Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kutyám...

Mit csináljak hogy a kutyám jöjjön sétálni?

Figyelt kérdés
Minden nap elmegyünk sétáltatni a kutyákat a tesómal.Van egy anyakutya és a kicsije most lesz 4 hónapos.Mindig ha elmegyünk sétálni jön egy kicsit aztán lefekszik akkor felemelem arébb rakom aztán így tovább.Mivel vehetném rá hogy végig jöjjön?

2017. máj. 16. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Próbáld hívni leguggolva. Vagy vezesd jutalomfalattal, etesd séta közben. Vagy hagyjátok ott, menjetek arrébb és messzebbről hívjátok. Vagy ha semmi sem használ, ne vegyél tudomást a megállásáról, csak menj tovább, húzd tovább határozottan őt. És ha együttműködik, ellazul a póráz, dicsérd és jutalmazd.


A kicsi nálatok született? Mióta sétáltatjátok?

2017. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Mármint ezt a 4 hónapos kutyus csinálja? Nem lehet, hogy túl hosszú neki a táv? Ilyen kicsi kutyának még egyszerre nem kell és nem is jó annyi séta, mint a felnőtteknek.
2017. máj. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Tanuljál egy kicsit a kutyákról, azt csináljad!
2017. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Anyakutyával együtt vigyétek sétálni, egyelőre rövidebb távokon.
2017. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 pptomi ***** válasza:
75%
Úgy vettem ki, hogy mindkét kutyát viszitek. De melyik fekszik le? Ha fekszik, akkor fáradt, nincs kedve hozzá. Lehet, hogy sok neki egyszerre, vagy csak alvás helyett kell sétálnia, amit nem akar. Gondolom van valami rendszer a séta idejét illetően, nem bújik el előtte? Ha elbújik, akkor jelentheti azt is, hogy például fáj a térde, ami miatt nem akar menni. Vagy csak egyszerűen szomjas, kölyök még hamar elfárad, megszomjazik séta közben. Meg kell figyelni a viselkedését, örül-e amikor előveszitek a pórázt, elindul-e a kapu felé, várja-e a sétát. Játék után sem mindig akar menni, van amikor inkább játszana séta helyett. Amikor hazafelé fordultok, akkor megy-e megállás nélkül hazáig?
2017. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nálunk született a kicsi 2hete mindennap sétál amikor kihozzom a hámot örül és szalad a kapu fele.Mindig lefekszik ha indulunk ha jövünk.Itthon az udvarban nagyon szépen sétal ha megállok leül mert ez lett neki tanitva ha hivom jön pacsit ad marad fekszik nagyon sok mindent tud.
2017. máj. 17. 16:55
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, a hámmal van problémája.
2017. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 pptomi ***** válasza:
100%
Azt nem írtad, hogy mekkora termetű. Én arra gondolok, hogy sok neki a táv. Kistestűeknek akár 15 perc is elég lehet. Nem nyüszög, mikor lefekszik?
2017. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz a kutyákhoz, még a kölyök neveléshez sem, miért szaporítasz?
2017. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is volt kutyám eddig semmi probléma nem volt a kiskutya csak besikerült de megtartom mert szeretem.A kutyus kistermetű a hámmal semmi baja nincs az udvarba nagyon szereti a táv nagyon kevés.Szerintem melege is van mert nagy a bundája most kora reggel és késő délután fogunk enni amikor nincs nagyon meleg.Köszi
2017. máj. 18. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!