Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Félni kéne a kölyökkutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes édes kis kölyökkutyám. Már írtam róla ki kérdést, többen írták, hogy normális ebben a korban a harapdálás, ma reggel viszont úgy megharapta Édesanyámat, hogy vérzett a keze. 10 hetes, tehát még nincs meg a 4. kötelező oltása, így nem tudjuk elvinni sétálni, játszunk vele annyit amennyit csak tudunk, de biztosan vannak levezetetlen energiái. Viszont akkor is aggaszt ez a harapás dolog, mert nem játékosan harapdál, hanem tulajdonképpen támad. Nagyon megijedtem ma reggel, mert nagyon szeretem ezt a kiskutyát, viszont ha a családom biztonságát veszélyezteti akkor mennie kell.

Én továbbra is bízom azért abban, hogy meg fog oldódnni ez a probléma, ha megvannak az oltások és mehetünk sétálni meg kutyák közé szocializálódni, de nem vagyok teljesen biztos ebben.


Mit gondoltok erről? Van valami tippetek, mit kéne most tennem, hogy itthon megneveljem?


2011. aug. 1. 07:07
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%

Milyen fajtáról van szó?

Egyébként vigyázni kell, ilyen korban is nevelni kell a kutyust, ahogy az anyja is tenné. El kell kapni a tarkójánál, esetleg kicsit rázd meg. Nem szabad hagyni, hogy a fejetekre nőjön a kicsi, akármennyire aranyos! :)

2011. aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
és mindamellett, amíg nincs meg minden oltása a saját gazdájának sem okozhat vérző sebet! Egy tetanusz azért kellene anyudnak
2011. aug. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán értem, hogy egy 10 hetes kölyköt miért nem tudtok leállítani? Tele van a net leírásokkal, hogy hogyan kell a kölyökkutyát nevelni, leszoktatni a harapdálásról. Ha meg valóban agresszívan viselkedik, akkor határozottan le kell állítani! Kölyök még, próbálgatja a határait. Nem kell ráhagyni! Ha már egy ilyen apró problémánál eszedbe jutott, hogy megfutamodj, akkor mi lesz később? Lehet, hogy tényleg jobb lenne elajándékozni, mert most még gond nélkül megszokna bárki mást. Jobb most, mintha majd 2 évesen telik be nálatok a pohár. Viszont ha elajándékozzátok, akkor javaslom, hogy fogadjátok el, hogy alkalmatlanok vagytok kutyatartásra és legközelebb ne legyen kutyátok!
2011. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk egy 3 hónapos beagle kutyusunk van, nekem is tiszta karcolás a kezem, de a múltkor apa ujját harapta meg úgy, hogy elég rendesen vérzett.

12 éve egy labradorunk volt, de ő is ugyanilyen volt kicsinek. Majd kinövik, ne aggódj. :)


Én a tarkójuknál sajnálom/sajnáltam mindkettőt "megcibálni", mert mindig nyüszítettek, így ha nagyon bevadul(t), akkor én az orrukra csapok/csaptam és ráordítok, hogy NEM.

A labradorunknál bevált, mert 8-9 éves korában is, ha rákiabáltam valami rosszalkodása miatt, akkor megsértődve elvonult a fűbe és csak feküdt, a szemeit meg lesütötte. :D


Egyébként a mi beaglenk is van, hogy elkezd ugatni, morogni, aztán "rátámad" a lábamra.


Szóval kitartást, ki fogja nőni, de valamivel hozd a tudtára, hogy nem szabad ezt csinálni. :)

2011. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

nekünk is így volt a kutyával hogy harapni akarta a kezünket stb kiskorába (de ő kicsi volt mindig is, meg most is pedig már felnőtt, szóval nem biztos hogy egy nagyobb fajta kutyánál ugyanez bejön) de többféle módot is hallottam:

1) amikor a kutya bekapja a kezed erősen nyúlj le az egyik ujjaddal a torkához és hátul nyomd le a nyelvét, ezt tök kellemetlen érzés neki, és nem fogja egy idő után csinálni, hanem rögtön "kiköpi" a kezed

2) amikor megharapja a kezed csípd meg a nyakát, fröcskölj a fejére vízipisztollyal, vagy üss az orrára - na ez akkor nem jó, hogyha játéknak veszi és csak méginkább belelendül

3) amikor megharap adj ki éles visító hangot, (olyat mint amit a kiskutyák adnak ki ha eldurvul a játék és már fáj nekik) elvileg akkor abbahagyják - miénknél ez vált be - de nem tudom hogy a dominanciába ez mennyire kavar be...

(jó, nekünk nem kavart be mert a többi kis "harcánál" egyértelműsítettük a helyzetet egy újsággal) de ez is, nagy kutyánál nem hiszem hogy meg mertem volna tenni...

2011. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Nem fogja kinőni, ha nem szabsz neki határt. Mikor harap, akkor adj ki éles, sikító hangot és fordulj el tőle. Nem tudom, hogy mikor hoztad el és hogy kitől, de a kiskutyák az alomban így jelzik egymásnak hogy meddig lehet és milyen mértékben harapni, a tiéd valószínű nem jól szocializált vagy hamarabb hoztad el, esetleg külön volt a testvéreitől, ezért nem tanulta meg, hogy nem szabad erőset harapni. A tiétek a feladat, hogy ezt megtanítsátok és igenis muszáj következetesen nevelni, fogni és akár testi erőszak nélkül büntetni is, mert agresszív, antiszoci kutya lesz, aki más kutyákkal sem fog kijönni. Ne bizonytalanítson el, hogy kicsi, legyetek vele szigorúak és következetesek.
2011. aug. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Áhhh... dehogy kell ő még ezt csak "játéknak " veszi , felméri meddig mehet el stb... ha anyukádat megharapta azonnal tenni kellet volna valamit pl rákoppintani az orrára vagy felelemelni és egy kicsit szorongatni hogy érezze hogy ezt nem szabad...


A te kutyád neked kell nevelni , és ez szinte minden kutyánál így van de ha már most feladod inkább add el

2011. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Magától nem növi ki,sőt,rosszabb lesz. A mi kutyánk most 4 hónapos. Neki is volt ilyen harapós korszaka, de egyszer morogva rákapott a kezemre, én megfogtam, és lenyomtam a földre oldalra fektetve, de előtte is, ha csak kicsit is harapott, rászóltam, abbahagytam a játékot, vagy kapott egy kis pofont. Azóta engem nem harap.A párom ezt nem csinálta meg,sőt direkt cukkolta, valamelyik nap nagyon csúnyán megharapta. Már ő is rájött,hogy nem szabad hagyni.

Ha legközelebb is ilyen durva lesz, fogd meg a nyakát, a grabancát,és fektesd le oldalra, aztán tartsd úgy,amíg nem nyugszik le. De készülj fel,hogy visítani, kapálózni, tiltakozni fog, az is lehet,hogy bepisil. De ha elkezdted, nehogy elengedd, ha tiltakozik,mert akkor az egyértelmű győzelem neki.

2011. aug. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Nálunk kinőtte. Amikor ilyen pici volt, néha bepörgött és ment neki mindenki bokájának, olykor legszívesebben belerúgtam volna egyet, de sosem bántottam a kutyáimat. Bármit csináltam nem lehetett leállítani. Mindig volt rágókája, a nadrágszárak még is érdekesebbek voltak. 1-2 hónap után teljesen kinőtte, mostmár csak játékból harapdál, ha kicsit nagyobbat, akkor hangosan felsikítok, és koppintok az orrára. Mostmár sikítás után tudja hogy rosszat csinált és húzza össze magát, így a koppintás elmarad. Azonnal leáll és bűnbánóan jön oda puncsolni, hogy attól még szeretem-e. :)


Ne hagyjának, vagy is próbáljatok meg mindent megtenni, hogy ne legyen ilyen, de sajna az én tapasztalatom azt mutatja, hogy egy darabig még hiába beszél az ember a kölyöknek, mintha a falnak beszélne. :) Ettől függetlenül nem szabad ráhagyni, majd ahogy egyre inkább összeszoktok, megszokja a "nyelvedet", akkor rájön mi az amit szabad és mi az amit nem. A lényeg hogy mindig ugyanolyan hangnemet használj, ha leszidod, mert előbb utóbb tudni fogja, hogy ez akkor most rosszat jelent.

Nálunk pl. ha a nevét már egy bizonyos hangsúllyal mondom tudja hogy baj van, a "mit csináltál már megint" mondattól meg vonul is biztonságos zónába előlünk. :)

2011. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőszándékú válaszokat, kedvesek vagytok!


A kérdésben nem írtam, de már elég sok mindennel megpróbálkoztam.

Amit szinte mindig csinálok mikor bevadul, hogy határozottan mondom neki, hogy NEM! és otthagyom.

Vízzel is spricceltem már le, kb a 3. alkalomig vonta el a figyelmét utána már észre se vette.

Újságpapírral is verte a fenekére mikor harapot, játéknak vette és még jobban bedurvult.


Ez egyik válaszban volt, hogy nyomjam le a földre és ne engedjem el. Na én lenyomtam és lent is tartottam, de elkövettem azt a hibát, hogy elengedtem. Iszonyatosan nyüszített, kapálózott, tiltakozott és féltem ha tovább tartom elveszti bennem a bizalmát és elengedtem. Most már tudom, hogy hibát követtem el.

Szerintetek próbáljam ezt meg újra?

2011. aug. 1. 09:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!