Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatnék még a kutyámm...

Mit csinálhatnék még a kutyámmal? Most már kezdem végleg feladni.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tacskókeverék ivartalanított kutyám van.

Kinti-benti kutya, eredetileg lakásban lakik, de nyárra lehozzuk a hétvégi házunkhoz, ahol egy hatalmas birtokon futkoshat, viszont kerítés nincsen, akármerre elmehet.

Az egyetlen gond ezzel, hogy folyton dögöket talál (valószínűleg a mi területünkön kívül), és azokat hurcolássza haza. Rengeteg csontdarabot vettem már el tőle (őz), minden nap legalább hármat, lassan már kezdhetek puzzle-t játszani, épp tegnap hozta haza a fejet... Ezzel nem tudok mit csinálni, és ez a kisebbik gond, mert a csontok több évesek, nincs már szaguk.

Viszont muszáj hogy találjon frissebb hullát is, mert valószínűleg folyton belehempereg, nagyon büdös. Már háromszor megfürdettem egy héten belül, tudom hogy nagyon egészségtelen egy kutyának, de sima vízzel nem jön le. Koboztunk is el tőle frissebb darabkát, abba is belehemperget.

Tegnap fürdettem meg utoljára, mikor ma beengedtem, megint büdösen jött be.

Fogalmam sincs mit kezdhetnék vele. Csak felügyelettel engedjem ki? Az elég nehezen megoldható... Kezdem feladni.



2015. júl. 13. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Akkor egy jó hosszú vékony lánc max.


Mondjuk mivel unatkozik ezért császkál el. Ha lefárasztanád minden nap alaposan akár többször is akkor nem lófrálna el,bár mivel vadász kutya így erről nehéz leszoktatni,lenevelni. De megfelelő fárasztás mellett azért kevesebb kedve lenne elcsászkálni.

Amúgy miért nem marad bent? Aztán naponta többször kiengeded amikor tudsz rá figyelni.Meg elviszed sétálni.

2015. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Lefárasztja ő magát a többi kutyánkkal, egész nap futkosnak, csak neki valamiért van ez a kényszere, hogy szerezzen dögöket (a másik kettőt egyáltalán nem izgatják a őzhullák).

Sétáltatni nem kell itt, azt is megoldja magának (nem is nagyon tudnám merre vinni a semmi közepén, hacsak nem én is az erdőben túráznék ösvény nélkül) estefelé szoktam vele agyi fárasztást és kis gyakorlást csinálni. Tényleg gondolkodom rajta hogy most már csak akkor engedem ki, ha én is ott vagyok, vagy pórázon, bár az erősen abszurd lenne.


Köszi a választ!

2015. júl. 13. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha egy kutya el kóborol az nem azt jelenti,hogy megsétáltatta magát!! Azt neked kell,veled kell,hogy legyen!


Csoda,hogy nem lőtték még ki a kutyádat a vadászok.Többek közt ezért sem engedném,hogy egyedül sétálgasson!

Na meg bármikor össze szedhet vmi fertőzést,betegséget a dögökből.


És igen,te is menj vele az erdőbe sétálni,mivel van rá igénye! Napi 1,5-2 órát sétálsz vele,játszol az erdőben,feladatozol. Aztán lehet utána már nem menne el,mert kiélte magát. Dögről meg tiltani kell,de mivel nem vagy ott vele,nem tudja hogy nem szabad,de ha rajta kapod akkor rá tudsz szólni meg rögtön póráz és bünti.

2015. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kerítés, együtt sétálás, sok vadászós-keresős játék.
2015. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj, törvény tiltja, hogy így szabadjára engedd a kutyádat. Tudom, hogy sokan ezt csinálják, és következménye kb soha sincs (legalábbis a gazdára), de akkor se.


Lelőhetik, csapdába léphet, nemjófej kutyával találkozhat, de akár borzzal vagy vaddisznóval is összeakadhat, ha ilyen a környék. Nem engedném ki így felügyelet nélkül.


És igen, ugyanúgy lehet (kell) sétálni vele, mint lakásból, csak itt legalább nem a panelt kerülgeted vele, hanem számára érdekes környéken járhattok.

2015. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bollocks ***** válasza:
100%
Mit kezdesz végleg feladni? A semmittevést? Akkor pont kapóra jön, hogy van egy kutyád, akivel elkezdhetnél végre foglalkozni.
2015. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy csupa ilyen komment lesz... Nem, nincs értelme itt sétálni vele, nem, nem tudunk kerítést felhúzni, rengeteg hektáros terület. A lovaknak van karám, de az őt persze nem tartja vissza. Próbáltunk elektromos nyakörvet, az sem tartotta őket vissza (bár szerencsére a másik kettő a birtok területéről nem megy ki, ő az egyetlen). Éjszakára mind be van zárva, nappal nem lőnek rájuk a vadászok, beszéltünk velük.

Nem igényli a külön foglalkozást azon kívül, amit így is kap, ha végre bejut a házba, felugrik a kanapéra és alszik, csak ha én kimegyek valamiért, azonnal jönni akar velem, kint összetalálkozik a többivel, el is tűntek a szem elől. Nem tudom megfigyelés alatt tartani az egész birtokot.

2015. júl. 13. 14:55
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj akkor ne tegyél érte semmit.

Majd egyszer csak nem megy haza,aztán keresheted. Ha túl messzire kóborol mi csinálsz? Ha egy vaddisznó neki megy és az erdőben haldoklik,míg te jajj csak sétáltatja magát gondolatoddal nyugodtan el vagy mit fog tenni?


Látszik,hogy semmit nem akarsz tenni. Egyetlen ami téged zavar az az,hogy büdös és nem az,hogy elkóborol.


Nem nem elegendő neki amit nyújtasz,mert akkor nem menne el,plusz vadász kutya vér is van benne,így még jobban hatja.De neveléssel,foglalkozással megoldható lenne.


Elektromos nyakörv meg valószínű azért nem hatott,mert szarul állítottátok be. Ismerősöm vizslájának érdekes mód használt az elektromos nyakörv,persze ott is azért szökött a kutya,mert nem volt vele foglalkozva,aztán az utca érdekesebb volt.

2015. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez nem szökés, nem tudják, milyen messzire mehetnek, nincs jelzés nekik. Felderítenek. Az is elképzelhető, hogy a mi erdőnkből szedi össze a hullát (bár nagyon remélem, hogy nem).


A nyakörvet nem, nem szarul állította be a lovász, de ezt nem igazán tudom elmondani anélkül, hogy ebbe is belekötnél... Azért köszi a választ.

2015. júl. 13. 15:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt teheted csak,hogy nem enegeded lepattanni.Vagy beletörődsz,hogy szagos a kutya.Ha nem mosogatod,nem fog újra és újra belefetrengeni hullákba,ami egyébként teljesen normális ösztöne egy kotorék kutyãnak.
2015. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!