Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta gondok, valaki hozzáértő...

Séta gondok, valaki hozzáértő tud segiteni? Egy amstaffról lenne szó.

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves amstaff kutyusom. Sajna nagyon nem megy a séta. Évek ota nem megy sehova. Ha kilép a kapun, már akkor terpeszbe áll és húzz. Nem lehet vissza fogni. Mivel sok helyen van kutya az utcába így itt húzz. Ahol nincs kitya ott kevésbé de akkor se rendesen megy. Valaki tud valami módszert hogy lehetne megtanitani? Amugy sokat vagyok vele meg játszom vele. Nagyon gyugodt kan kutya. Sajna kutya suliba nem mehet helybe,mert kanokkal domonáns. 30 kmre lenne másik suli. De teleport hiányába nem tudom elvinni.

#kutya #séta #amstaff #staffordsire
2017. máj. 15. 09:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Először is ezt jól elcseszted, már az elején meg kellett volna egy ilyen erős fajtát tanítani normálisan sétálni.


Azonban még nincs veszve semmi, viszont sokáig kell gyakorolnod vele és igen, előfordulhat, hogy elránt, meghúzza magát stb., de a cél lebegjen a szemed előtt, hogy ne húzzon.


Ha tudsz angolul (ha nem, úgyis eléggé látható, miről van szó..), alkalmazd ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=gnwfZ7xv-E0

https://www.youtube.com/watch?v=rz_egLdNr78

(Itt a csávó is azt csinálja, hogy csak akkor megy ki a kutyával, ha már képes lenyugodni, normálisan mellette haladni és nem ész nélkül vontatja kifelé...)


Ha fél óráig kell vele szórakozni, mire normálisan ki tudtok lépni a kapun, akkor fél óráig szórakozol vele.


A kutya nem hülye, akármilyen izgatott, egy idő után le fog esni neki, hogy ha húz, akkor nincs séta. Legyél türelmes, nem fog egyik napról a másikra menni és igen, az elején nagyon idegesítő és unalmas lesz.



A halti, amit az előző linkelt, jó ötlet.


Írtad, hogy egyébként egy nyugodt kutya, szóval ha következetesen csinálod vele a gyakorlatokat (amíg fesuül a póráz, nem ,mentek továvv, maint lazul, mentek, stb.) nyilván menni fog a normális séta.

2017. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
a videon negyed annyira húz mint az enyém, probáltam hogy lenyugodjon de nem fog mint irtam 2 órát minimum ott álltam vele. Majd még a héten probálkozom ha nem sikerül akkor nem megy sétálni. Amugyse szokták nagyon errefelé kivinni a kutyát.
2017. máj. 15. 18:00
 23/26 anonim ***** válasza:
Hát pedig ez egy hét alatt nem fog megoldódni... Pont ezért kellene valami hozzáértő, aki lát titeket, hogy mit csinál a kutya, és erre te, akkor tudna segíteni. Így látatlanban nem tudunk többet.
2017. máj. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Akkor miért irsz ki kérdést ha mindenre van kifogásod?

Megmondták, mit tegyél, de inkább nyavalyogsz és meg sem próbálod... a felnött életben ne igy viselkedj mert szétszednek náladnál törtetöbbek.

2017. máj. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Nem tudom megoldódott a probléma vagy sem. De minden esetre ajánlom neked a csodálatos kutyadokit- Cesar Millan sorozatát. Alapvetően ott a hiba, hogy mentegetőzől és nem látod be, hogy nem a kutya a hibás. Nem tart domináns falkavezérnek, ezért nem teszi meg se 5 perc, se 3 óra után amit akarsz. Az amstaffok nagyon nagy mozgásigényű állatok, ha nem elégíted ki az igényeit, frusztráltá, labilissá, majd agresszívvá válhat. Mozgás, fegyelem, szeretet. Ha betartod a sorrendet és következetesen, NYUGODTAN, dominánsan viselkedsz, akkor sikeresen rehabilitálható lesz a kutya.
2017. máj. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
kapott egy uj porázt ami nem csörög eddig láncks volt most hàmmal ahol nincs kutya ott szépen szépen megy már. Ahol meg van ott huzz ugyan ugy de nem annyira mint eddig. Itt a kutyákal van még gond ...
2017. máj. 23. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!