Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg ezeket...

Hogy tanítsam meg ezeket neki? (behívás, ugatás)

Figyelt kérdés

3 hónapos kölyök.

1. Mindenhol (itt is) csak azt a tanácsot kapom / olvasom, hogy akkor hívjam, ha tudom, hogy oda is fog jönni. Egyelőre legtöbbször ezt is csinálom, de nem hiszem, hogy ez visz valahová, hiszen ez így nem igazi behívás. Akkor kellene odajönnie, amikor kell, nem akkor, amikor hajlandó:( - Ma pedig először fordult elő, hogy elfutott tőlem a kertben, amikor rá akartam tenni a pórázt. Kutyaoviba pár hát múlva megyünk, addig is haladni akarok vele. Hogy vegyem rá, hogy oda KELL jönni? Vagy ehhez még kicsi?


2. Egyre jobban kezdi megtalálni a hangját:S Felesleges ugatáskor rászólok, hogy "nem", de egyelőre nem igazán hatásos:S Erre van valami praktika? Hogy jutalmazzam, ha csöndben van?



2017. máj. 20. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor ugat és rákiabálsz hogy nem, az ő szeméven semmit nem jelent, mert teljesen azt hiszi, hogy te is ugatsz vele. Neki ez ilyen. Az ugatás faramuci dolog, meg kell találni mi miatt ugat. Legtöbbször azért nem áll be a kutya szája, mert nem elég fáradt, és felesleges energiáit így vezeti le. Keresd az okot!


A behívást először kezdd a nevével: Ha kimondod a nevét, rád kell hogy figyeljen, olyan nincs hogy nem. Erősíts rá klikkerrel is, ha úgy jobb. Tehát neve, és jutalom mindig, ha rád néz. Ha ez megvan, akkor lehet először zárt, biztonságos helyen/ hosszú pórázon megtanítani neki a behívást.

2017. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért ugat?

Nem unalomból, hanem ha idegesíti valami (pl. macska) vagy nagyon akar valamit (bizonyos játékot vagy azt, hogy foglalkozzunk vele vagy kimenni vagy ha egyedül marad a kertben (még csak kis időre, ki a akarjuk szoktatni)). Annak természetesen örülök, hogy már jelzi, hogy ki akar menni, de sajnos nem mindig hagyja abba:S

Na és mit tudok kezdeni azzal, hogy "olyan nincs, hogy nem". Mondjuk mondom a nevét vagy hívom és épp nem jön, akkor konkrétan mit tegyek? Mert ha jön, akkor jutalom, ez tiszta sor. Írtam, még csak a kertben gyakorlunk.

2017. máj. 20. 08:39
 3/7 anonim ***** válasza:

A neve, nem arra van, higy behívd vele. Azt figyelemfelkeltésként, egyfajta "figyelj ide"-ként szokás használni. A behívásra ott a hozzám vezényszó, de amíg 10/9-10-szer nem figyel biztosan a nevére, addig felesleges a behívással vesződni. Ezért is nem tértem ki rá.


Ugatás: Nagyon egyszerű: Ignorálod. Ha abbahagyja, mehet neki a jutalom/figyelem. Rá fog jönni, hogy a felesleges ugatással semmire nem fog menni.

2017. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jön: Elindulsz a tökellenkező irányba. Ha elég jól van összerakva, és kötődik, utánad fog menni, mert nem akarja hogy otthagyd. Kergetni el ne kezdd, mert az neki játék. Ha miután utánad szalad,megjutalmazod.
2017. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit "összevontam", természetesen nem a nevével szoktam hívni:) - Igen, lényegében ezt csinálom behívásnál (mármint hogy távolodok vagy otthagyom), csak mostanában nem látom a fejlődést:S

Az ignorálást is szoktam próbálni ugatáskor, de olykor pár pec is idegtépő tud lenni, főleg a lakásban:S

2017. máj. 20. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha majd mentek oviba, mindenképp vázold, de ez ilyen, türelem, türelem. És sok gyakorlás. Csak ügyesen! :)
2017. máj. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először tanítjuk a behívást, egyre nagyobb ingerek közt. Először otthon, majd egyedül a parkban, erdőben, majd más, jól nevelt kutyák közt és emberek közt. Ha jól csinálod a kutya beleszokik, hogy mindig mennie kell hozzád. Mire jdáig juttok kb. 6-7 hónapos lesz a kölyök.

Ha túl korán túl sokat vársz el tőle nem fogja tudni megtenni. Mert még nem elég érett idegrendszerben ehhez. Most még macskáról, nyúlról nem fogod tudni lehívni. Viszont ha sokszor teszed meg ezt, hogy kérsz valami olyat, amire ő még képtelen, ami neki még túl nehéz feladat, majd ráhagyod, nem csináltatod meg vele, akkor csak azt tanítod meg, hogy téged nem kell komolyan vennie, nem kell rád hallgatnia. Hisz nincs követlezménye ennek, vagyis nem vagy következetes. Ezért mondjuk, hogy ebben a korban olyat kérj tőle, amit meg is tud tenni.

Majd kezdődik a kamasz kor, jönnek a direkt hibázások, bepróbálkozások. Ekkortól érett a kutya ahhoz, hogy szabály is legyen a behívás. Ha nem teszi meg, játsza a süketet, akkor mehet egy erős büntetés rá.


Az ugatás a tökéletes példája a fentinek. Rászólsz, de ő nem hagyja abba, akkor azt tanítod meg neki, hogy a nem szót nem kell komolyan vennie, az nem jelent semmit. A kutya akkor érti a szavakat, ha számára is van jelentése. Ugatáskor a 'nem' mellé mennyen egy kizökkentés. Odabökés, elküldés, bármi. Olyan, amitől abba hagyja.

2017. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!