Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető kutyafajták?

Könnyen kezelhető kutyafajták?

Figyelt kérdés
2017. máj. 17. 21:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6%

Fakutya, plüskutya.

Ha ügyes vagy ,értesz hozzá és a kutya alap energiái,jelleme is megfelelő úgy mindegyik.

2017. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó. Függ tőled és az egyedtől is.

Nekem első kutyám nagyon régen egy amstaff volt. Kisujjamból kiráztam suli segítségével, 0% agresszivitás, 100% tökéletesség. Sajnos már nincs velem.

Utána egy Jack Russelt kaptam a páromtól, hát őszinte leszek, a hajamat téptem tőle, annyira nem bírtam vele :D ugyanúgy neveltem, mint az amstaffot, bár a suli kimaradt először. Mindent, ami mozgott, likvidálni akart, beleértve az embereket is. Kb 2 évesen kezdte, nála sokkal nagyobb határozottság és "távolságtartás, kevés szeretgetés" kellett... 5 évesen végre kinőttük ezt a hibát (ami csak az én hibám volt)... most mellé befogadtam egy amstaff keveréket, erősen kutyázott, már ott járunk, hogy csendben van az utcán, és kanokkal kijön (szerencsére nekem kan a másik, így elvannak). Haladunk lassacskán egy jó trénerrel, aki bár csak 2 hetente fogad, de az is elég.

De sokan az amstaffot kizárják, pedig nekem ő volt a legkönnyebb (mármint az első, aki nálam nevelkedett), a Jackkel meg kifáradtam lelkileg egy 90éves szintjére a 3 év alatt :D

2017. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ket cavalierem van. Nagyon okosak. Nincs veluk baj. Illetve mindent megesznek. Konkretan min-dent. Azt is ami nem eheto. Szoval nagyon kell erre figyelni de amugy konnyen tanithato tunderek.


A bichonok is nagyon kis edesek es konnyen tanithatoak.


Nekem meg az uszkarok is nagyon tetszenek.


De pl egy cocker spaniel is kezelheto. Bar teny hogy mar nagyobb falat eggyel.

2017. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled is függ leginkább.

Ha erős temperamentumú,magabiztos ember vagy akkor egy staffi is lehet számodra könnyen kezelhető.

De ha csendesebb,nyugodtabb akkor inkább a bichonfélék,uszkár,spániel,labrador,berni pásztor,leonbergi,

2017. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!