Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boder collie gazdik, a ti...

Boder collie gazdik, a ti kutyátok milyen?

Figyelt kérdés

Az enyém 1,8 éves szuka. Már agyilag is felnőtt. Van 2 ölebünk is. Imádja őket és anyáskodik, óvatossan játszik velük. Csak jó okkal ugat. Nagyon okos és szófogadó, bármilyen helyzetből behívható. Én vagyok a gazdája, hozzám ragaszkodó és hűséges, de a család többi tagjával is kijön. Elég bújós velünk. Mozgásigénye : reggel fél óra futás bicigli mellett, este is. Délután labdázás vagy frizbi az udvaron. Ebből is elég neki fél óra. Logikai játékokat is játszunk, trükköket tanulunk. Ez elszórtan kb napi 1 óra. Hétvégén kirándulunk és agility. Havi 2-3 terelés. Sem a lakásban, sem pedig a kertben nem rombolt még.

Több borderes ismerős is mesélte, hogy az ő borderük antiszociális más kutyákkal, kivéve más borderrel vagy valami tényleg hasonló fajtával. Csipkedik a gyerekeket otthon és minimum napi 4-6 óra foglalkozás kell nekik, különben rombolnak. Minden héten kell terelni vinni is őket.

Ilyen egy "normális" border és nekem csak szerencsém van ? Az enyém pont annyira sportos, amennyire kell és nem hiperaktív, munkamániás.


2017. máj. 18. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Hülye
2017. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi típus, ahány eb. Az enyém jövő hónapban lesz egy éves, és intenzív mozgatásból neki is elég a kevesebb, hamar kifárad (mondjuk ezek a hirtelen jött melegek megviselik mert még nem dobta le teljesen a téli bundát), viszont fél óra pihenés után újra feltöltődött.

Nem rombol igazán, ásni szokott néha és imád rágcsálni, ennek mondjuk eddig csak a kerti szolárlámpák voltak az áldozatai, mert azoknak a nyele a botokra hasonlít, azt pedig imádja.

Nekem is szukám van, na tüzelés alatt voltak vele gondok, egyik napról a másikra a másik két kutya fölé helyezte magát és megmutatta ki a főnök, ezt a helyzetet gyorsan kezeltük és orvosoltuk, inkább csak hiszti lehetett mert tüzelés végével el is múlt, egyébként imádja a többi kutyát, nagyon barátságos velük és minden emberrel, pl meglát egy kisgyereket és kenyérre lehet kenni, szinte hullámzik a teste úgy csóválja a farkát.


Terelni nem járunk vele mert nincs lehetőség a környéken, legalábbis profi terelésre, viszont nálunk a baromfit ő hajtja napi szinten, ami megfelelő lehet neki.

2017. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!