Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól várhatok el a jelenle...

Mikortól várhatok el a jelenleg 3 hónapos kölyökkutyámtól némi fegyelmet?

Figyelt kérdés

Eddig még "ha sikerül, jó, ha nem, akkor nem" alapon tanítgattam. A nagyon alap dolgokból már sok mindent tud (szobatisztaság, nem, gyere, ül, fekszik, apportírozik, tanulgatja azt, hogy "marad"), de nem mindig csinálja. Nem azt mondom, hogy csak akkor teszi meg, ha "nincs jobb dolga", fejlődik, de kíváncsi lennék, kb. mikortól számít "hibának", ha nem engedelmeskedik.


Plusz kérdés, hogy hogy szoktassam le a felesleges ugatásról? Hogy csak jelezzen, de aztán hagyja abba? Még nem ugat sokat, inkább csak a macskára ill. ha egyedül hagyjuk a kertben egy rövidebb időre) vagy ha nagyon akar valamit (pl. várja a kajakereső játékot és az orra előtt rakom össze neki), de szeretném elejét venni.



2017. máj. 18. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Jézusom...
2017. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van olyan fajta aminél soha.
2017. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz, igazán építő jellegű hozzászólások voltak:)

Azért remélem, lesz, aki érdemben is tud beszélni a tapasztalatiról, és nem csak unatkozik.


Amúgy már kerestem ovit, és néztem végig ott foglalkozást, de a kutyák kora is nagyon változó volt (úgy 3-9 hónap között), és a viselkedésük is nagyon különbözött: voltak teljesen fegyelmezettek, és voltak még nagyon "kajlák" is, kortól függetlenül - de ugye nem tudom, melyikkel mennyit és hogyan foglalkoznak otthon.

2017. máj. 18. 10:35
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert egy csomó helyen (még tenyésztői oldalakon is) olvastam olyat, hogy 8 hónapos-1 éves kora előtt ne várjak el tőle semmit, de ez szerintem túlzás, mármint 1 évig várni... Máshol meg azt írják, hogy azonnal kezdjem nevelni - de ilyen kicsi kutya még egy csomó mindent nem ért, és siettetni sem akarom.
2017. máj. 18. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

szerintem jó úton haladsz, jól csinálod, én a helyedben fokozatosan tanítanám, szerintem nincs ilyen, hogy hány éves kortól kell engedelmeskedni, ezt neked kell látni a te kutyádon, hogy milyen értelmi szinten van. vidd kutyaiskolába, majd ott segítenek.

2017. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A saját szintjén már most elvárhatod a fegyelmet. Ha már ismer egy vezényszót, akkor azt csakis akkor mondd neki, ha biztosan tudod, hogy engedelmeskedni fog, vagy el tudod vele végeztetni a feladatot. Itt persze nem arról beszélek, hogy szöges nyakörvvel döngöld a földbe, de ha pl nem ül le,pedig ismeri a feladatot, akkor érd el, hogy megcsinálja akár azzal, hogy egy jutalomfalatot tartasz az orra alá, akár azzal, hogy gyengéden lenyomod a fenekét. Illetve persze csak akkor utasítsd bármire, ha abban a helyzetben elvárható az engedelmesség. Pl a parkban 20 kutya között nem feltétlenül fog leülni, mert túl nagy a figyelemelterelés, ezért ilyen helyen még ne gyakoroljatok. De pl otthon már igenis várd el, hiszen tudja! Illetve ha fáradt vagy látod rajta, hogy éppen nem tud koncentrálni, akkor se mondd neki a vezényszót. Ha hibáztál és nem vetted észre, hogy most nem tud a tanulásra koncentrálni, akkor is csináltass vele egy könnyített verziót, pl a marad vezényszónál ne 15, hanem csak 3 lépésre távolodj el tőle, használj extra csábító jutalomfalatotl alkalmazz gyengéd kényszert (pl a fenék gyengéd lenyomása). Nagy hiba, ha nem várod el az engedelmességet már most a saját szintjén, mert ebből jön az, hogy mire elkezd kamaszodni, rájön, hogy a te szavaidat nem kell szentírásnak venni, nem kötelező engedelmeskedni.
2017. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkortól számít hibának, ha pontosan tisztában van a feladattal, de mégsem teszi meg. De azért ne terheld túl, még nagyon pici.

A felesleges ugatást pedig ne jutalmazd! Ha ugat, és utána odaadod neki a kajakeresős játékát, akkor megerősíted az ugatást. Ilyenkor inkább tedd el a játékot, és ne kapja meg. Akkor add oda, váratlanul, amikor csendben van.

2017. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!