Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, hogy baja esik. Van...

Félek, hogy baja esik. Van remény, hogy a 9 hónapos tacskóm megszülje a kicsinyeit?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fiatal. Úgy történhetett az egész, h a kutyám megszökött egyszer s biztos egy kan kutya megtermékenyírette. későn vettük észre a terhesség jeleit, s most félek h megfog halni. azt mondják ilyenkor még nem ajánlatos h szüljön. és kétségbe vagyok esve. kérlek haterkedjetek...

2017. máj. 14. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Van remény arra is, hogy nem lesz semmi gond, de arra is, hogy elpusztul.

Mennyi idős vemhes, mikor szökött el? Hátha még nem késő megműteni.

Állatorvoshoz el kell vinni, ha eddig még nem tettétek. Ha már nem lehet ivartalanítani, akkor ellés alatt végig figyelni kell és ha bármi gond van, akkor felhívni az orvost, szükség esetén elvinni hozzá, mert akár császármetszésre is szükség lehet. Olyan állatorvost kell keresni, aki vállalja, hogy ha kell, akár éjjel is kimegy ellést levezetni, vagy megműti a kutyát.

2017. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Bocsánat de nem tudok elmenni amellett hogy mennyire felelőtlen vagy, de már megvan a baj.

Mennyi idős vemhes? Mikor szökött el? El nem tudom képzelni hogy nem vettétek észre hogy tüzel, vagy a vemhesség korai jeleit is akár, elég egyértelműek. Ha még csak az első jeleket látjátok, hogy az emlők megdagadtak és esetleg kicsit hízik már akkor irány a doki, vemhesen is lehet ivartalanítani még. De doki kell az tuti, hétfőn ott kezdjetek szerintem. 10000% hogy nem lesz jó vége ha ellik szóval jobb megelőzni.

2017. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Annyi, hogy ha megindul a szülés legyen ott a doki. Ő tudja majd, hogy mikor van baj, azt ő látja ugyis a kutyán és ha gond van, akkor segít meg beviszi, ha úgy van és császározza. Sok kutya szül így, nem halnak bele.
2017. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Másodiknak igaza van.


Én mindenképp vinném dokihoz. Meg a szökés ellen időbe kellett volna tenni, főleg hogy még ilyen fiatal a kutyus. Meg én elvittem volna ivartalanítani amit ajánlatos már 6-8 hónapos korban megcsináltatni lehetőleg első tüzelés előtt még. Oké költeni kell rá kb 13-15 ezer ft súlyától függően.

Ha szívós szervezete van talán nem lesz gond, de én alaposan figyelném ellés alatt és biztonságkedvéért több állatorvos számát elkészíteném arra az esetre ha egyik nem érne rá még mindig legyen másik.

2017. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha még nem késő mindenképp ivartalanítsd. Ha az 'apa' egy közepes testű vagy esetleg nagyobb kutya akkor elég nagy valószínűséggel még a szülést sem biztos, hogy megfogja élni a 9 hónapos tacskód.

Felelős állattartás, gratulálok.

2017. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Le lehet pontozni mindenkit, de akkor is a kutya érdekeit nézik. :D Ha te is aggódsz érte akkor az már a legjobb jel arra hogy tisztában vagy vele hogy baj lehet, akkor meg érdemes lenne megfogadni a tanácsokat.
2017. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vemhesen is lehet ivartalanítattni.

Jó, tudom, nem etikus, olyasmi, mint egy későn elvégzett abortusz.

De ha veszélyes, akár az anya életébe kerülhet, akkor lehet ez lenne a legjobb megoldás.

Mindenképpen vidd el orvoshoz, aki megvizsgálja alaposan és elmondja a véleményét a helyzetről.

Ő látja majd hány kölyök van benne stb, többet tud tenni, mint mi.

2017. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Az en kutyam is 9 honaposan szult 10 egezseges kis kutyat.
2017. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nem vigyáztál rá? Miért akarsz most szaporítani? Ha valóban úgy szeretnéd a kutyádat nem tennéd ki ilyennek. De ennyit arról, hogy te mennyire aggódsz érte.
2017. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

de utálom az ilyen jellegű válaszokat: "Az en kutyam is 9 honaposan szult 10 egezseges kis kutyat."


lehet, hogy a te kutyádnak irtó nagy mázlija volt, de nem biztos, hogy a másik kutya túléli..., minden kutya más és más, ezt fel kéne fogni végre és nem lökni itt a marhaságokat...


kérdező te pedig felelőtlen vagy, mi mégis honnan tudjuk, hogy a kutyádra ez milyen hatással lesz??? miért nem lehet elvinni a kutyát orvoshoz?

2017. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!