Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főbérlő elveszi a kutyánkat...

A főbérlő elveszi a kutyánkat a költözésnél, tehetünk valamit?

Figyelt kérdés

5 éve laktunk ebben az albérletben, mikor ide jöttünk a kutyus már itt volt, kb fél éves volt, de nem foglalkoztak vele, be volt zárva egy kenelbe és jöttek naponta 2x majd később 1x etetni. A chip, oltási könyv az ő nevén van, de mióta itt lakunk mi etetjük, sétáltatjuk, tanítgatjuk. Most elköltözünk, de nem engedi , hogy vigyük a kutyust.

Itt lesz szegény kutya egyedül egész nap és kap egyszer maradékot meg kiengedi egy kört futni az udvarra és ennyi :(

Már pénzt is ajánlottunk a kutyáért de nem :(

Tehetünk bármit? :(



2017. máj. 13. 12:54
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Mi is egyszer adunk neki, de nem moslékot. Meg ő egyszer ránéz ad neki kaját és annyi. Nem játszik vele, nem sétáltatja :(

Bernipásztor és fajtataiszta, tudom hogy többszázezerbe került, de mi is ráköltöttünk ennyit.

2017. máj. 13. 13:37
 12/41 anonim ***** válasza:

Akkor biztos hogy azért nem adja mert ennyit fizetett érte. Sajnos más kutyájába ennyit belekölteni főleg ha ilyen a tulaj nem érdemes azt remélve hogy nektek adja, mert ő jól kihasznált titeket.

Ha nem adja végül semmiképp nektek és elköltöztök, akkor ha vesztek egy saját kutyust az biztos némiképp segít gyógyítani a hiányát, csak ezt a szegény kutyát sajnálom mert kitudja mi lesz vele nélkületek.

2017. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
93%
Adj érte ugyanannyit legalább mint a vételára! Szerintem nem bír majd ellen@llni! Egy ilyen szívtelen alaknak \gyis csak a pénz fontos
2017. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Soha nem szabad semmi ilyesmit csinálni, pont az ilyen esetek miatt.
2017. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
49%
Ha tulaj elveszi a kutyátokat, lesz egy tulaj vőtök. :-))
2017. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Ő nem a ti kutyátok.Nem tehettek semmit.
2017. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

Értem,hogy sajnáltátok a kutyust,de sajnos meg kellett volna állni azt,hogy foglalkozzatok vele.

Bár nekem más kutyájára eszem ágában sem lett volna hogy költsek és sétáltatni vigyem úgy hogy valóban nem az én kutyám.

Az még oké,hogy kiengedem a kertbe és játszok (bár erre is a tulaj engedélyét kérném). De pont.


El kell fogadnotok,hogy az nem a ti kutyátok és sosem volt.



Elköltöztetek akkor vegyetek egy kutyust vagy fogadjatok örökbe. Az vmennyire talán enyhíti a fájdalmatokat. De ebben az ügyben nem tudtok semmit sem tenni.


És mikor a kutyára költöttetek és vittétek sétálni a tulaj nem szólt semmit?

2017. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem meg igenis tehettek valamit. Szépen magatokkal viszitek, aztán pereljen be. Bukni fogja, mivel ti etetitek, így kérhetitek évekre visszamenőleg a rá fordított pénzt is. Ezt is szépen mondjátok el, hogy oké, marad a kutya, de akkor a költségeket évekre visszamenőleg fizesse ki. Szerintem rögtön lemond róla.
2017. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
#18: Miért is? A tulaj ment, és minden nap etette a kutyát. A kérdezőt senki nem kérte erre... Nem az van, hogy a kutya éhen halt volna anélkül.
2017. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
18# ez nem fog menni, ha perel a tulaj a kérdező úgy bukja a pert ahogy van mert ellopta a tulaj nevén lévő kutyát. Azt meg senki sem tudja sajnos bizonyítani hogy ennyi lett költve általa a kutyára. És mint mondták, senki se kérte rá ő ezt puszta jószívűségből tette.
2017. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!