Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?

Melyik kutyafajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Régebb óta szeretnék kutyát, és most vagyok olyan élethelyzetben, hogy ez megvalósulhasson :)

Valamilyen közepes-nagy testű, rövid szőrű kutyát szeretnék, aminek közepes-nagy mozgásigénye van, illetve jó lenne ha nem túl elterjedt fajta lenne (nem lehet találkozni vele minden sarkon). Tenyésztőtől venném. Kutyás tapasztalatom van, eddig egy beaglem és egy foxi-agár keverékem volt.

Sok kutyafajtát megnéztem, végül 2 fajtára szűkítettem le a kört: magyar agár és német vizsla. De természetesen ha valaki tud valamilyen más fajtát, azt is megköszönném :)

Most lakásban lakok (kb. 80 négyzetméter), a barátommal (de leginkább én gondoskodnék róla) a másodikon, de van lift is. Napi 2-3 órát tudnék vele sétálni, de ahova lehet vinném magammal, akár a munkahelyemre is, heti pár alkalommal. Ami még fontos, van 5 degum, 1 hörcsögöm is, szóval jó lenne, ha nem akarná megenni őket :D

A német vizsla abból a szempontból szimpatikusabb, hogy, ahogy olvastam, tanulékonyabb, fogékonyabb mint az agár. Illetve a nagy részük apportos, és ez nálam egy plusz pont, mivel még sosem volt apportos kutyám (bár nyilván ez is kutyafüggő). Viszont szerintem kertes házban jobban érezné magát.

Az agár azért szimpatikus, mert egyrészt magyar fajta (igy a vételára is olcsóbb), illetve nyugodtabb, mint a vizsla, jobban érezné magát társasházban. Viszont sok helyen olvasom, hogy a behívást nagyon nehéz megtanítani nekik, ha valamit a távolban, akkor ösztönszerűen elkezdik kergetni, és nem akarom, hogy akár kutyának, akár bármilyen más állatnak baja essen.


2017. máj. 15. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mudi? (Ha belefér a közepes testűbe) :)
2017. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
9%
Szerintem neked a magyar vizsla is jó lenne. Az agarat nem hinném, hogy panelban jó tartani meg 2-3 óra sétával nem biztos hogy annyit tud futni, rohanni,hogy este békésen aludjon. A német vizsla jobb lenne, könnyebben lefárad, apportos, jól tanítható, behívható szerintem.
2017. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: rövid szőrűt szeretnék

#2: a magyar vizsla elég népszerű. Ezenkívül nem messze van egy rét, ahol kifutkározhatná magát.

2017. máj. 15. 14:51
 4/13 anonim válasza:
19%
Tacskót.Tacsi a legjobb
2017. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Végülis sok van belőle, és kistestű :)))
2017. máj. 15. 15:04
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy szavazat a német vizslára :)

Bár az agarakat is szeretem, de egy vizsivel talán könnyebb dolgod lesz nevelés terén.

2017. máj. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Mégegy szavazat a német vizsire:) Én is olyant szeretnék, csoki pöttyöset*_*
2017. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A viszla 5* lenne. Van a városban egy, még körül is néz az úton. Gyönyörűek amikor szépen kirajzolódnak az izmaik. Tanulékonyak, csendesek.
2017. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem magyar vizslám van, szerintem hasonló mozgásigényű , mint a német. Illetve van a közelemben angol és olasz agarár. A vizslának kb 10 szer akkora a mozgásigénye, mint az agárnak. Az agár kb 20 perc alatt kifutja magát, a vizsla meg 3 óra erdei séta és alatta végig labdázás után is olyan, mintha 5 perce kezdted volna a játékot. A vizsla és az agár is nagyon tanulékony éa szerintem gyönyörű mindkettő :) nagy vágyam amúgy egy magyar agár a vizsla mellé. Szerintem mind2 nagyon jó választás, bár én az agár felé húzok kicsit :)
2017. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Az agárnak jóval kisebb a mozgásigénye. Ha kifutja magát, kb egész nap heverészik. Ha munkába is akarod vinni, akkor agár. A vizsla élete első 5-8 évében nem fog heverészni melletted,a míg dolgozol.
2017. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!