 4. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
hosszú szőrű tacskó. érdemes körülnézni az állatmenhelyeken is, ott nyugodt, felnőtt, szobatiszta kutyákat találhatsz, akik nagyon hálásak lesznek és megbecsülik ha jó gazdihoz kerülnek.
2017. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
40 kiló kutya van lakásban 30 kilós sharpei keverék 10 kilós tacskó keverék. Tökéletesen boldogok, a park mellett lakunk ami 4 hektáros, napi 3 órát minimum sétálunk és bandázunk. Szuper életük van.
2017. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

a tacskó nem éppen a "nem túl makacs" kategóriába tartozik, és kis termetű, nem pedig közepes


Sajnos sokaknak van még ez a régimódi hozzáállása, hogy az állat kertbe való és csak szenved a lakásban

engem is állatkínzónak titulálnak az ismerőseim, mert 1 kutya és 1 macska van a lakásban. De csak én látom, hogy boldogok, hogy nem a hidegben kint kell fagyoskodniuk, és hogy a kutya pl. nem lánc végén vagy a kerteb kihajítva tengeti az életét.

Szerintem bárki bármit mond, az állatnak is sokkal kényelmesebb ha bent élhet. Persze meg kell adni neki emellett is amire szüksége van, a sétát, játékot, tanítást.

Szerintem nézz szét egy menhelyen. :)

2017. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Vipet olyan, hogy ha futott 1/-1 órát, egész nap a kanapén hever.
2017. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!