Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso gazdik! Milyen...

Pppn kérdése:

Cane corso gazdik! Milyen tapasztalataitok vannak a cane corso fajtával?

Figyelt kérdés
Az enyém még csak pár hónapos de mindent támad ami él és mozog.

2017. máj. 19. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről le kell szoktatni. Ha nem boldogulsz, mielőbb ajánlatos lenne kutyaiskolába menni vele, mert később veszélyes is lehet.
2017. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz a kutyákhoz, a neveléshez, ha nincs tapasztalatod ilyen típusú fajtákkal, akkor minek kellett pont cane corso?


Most kezd el nevelni és szocializálni, hogy egy éves korában ne menjen neked, a családodnak, a szomszédaidnak és mindenkinek, akit elkap! Hogy ne szökjön ki és ne gyilkolja halomra más kutyáit! Mert nevelés nélkül ő pont ilyen lesz!

2017. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha és azért dögözöm le ezeket, mert a molosszerek és bull típusú kutyák közül több is nyírt már ki számomra kedves kutyát. Az enyémet is. Sőt majdnem egy rokonomat is. Nem hiszem el, hogy minden szerencsétlennek cane corso, amstaff kell.
2017. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: kutyasuli gyorsan


utolsó: azért mert vannak nagyon sötét emberek, nem a kutyák a hibásak. ilyen 'dögözéssel' csak a szintjükre süllyedsz...

2017. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
amúgy pedig nem betiltani kellene bizonyos fajokat, csak a tartásukat vizsgához kötni. bár kiindulva a sok kóbor, menyhelyi dobott kutyából, az egész kutya tartást egy alap pl. engedelmes vizsgához kötném.
2017. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Az enyém full domináns, nagyon feszegette a határokat több hónapig/évig, és még a mai napig is néha. Ha valaki gyengébb nála, keresztül megy rajta... értem ezalatt, simán odakap, ha nem a tervei szerint alakulnak a dolgok. Nálam nőtt fel, de mentett kutya, kicsit ideggyenge is szerintem. Velem elvan, és nem csinál meggondolatlan lépést, de másnak oda nem merném adni egy kis időre sem. Egyrészt mert nincs kialakult kapcsolat, másrészt senkiben sem bízok ennyire :D de egyébként kenyérre lehet kenni, tehát ne úgy képzeld el, hogy 4pórázzal 3extra nyakörvvel és szájkosárral viszem, mert jófej, de igen figyelni kell rá :)

Kutyás tapasztalat szerintem elengedhetetlen, és a folyamatos szocializáció, nevelés, útmutatás :) ja es fárasztás!!!! Napi 3 óra futás, én bicajjal mert amúgy megerőltető lenne nekem.... plusz sportok, túrák.. :)

2017. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyetértek előttem szólóval, a legfontosabb h lefáraszd! én is bicajjal megyek vele mert amúgy én kétszer meghalnék mire ő kicsit elfárad. de amúgy a szocializáció nagyon fontos. én soha nem ütöttem meg vagy bántottam, de ha kicsit is feszegette a határokat rögtön "ledomináltam". a nyakánál elkapod, mint ahogy az anyja csinálta és leszorítod a földre, így tartod amíg meg nem nyugszik. én 50 kilós kislányos hangú lány vagyok de ha csak dörgősebben mondom ki a nevét már fülét farkát behúzza és jön bocsánatot kérni... de nagyon fontos az időzítés. amint látod rajta hogy gondolkodik h megteheti e a rosszaságot vagy sem, rögtön el kell kapni. az is oka lehet hogy mindennek nekimegy mert nem bízik benned, nem hiszi el neked h te vagy a falkavezér és hogy meg tudod védeni a falkát. szóval minden helyzetben neked kell ott lenned és mutatnod hogy ura vagy a helyzetnek. én pl ha utcán találkozunk más kutyával vagy emberrel, aki idegen neki, én mindig azt csináltam hogy először én találkoztam az illetővel, és amikor látta hogy én lecsekkoltam akkor hagytam neki hogy ha akarja akkor odamehet és megszaglászhatja. nem engedtem senkinek hogy csak úgy ismeretlenül odamenjen a kutyához és elkezdje tutujgatni, be kellett tartaniuk a nem néz a kutya szemébe-nem érinti meg- nem beszél hozzá szabályt. lelógatta a kezét, félig oldalt állva a kutyának, hagyta hogy a kutya megszagolja. ha utána ott maradt és érdeklődő volt akkor lehetett simizni de ha nem nem. tiszteletben kell tartani azt is hogy ha nem akart a KUTYA haverkodni.

ha utcán sétáltunk és láttam hogy valami aggasztja (amíg kicsi volt szinte minden, a szélben szálló papírcetlit is beleértve :) ) akkor mindig úgy mentem hogy én legyek közelebb a veszélyesnek ítélt dologhoz. volt olyan hogy sétáltunk és előkerült egy szabadon mászkáló kutya akkor be kell állni a sajátod és a másik közé és neked kell elzavarnod a másik kutyát, hogy lássa hogy vigyázol rá.

ne legyen egy időben sok játéka, hanem mindig csak egy kettő aktuális ami mindig ott van előtte. persze vehetsz neki 100at de tedd fel őket a polcra és amikor úgy van add oda neki. ha sok tárgya "van" akkor birtoklóvá válhat és az tárgyféltést, agressziót válthat ki belőle ha el akarod tőle venni.

amikor eteted tanítsd meg hogy le kell ülnie ,rád néznie és megnyugodnia,csak akkor kapja meg a kaját. az is jó ha néha úgy teszel mintha megennéd a kajáját az orra előtt, hogy lássa hogy te vagy a főnök és tiéd az elsőbbség. én nem szoktam piszkálni evés közben de tudom hogy bármit kivehetek a szájából, legyen az játék vagy velős csont, és meg se fog mukkanni. ezt párszor gyakorolni kell vele.

meg persze az engedelmességi tréning, ezzel agyilag is fárasztod meg megerősíted hogy te vagy a főnök...

ha sétáltok mindig arra mentek amerre te akarsz és nem amerre ő húz el! de amúgy ezek a kutyák régen vaddisznókra vadásztak, szóval a vadászat benne van a vérükben, imádnak cserkészni meg dolgokat kergetni.remélem segítettem. amúgy imádnivaló jószág és kenyérre lehet kenni, de erős és következetes gazdi kell hozzá

2017. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noncsi82 ***** válasza:
Pár hónapos corsot ne futtasd és finoman a fárasztással!Nagyon érzékeny vázzal épülő kutya!Egyéves koráig semmi esetre sem tedd ki ennek a corsot!Sulit azt mindenképpen ajánlom én is!Hidd el sokkal roszabb lesz ha nem lesz minnél hamarabb nevelve!Meg hát milyen az idegrendszere a kutyának?!
2018. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!