Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS egy 10éves kutya megnyugta...

SOS egy 10éves kutya megnyugtatása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hete fogadtunk örökbe egy 10eves kutyust a menhelyről, kistermetű terrier keverék.

Most vihar van, dörög az ég, és ő itt van a lábamnál, ül, nyüszít és néz rám és remeg mint a kocsonya.

Az előző kutyánk (az is szobakutya volt) nem volt félős, es nem tudom hogyan rendezzem el. Egyenlőre nem szólok hozzá, es tudom a legrosszabb amit tehetnék, ha simogatnám nyugtatgatnám,mert náluk az mást jelent.

Köszi előre is!!


2017. máj. 12. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak azt tudod csinàlni szerintem is, amit írtál. Előbb-utóbb megszokja. Persze, ez egy hosszabb folyamat. A figyelemelterelés nem tudom, hogy ilyen esetben alkalmazható-e, de hátha màs tud erre nekünk választ adni.
2017. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hagyd rá, biztosíts neki egy helyet ahova elbújhat ha szeretne. Viszont a legjobb nyugtatás ha látja rajtad hogy te nem félsz. Ne aggódj érte mert megérzi és még jobban félni fog mert azt hiszi hogy oka van rá.
2017. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tudom, próbálom nem mutatni neki, hogy mit érzek. Van fekhelye, de át is tud menni másik szobába, vagy fürdőbe. A figyelemelterelés is jó lehet, megnézem a labdával mit csinál :)

Most amúgy kezd elmenni a vihar és már le is feküdt. Még dörgött, mikor lefeküdt, igaz nem a helyére hanem a lábamhoz (kanapén vagyok ő a parkettán).

Lehet még kicsit idegen neki az új helyzet, új otthon, új gazdi :)

2017. máj. 12. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!