Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatnék még a kutyámm...

Mit csinálhatnék még a kutyámmal?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 hónaposak a csivaváink, jó helyről vásároltuk őket, mindkettő lány és testvérek. A kisebbik, Csipi nagyon játékos, bújós, jön-megy intézkedik, imád enni és aludni. Bárki jön hozzánk örömmel fogadja, egyből meg kell szagolnia és már le is sátoroz mellette hátha kap egy kis simit. Megtanult már ülni,feküdni most a pacsit próbáljuk. Tesója Titi viszont már nehezebb ügy… az ő természete visszahúzódóbb amivel nem is lenne semmi baj de mióta elköltöztünk 2 hónapja teljesen „offon” van (előtte is minden ugyanaz volt csak most fokozottabban) pedig ugyanúgy van az elrendezés, ugyazok a bútorok, ugyanúgy van a fekhelyük is. Tehát Taco nagyon félénk, iszonyatosan sokat remeg, nem mer kijönni a helyükről- ha én megyek oda nagyon örül a siminek- tálból sem mer enni csak a földről – miközben a pontosan ugyanolyan vizestálból iszik- ha felemelem akkor teljesen kiborul iszonyatosan remeg, van hogy pár csepp pisi is kijön, nem hajlandó játszani Csipivel igazából hiába próbáljuk szeretgetni, nagyon sok türelemmel lenni tulajdonképpen akkor örül ha odamegyek a helyükhöz, amúgy csak remeg, szarik mindenre és semmit nem csinál, nem mászkál, nem játszik. CSipi sokkal dominánsabb nála, de nem bántja és egyik kutya sem aggresszív, nagyon kedvesek,jólelkűek. (orvosnál voltunk, papíron minden rendben vele, minőségi tápot kapnak, foglalkozunk velük stb). Fogalmam sincs mitévő legyek, mindkét kutyát sajnálom és most lehet szemétláda vagyok de egyre jobban kezd idegesíteni Titi mert úgy viselkedik mintha terrorizálnánk pedig nálunk aztán tényleg úri dolguk van és már nehéz elviselni mert ránézek és látom rajta azt a szenvedést… lehet már én esek túlzásokba sőt biztos de nagyon kiakaszt….



2017. máj. 13. 14:58
 1/9 IJustWannaDye válasza:

Hát.. Elég kilátástalannak tűnik a dolog. Próbálj meg elmenni velük sétálni, stb

Azzal talán egy kicsit feloldódnának. És külön-külön is foglalkozz velük, hátha segít :)

2017. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ez már mind megvolt, 8 hónapja vannak nálunk és nem jutunk vele semmire :(
2017. máj. 13. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen vizsgálatokat végeztek el rajta?

A tenyésztővel beszéltetek? Ő mit mondott? Esetleg szakember látta? Ha viselkedési probléma lenne akkor valószínűleg tudna segíteni, érdemes lenne azt is megpróbálni. Már ha nem idegrendszeri vagy szervi probléma.

2017. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, próbáld meg, nem felemelni, csak ülj egy kicsit mellette. Ne érinsd meg, ne nézz rá. Ha elmegy nem baj, de ha nem, akkor hamarosan odajön hozzád és megpróbál egy kis simit kicsikarni belőled. Nekem bevált. Ajánlom, nézd meg tvben, YouTubeon egy kutya suttogó módszereit(Ceaser Milan)

Nekem ő segített.

Ui.: Nem baj ha a földtől eszik, az enyém sem szereti a tálat.

2017. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy külön foglalkozz(on) vele.Mivel ugye félős ezért nehéz megszokni neki 1-2 újdonságot.Lehet pszichológia baj is.Szerintem még várj(on) egy keveset hátha.

Még amit javaslok az 1-2 plüss,esetkel kicsi kuckó.

Ha semmi sem segít akkor SZERINTEM nagyobb baj van ott.

(De lehet hogy csak nagyon-nagyon sok idő kell a megszokáshoz)

2017. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos már ezeket is próbáltam... egyedül akkor hajlandó közeledni, ha az ágyuk mellett ülök de a 8 hónap alatt nem jutottunk tovább, lehet csak nem kedvel vagy a kicsi elnyomhatta? Ő nagyon ragaszkodó de szintén báránylelkű... pár hónapja még sokat játszottak de Titi már arra sem hajlandó. Próbáltam jutalomfalattal odacsalni de semmi, csak ha leteszem az ágya mellé. Odáig jutottunk, hogy a lakásban is a mozgás annyit jelent, hogy ha a helyükről (kutyaovi de egész nap nyitva az ajtaja) kiteszem a szoba közepére -ilyenkor a kicsi egyből siet hozzá játszani- ott próbálom simogatni de le van fagyva és be van feszülve, majd elkezd lassan somfordálni a helyükre mintha egész nap terrorizálnám, éheztetném és ütném-verném...
2017. máj. 13. 18:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a másik nincs ott, pl. vki elviszi sétálni, ő otthon akkor is ilyen? Vagy ha csak ő megy sétálni, olyankor hogy viselkedik?
2017. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Séta közben felszabadultabb, egyszerre sétálnak. Ha egyedül marad akkor is elvan a kis világában....
2017. máj. 14. 22:08
 9/9 IcecreamPanda! válasza:
Szia! Nekem is van egy problémásabb kutyám, bár vele más a gond. Nagyon félénk (idegrendszeri probléma miatt) és agresszív kiskutyákkal szemben (ez ösztönből ered). Azért írom le mindezt, mert ez a két dolog az, ami ellen kifejezetten nehéz tenni, de nem lehetetlen. A nulladik lépés az az, hogy megtaláld nála milyen eredetű a probléma. Érdemes akár 3-4 szakembert megkérdezni, én például beszéltem a tenyésztővel, egy kutyapszichológussal, 2 állatorvossal és egy kutyás nyomkövetéssel foglalkozó férfival, mivel a kutyám nyomkövető kutya. Ezek a válaszok alapján körvonalazódott a probléma. Esetleg próbálj keresni egy kutyapszichológust, akihez járhatnátok alkalmakra, hátha tudna segíteni.
2017. jún. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!