Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utolsó hetekben ivartalanítás?

Utolsó hetekben ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Az utolsó hetekben a már életképpes magzatokat megölik?

Olyat is olvastam már, hogy 1 hét volt még kb a fialásig már mozogtak a kiskutyák és ivartalanítást javasoltak itt. Azok a kiskutyák már életképpesek, nem? Mit csinál a kiskutyákkal?



2017. máj. 14. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Hagyják őket meghalni.

Embertelen módszer. Ki az a hülye gazdi, akihez utolsó pillanatig vár?!

2017. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Én sem igazán pártolom a dolgot és a legtöbb doki sem.

De vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet mást tenni.

Egy fokkal jobb annál, mint amikor a kis falujainkban az élve született kiskutyáktól/kismacskáktól megszabadulnak..Lehet tagadni, de sajnos sokan ezt csinálják még mindig.. Ennél egy fokkal jobb, ha meg sem születik.

De persze egyáltalán nem jó módszer, minél hamarabb kéne elvégezni, lehetőleg amikor még nem vemhes.

De olyan is van egyébként, hogy túl fiatalon lesz vemhes,vagy éppen olyan kutyától,akitől valószínű ki sem tudná hordani a kölyköket. De akár egy idős kutyánál is nagy veszélye lehet a fialásnak.

Szóval biztosan vannak olyanok, amikor jobb nem kockáztatni az anya életét is.

De tényleg kerülni kéne és időben elvinni ivartlanítani.

2017. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy ez a legjobb megoldás de próbáld meg más szemszögből nézni az egészet.


A vemhes kutya gazdája felelőtlen volt és egy kutyám sem képes normálisan tartani anélkül, hogy az ne szökne el vagy egyéb okból vemhes legyen.

A kutyával nem foglalkozi így észre sem veszi rajta, hogy vemhes amikor még időben lenne az ivartalanítás.

A menhelyek televannak keverék kutyákkal az se biztos, hogy betudják fogadni ezt a néhány kölyköt.

A kölykök olyan helyre születnek ahol se infra lámpa, se orvos nem fogja őket megvizsgálni születés után és valószínűleg az első héten az alom gyengébbik fele elpusztul kínok között.

Ha nem találnak gazdát a kölyköknek akkor vagy kirakják az út szélére vagy lecsapják aztán elássák őket.

Ha találnak gazdát akkor pedig jó eséllyel rossz helyre kerül és/vagy láncon végzi élete végéig és moslékkal táplálják.


Azt pedig döntse el mindenki, hogy melyik a roszabb ha 10-15 éven át szenved vagy hogy nem is él.

2017. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom elfogadni, egyáltalán. Döbbenetemre menhelyen is csinálják. Talán a kivétel, ha az anya élete a tét.

De nekem egyértelműen az abortuszt juttatja eszembe, ugyanis pont ugyanaz. És én az abortuszt gyilkosságnak tartom.

2017. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A két rossz közül a kisebbik rossz ez. Az altatószertől a kölykök is elalszanak, nem éreznek semmit.

Nem szerencsés dolog persze. De még mindig jobb, mint lánc végén áztatott kenyéren leélni az életüket, vagy éhező kóbor kutyaként, vagy menhelyen egy kis ketrecben.

2017. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!