Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is érzi tehernek a kölyökk...

Más is érzi tehernek a kölyökkutyáját néha?

Figyelt kérdés
Sokat készültem a kölyökre, és egyáltalán nem bántam meg, de néha úgy érzem, nem bírom tovább! Folyton figyelni rá, nem haladni semmivel közben, soha nem tudom kipihenni / kialudni magam stb. Sokszor gondolok arra, ha felnő majd, sajnálni fogom, hogy olyan hamar elrepült a kölyökkora, hiszen tisztában vagyok vele, milyen különleges időszak ez, most meg alig várom, hogy egy kicsit idősebb legyen már:S Ettől meg persze rosszul érzem magam:( Ti hogy vagytok / voltatok ezzel?

2017. máj. 13. 17:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2017. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod kipihenni magad? Veled alszik a kutya? Ha igen, akkor elég egyszerű a megoldás: kizárod a szobádból
2017. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nehéz, én is tudtam, hogy nem lesz könnyű és készültem is, de amikor megjött, az első hét kiborított. Amint felmostam az egyik balesetet ott volt a másik és közben még volt ideje szét is rágni valamit:) Életemben nem mondtam annyiszor, hogy nem, mint az első héten:D


Kitartás, 3 hete van nálam, de már sokkal jobb, már tudja, hogy kb. mit nem szabad és én is látom, hogy mire készül, meg beállta a napirend.


Ajánlom a kutyaovit hétvégén, jól lefárasztja. Hétköznap a futtatót. Ilyenkor ő elfárad, után jó kutya és te is kutyások között vagy, így nem vagy egyedül a nehézségekkel és jókat nevettek rajta bosszankodás helyett.

2017. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Ez már csak ilyen! :D


Én pont ezért szereztem be felnőtt kutyát, velük majdnem minden sokkal egyszerűbb. Viszont vannak vadászgörényeink is, na azok aztán borzalmasak, állandóan pisilnek, kakilnak, az egyik hülye és többnyire a wc tálca mellé alkot, tanítani őket bármire szinte lehetetlen, rosszalkodnak, rombolnak, baromi idegesítőek. :D (Nem, nem én akartam őket.) Szóval ennek fényében kész felüdülés lenne inkább egy kölyök kutya! :D

2017. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
pontosan így éreztem magam én is :) alig vártam, hogy felnőjön, most meg visszasírom azt az időszakát amikor még kis pici volt :) de persze nem mindig csak a rossz volt.. kitartás, fel fog nőni és könnyebb lesz :) addig is élvezd ki ezt a kis időt, mert soha többet nem lesz kölyök
2017. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, nekem nem rémlik ilyen borzasztónak ez a kölyökkor, pedig még csak most 11 hónapos, nem volt az olyan régen. Én mondjuk mindennél jobban vártam és vágytam rá hogy megérkezzen, és örömmel lestem minden percét, sőt az első héten velem is aludt a szobában, viszont az első naptól átaludta az éjszakát pedig nyolchetesen került hozzánk, nem idősebben. Persze, a balesetek megtörténtek, sőt, a szőnyegen is volt néha meglepetés és aggódtam is vezetékek miatt, figyeltem rá, de egyszerű volt a napirend, miután lefárasztottam utána jött 1-2 óra alvás napközben is, ilyenkor mindent el tudtam rendezni a ház körül és még én is tudtam pihenni.


Kitartás, minden kölyök más és ha a tiéd még kicsi, akkor ez ahogy nő mérséklődni fog és megismeri a rendet! :)

2017. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok:S

Azért nem tudom kipihenni magam, mert annyival korábban kelek, hogy munka előtt egy órát még foglalkozhassak vele (eü. séta + játék). Este meg nem fekhetek le a szokottnál korábban, mert ugye ki kell vinni.

(Amióta itt van, már voltam egy kicsit beteg is, és kb. az életem adtam volna egy kiadós alvásért, de mindig odajött:), bezárni (szobakennelbe) meg nem akarom többet, mint abszolút muszáj.

Az ovit (meg a nagyobb sétákat) már nagyon várom, de még pár oltás hiányzik.

Már tényleg jobb, mint az első héten:), viszont egyre nehezebb lefárasztani.

Kinti kutya lesz, de még benn van, ha elkezdhetem kiszoktatni, gondolom, az is könnyebbség lesz majd.

Köszönöm a bátorító kommenteket:), jó tudni, hogy azért nem vagyok teljesen egyedül ezzel:S

2017. máj. 13. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:
egyébként milyen fajta kutyus? :)
2017. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
várhatóan közepes-nagyobb keverék - szóval bár régen tervben volt, hogy egyszer lesz kutyám, de azért mégis hirtelen jött, amikor megláttam, hogy gazdit keresnek neki, és tudtam, hogy "ő lesz az":))
2017. máj. 13. 17:59
 10/13 anonim ***** válasza:
értem :) sok boldogságot hozzá! :)
2017. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!