Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főbérlő elveszi a kutyánkat...

A főbérlő elveszi a kutyánkat a költözésnél, tehetünk valamit?

Figyelt kérdés

5 éve laktunk ebben az albérletben, mikor ide jöttünk a kutyus már itt volt, kb fél éves volt, de nem foglalkoztak vele, be volt zárva egy kenelbe és jöttek naponta 2x majd később 1x etetni. A chip, oltási könyv az ő nevén van, de mióta itt lakunk mi etetjük, sétáltatjuk, tanítgatjuk. Most elköltözünk, de nem engedi , hogy vigyük a kutyust.

Itt lesz szegény kutya egyedül egész nap és kap egyszer maradékot meg kiengedi egy kört futni az udvarra és ennyi :(

Már pénzt is ajánlottunk a kutyáért de nem :(

Tehetünk bármit? :(



2017. máj. 13. 12:54
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Nem tilos láncon tartani. Utána néztünk :(
2017. máj. 24. 10:23
 32/41 anonim ***** válasza:
Az mondjuk tényleg egy érdekes kérdés, hogy követelhetnétek-e tőle azt, amit a kutyára költöttetek. Ő hivatkozhat arra, hogy nem kért erre titeket, de ha tényleg csak ti etettétek éveken keresztül, akkor ez ugye szükséges volt a kutya életben maradásához, ezt szerintem követelhetnétek tőle, ha az egyebeket nem is. Igazából nem tudom, hogy ez így utólag mennyire állna meg a bíróságon, meg kéne kérdezni egy ügyvédet. Lehet, hogy nem nyerő a dolog, mert ugye az igaz, hogy ti láttátok el a kutyát, de ha nem szóltatok neki, hogy ez nektek nem jó, akkor ő joggal hihette, hogy pont azért csináljátok, mert nektek így jó. Viszont ettől még igaz, hogy ezzel ő "gazdagodott", az ő feladatát láttátok el, szóval lehet, hogy esélyes. Csak hát ezt mondjuk tanúsítani is kellene valakinek meg ilyesmi, szóval nem egyszerű ez. De nem is biztos, hogy bíróságról kellene itt beszélni, inkább arról van szó, hogy egy okosan megírt levéllel, amiben bejelentitek az igényeteket a kutya által felzabált pénzre, vagy cserébe a kutyára, még némi vételárat is ajánlva, esetleg rá lehetne venni az illetőt a megegyezésre (nagyon fenyegetőzni nem célszerű). Egyébként se értem, minek neki ez a kutya, csak nyűg.
2017. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

De igen, tilos láncon tartani!

A helyi önkormányzat jegyzőjénél tehetsz bejelentést, személyesen, vagy akár e-mailben is.

Fényképes bizonyítékokat is benyújthatsz.


Talán az is elég lehet, ha a tulajnak megmondod, hogy be fogod őt jelenteni.


Ne hagyd annyiban, ti már megmutattátok annak a kutyának, hogy milyen az igazi élet, most pedig, ha ott hagyjátok, akkor egész hátralévő életében lánc végén fog vegetálni. Ezt nem tehetitek meg vele. :(

2017. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
A szomszéd pedig lehetne rá a tanú.
2017. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Egy ügyvéd barátunk mondta, hogy nem tilos.

[link]

Tartos kikötés, de ha pl naponta 5 percre vagy 1 héten eg órára elengedi az már nem tartós kikötés, sajnos nem egyértelmű a törvény.

2017. máj. 24. 20:15
 36/41 Lassmich Ruhe ***** válasza:

Akkor az ügyvéd barátod kérlek nézzen utána annak is, hogy mit jelent a "jó gazda gondossága"-val történő bánásmód. Miért? Mert simán hivatkozhatsz rá, hogy azért etetted, sétáltattad, hordat állatorvoshoz a kutyáját, mert méltatlanul bánt vele, (havi egy etetés, stb), és írjatok egy levelet a tulajnak, hogy akkor ilyen alapon követelitek az 5 év alatt ráfordított összeget, ellenben feljelentitek. Nem mellékesen illik megpendíteni hogy az állatvédőknél is bejelentitek a dolgot.

Ha igaz hogy havonta egyszer volt arra, és nem is etette napi szinten, akkor Ti gyakorlatilag megmentettétek a kutyát a biztos haláltól, és egy állat halálra éheztetése jogilag bűncselekmény. Készítsetek pár videót arról hogy most hogy van tartva, legyen bizonyítékotok.


Egyébként hirtelen haragomban én is azt mondtam volna, hogy ha nem tudja a tulaj hogy hol laktok akkor lopd el a kutyát, de nem tudom ez a csippelés mit jelent, meg lehet-e ezzel találni, vagy mifene. Végül is ha ki is mennek hozzátok a kutya miatt, mondhatod hogy hopsz, egy reggelre ott volt az udvarotok előtt, és nem érzed hogy kötelességed lenne visszavinni egy állatkínzó gazdához, meg ebben az esetben az is ingoványos, hogy van-e bejelentési kötelezettséged, és ha igen, akkor hová? Szóval mondhatod utólag hogy Te csak befogadtad.


Sajnos kb ennyi jutott hirtelen eszembe.

2017. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
0%
Ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor ne másét akard lenyúlni, hanem keress fel szépen egy tenyésztőt és vegyél egyet. Gondolom nem azért vette annyiért, hogy majd egy jöttment meg meglépjen a kutyájával. Ha az ő nevén, rojtosra dumálhatod a szád, de akkor se lesz tied a kutya. Ha párszor lemostad szívességből, akkor holnap majd a milkás kocsija is kell? Figyu, ha van rá pénzed vegyél egyet tenyésztőtől, ha meg nincs fogadd örökbe, de másét lenyúlni ne akard légy oly szíves...
2017. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Hú, én megkeresnék állatvédő szervezetet. És megkérném őket jöjjenek el, gyakoroljanak ők nyomást a tulajra. Hátha. Ssjnálom a kutyust
2022. márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
37 nem erről van szó te csökött agyu véglény. Azt a konkrét állatot nem akarja a hozzád hasonló semmire kellökre hagyni. Tudom nehéz felfogni, de az állat nem tárgy
2022. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
#39: Feltűnt, hogy ez egy öt évvel ezelőtti kérdés? :D
2022. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!