Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető kutyafajták?

Könnyen kezelhető kutyafajták?

Figyelt kérdés
2017. máj. 17. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Beagle úgy tudom ideális, akár első kutyának is. De bármelyik könnyen kezelhető, ha úgy van nevelve, szerintem. A következetesség a legfontosabb.
2017. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Labrador, Golden Retriever
2017. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
A beaglei nem kezelhető könnyen.
2017. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A labradoron és a golden retriveren kívül. Mindenki ezt szajkózza. Lehet, hogy okkal, de biztosan van valami más is. Cavalier king charlesról mit gondoltok?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2017. máj. 17. 22:35
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Mit értesz könnyen kezelhetőségen?

Minden kölyök, amíg felnő "rosszalkodik".

Olyan kutya nincs, hogy valamir egyszer mondasz neki, és onnantól működik, mint egy gép.

Nyilván a szobakutyák, ölebek már eleve "programozva " vannak az emberekkel való közvetlen együttélésre.

De az együttélés szabályait nekik is kitartóan, folyamatosan tanítani kell, míg felnőnek.

Tenyésztő mindig ismeri az alom egyedeinek természetét. Neked nem egy alfa kell az alomból.

2017. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Neked az lesz könnyen kezelhető, ami neked való. Ha intenzív, nagyhangú, odacsapós ember vagy, akkor nehezen fogod megtalálni a hangot egy skót juhásszal, ha viszont csendes, kedves típus vagy, aki nem szívesen durváskodik még verbálisan sem, akkor egy labrador is sok lehet.
2017. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen vadász kutyák nem ajánlok. Ez alól nem kivétel a retriverek, tacskó, cocker spániel, vizsla és főleg a beagle nem. A beagle még tapasztalt kutyásnak is kihívás, kivéve ha előtte önfejű, szökős, nehezen behívható kutyái voltak. Az ősi fajtákat (pl. Akita) nagyon nagyon nem ajánlom. Az agarakat, terriereket sem. A bull típusú kutyákról már ne is beszéljünk.

Szerintem a társasági vagy juhász kutyák között keresgélj :

- cavalier King Charles spániel : ő egy tündér. Nekünk van egy. Lakásban elfekszik a lábadnál vagy az öledben, de a szabadban futkos és labdázik. Lehet vele kirándulni is. Agility is megy, de győztes nem lesz. Kiváló terápiás kutya ! Csupa szeretet, bújós, cuki és lesi a gazda minden kívánságát. A szőrét nem kell vágni / trimmelni, csak fésülni. Nem is morog a gyerekre, nemhogy megharapja. A szívével lehet gond, ha nem rendes tenyésztőtől veszed.

- boston terrier : az egyetlen terrier, amit ajánlok. Nem véletlenül nevezik úri embernek. A szőrét ápolni könnyű, csak le kell törölni. A melegben vigyázni kell, hogy ne kapjon hőgutát nyomott pofija miatt.

- skót juhász / shetlandi juhász : ha aktív család vagytok, akkor shetlandi, különben inkább a skót

- uszkár : nagyon okos, szófogadó, gazda centrikus kutyus. Kozmetikushoz rendszeresen kell vele járni. Az óriás változata őrző-védőzni is alkalmas. A közép és a kicsi kiváló agility-s. A szőrűk alig hullik és úgynevezett hipoallergén kutyák.

- bichon havanese : sokan dícsérik, de őszintén bevallom, nem tudom milyen. Nem tartottam, de mégcsak élőben nem is láttam ilyen fajtát.

2017. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

A kistestű, társasági kutyák, mint a bichonok(havanese, bolognese, frise), uszkár, máltai, cavalier, shih-tzu, esetleg palotakutya, tibeti spániel, csivava mopsz, bár ők már általában makacsabbak.

Aztán a retrieverek(golden és labrador) és a nagytestű szelíd kutyák is könnyen kezelhető, nyugodtabb típus, mint a leonbergi, ujfundlandi például.

2017. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
#8 vagyok, kifelejtettem a juhászkutyákat, de csak ha van elég időd rá, mert ők nagy mozgás és feladat igénnyel bírnak.
2017. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Német dog. Könnyen kezelhető, alkalmazkodó, bújós óriási cica inkább. Nyilván kell vele foglalkozni, kutya ovi , suli, sétálni vele, de könnyen beilleszkedik a családba. Benti kutya! Hiába az óriási termet.
2017. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!