Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha csak kesztyűben simogatom?

Baj ha csak kesztyűben simogatom?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a baciktól ezért ha a kutyával foglalkozom, simogatom akkor kesztyű van rajtam. Ez baj szerintetek?
2017. máj. 16. 14:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne baj? Te így érzed biztonságban magad.
2017. máj. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk idegen kutyánál elfogadható, sajátnál azonban kicsit túlzás. Ugye nem a sajátodnál húzol kesztyűt?
2017. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kesztyű,egyszer használatos eldobható amit úgy veszel le mint az orvosok amikor fertőző betegekkel érintkeztek?

Mert minden más módon ugyanúgy rád kerülhet a "kórság" ha hozzáérsz a kesztyű külső felületéhez csak nem követlenül hanem áttételesen...

2017. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem baj, de ez már beteges félelem, és teljesen irreális. Pszichiáter tud segíteni, ha szeretnéd.
2017. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

ez mindenképpen óriási túlzás! Eleve, nem minden kutya baci okoz gondot az embernek, ezzel szemben egy nyilvános helyen(nem muszáj nyilvános wc-nek lennie, lehet egy 5*-os étterem kilincse, vagy széktámlája is, vagy egy hipermarket, fodrász, stb, hogy olyat mondjak, ahová mindenki jár) ezerszer nagyobb fertőzésveszélynek vagy kitéve. Tömegközlekedési eszközökről nem is beszélve.


Inkább ahhoz kellene segítséget kérned, hogy ezt az irreális félelmet leküzdd magadban!

2017. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem baj, de ez beteges. Kérj segítséget pszichológustól.
2017. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Ajaj. Mi lesz az eljárás, ha a kapsz egy kutyapuszit? Tudod, mikor a kutya szeretete jeléül minden figyelmeztetés nélkül képen nyal.
2017. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Kis koromban ha megsimogattam egy kutyát, anyukám mindig mondta, hogy utána mossak kezet. Ez pedig úgy vésődött a kis agyamba, hogy kutya=kosz, és automatikussá vált. Vagy 20 év is eltelt, mire lett kutyánk, de az elején én is sokszor inkább kesztyűben simogattam, mert imádtam ugyan dögönyözni, csak fura volt már kétpercenként kezet mosni. Ez most már kezd elmúlni, már nem zavar, ha kutyás a kezem.

Javaslom neked is, hogy próbáld megjegyezni, hogy a kutya nem egyenlő a bacilusteleppel. Nyilván műtőbe nem való, de egy kutya ezerszer tisztább, mint ha elmész egy strandra és beleülsz egy medencébe. Szóval jobb ha nem félsz annyira a baciktól, mert azok mindenhol ott vannak, de mégsem ölnek meg.

2017. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Ez nem normális viselkedés. Az mellékes, hogy pl. édesanyád kezéről 6000x több bacit és vírust szedhetsz össze, ami rád veszélyes lehet, mint bármelyik utcai kutyáról. Az a fő baj, hogy beteges, amit csinálsz. Keress pszichológust.
2017. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Dehogy nyal :)

A párom kutyája. Vagyis az apukája kutyája volt,de ő elhunyt és hozzánk került.

Mindig is írtóztam az állatoktól, szerintem valamilyen szinten allergiás is vagyok rá, mióta itt van kapar a torkom, köhögök, viszketek.

Párom külföldön dolgozik, szóval főleg én vagyok vele. Ha nem simogatom meg mikor kimegyek akkot ugrál rám, megsimogatom, kis labdát dobálok neki és akkor nyugiban van.

És igen, ez az egyszerhasználatos gumikesztyűm van.

2017. máj. 16. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!