Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyafajta...

Milyen nagytestű kutyafajta tartható panel lakásban?

Figyelt kérdés

Naponta 3x 1-1,5 óra sétával. Ebből az egyik póráz nélkül lenne, szabadon futkározás, játék, labdázás. Etetését illetően a Josera táppal szemezek, vagy a Happy Doggal + kapna húst. Mindennap megfésülném/kikefélném a bundáját.

Amik tetszenek: kaukázusi juhászkutya, bernáthegyi, német dog, kuvasz, leonbergi.

Melyik lenne a legalkalmasabb, vagy a legkevésbé rossz lakásban tartásra? Boldog lehet így egy kutya?

Előre is köszönöm a válaszokat és kérlek ne ítéljetek:/



2017. máj. 20. 09:32
1 2
 1/16 lugoka ***** válasza:
98%
Kaukázusit, kuvaszt nem tartanék lakásban. Túl izgágák. Talán a bernáthegyi, dog vagy leonbergi beválhat ha lemozgatod. Olyanról tudok aki felnőtt dogot tartott panelban. Arról nem tudok, hogy kölyökkorban mennyire szedte szét a lakást :)
2017. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Ha megfelelően nagy a lakás, a dog az egyedüli.

A fajtából is egy nyugodtabb példány.

2017. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Kau+Kuvasz amúgy sem javasolt póráz nélkül, maximum kinn a határban. Az én pásztorkutyáim amikkel tapasztalataim voltak az idegen kutyák közeledését nem nézték jó szemmel, nagyon figyeltek, sosem voltak agresszívek indolokatlanul, jól szocializáltak voltak, sosem kezdeményeztek verekedést, de ha a másik kutya akivel találkoztunk tiszteletlen volt akkor arra adtak volna csattanós választ, elég dominánsak azonos nemű kutyákkal, és az az igazság hogy bármelyik nem pásztorkutyából rongyot csinálnak fél percen belül. De panelba amúgy sem valóak a pásztorkutyák.


Bernáthegyi és német dog elképzelhető, azok állítólag elég lomhák, nyugisak, de ezzel kapcsolatban nem vagyok tisztában, német juhászosként kezdtem aztán találtam meg magamnak az igazi kincseket, a pásztorkutyákat. De pásztorkutyát nem javaslok, nagyon nem javaslok panelba.

2017. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

80m2 a lakás. Lift van(talán be is fér:D).

Mozgatás, etetés jó lenne egy dognak?

2017. máj. 20. 10:16
 5/16 lugoka ***** válasza:
84%
Kölyökként vinnéd vagy már idősebben? Csak mert ha idősebb a kutya és kertben nőtt fel akkor szvsz lennének gondok. Ha kicsinek a lakást szokja meg szerintem nem lenne nagy gond.
2017. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
És tisztában is vagy ezeknek a kutyáknak a méreteivel, vagy csak a Google képek alapján megtetszettek? Mert ha élőben is ismernéd ezeket a kutyákat, akkor fel se tetted volna a kérdést....
2017. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

A német dog tartható lakásban. A leonbergi csak azért nem, mert ha eső után bundát ráz ...

Amúgy hülyeség, hogy juhászkutya nem való lakásban. Nekem például border colliem van. Igaz, hogy már kertesben lakunk, de akkoris jobban szeret mellettem heverni, ha nem a parkban játszunk vagy kirándulunk, stb. És nem kell napi 4-6 órát foglalkozni vele. Legalábbis a miénkkel nem, pedig nem show vonalú. Unom már ezeket a túlzó sztereopiákat a juhász kutyákról. Egy hiperaktív kutya nem is lenne jó juhász / pásztor munkára. Majd a juhász 2-3 óráig trükköket tanít neki a mezőn, agility-re hordja, hogy nehogy unalmában romboljon a kutya, mert nem bír pár órát, akár fél napot a nyáj mellett nyugodtan feküdni a kutya nem ? Továbbá minden kutyának van jelleme, energia szintje. Gondolom senki nem hiszi, hogy nem. Ahogy pl. 2 magyar sem egyforma, úgy 2 border sem. Pl. az enyém közepes energia szintű, nyugodt bc szuka. De ezt bármilyen más fajtáról el lehet mondani. Lehet az egyik beagle nem marad meg lakásban, a másik meg igen. 2 haveromnak van bulldoga. Egyiket úgy kell lelőni, a másik pedig 10 percet alig bír sétálni. A tenyésztő / fajtamentés segít kiválasztani a megfelelő energia szintű kölyköt / felnőttet.

2017. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, voltam kiállításon, láttam élőben is a legtöbbjét.

Kau, kuvasz gondoltam, hogy nem kéne, de azért rákérdeztem, hogy sok mozgatásaal se lenne jó, de akkor őket nyilván nem fogom, ha nekik nem lenne jó.

Bernáthegyiről, leonbergiről hallottam, hogy lustábbak, nyugodtabbak és ha megvan a bizonyos mozgás, napi séta, akkor simán elfekszenek egész nap, ennyi erővel meg sztem mindegy, hogy kint vagy bent. Csak a bunda lenne a gáz.

Német dogról olvastam, hogy nem szeretik a rideg tartást és a hideget, esőt, illetve vannak emberek, akikről tudok, hogy német dogot tartanak bent és imádja a kutya. Meg neki ugye rövid a bundája is, ez sem okozna problémát. Viszont neki a mozgásigényét nem rudom pontosan, mert vkinek a kutyája napi 4 sétából 3-at végig futkosik, másik meg 2x meggondolja, hogy elmenjen-e a bot után:D

Még nagyon gondolkodom a 3 fajtán, mert oké, a legideálisabb(ha lehet így fogalmazni) a német dog lenne, viszont jobban bírom a mackós kutyákat, meg azok lustábbak meg nemtooom:D

Na mindegy, köszi a segítséget, de még írhattok, ha van tapasztalat esetleg:)

2017. máj. 20. 12:26
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig dogjaink, voltak, kertes házban, de imádnak emberközelben lenni - így amint hazaérünk, ha a lakásban vagyunk, bent vannak ők is. Amiatt nem tartanék csak lakásban kutyát, mert nem tartom jónak, hogy órák hosszat szorongatnia kell, ha mondjuk előbb kell pisilnia/kakilnia. Mozgásigény változó: a mediterrán/masztiff jellegű egyedek 4-5 km aktív futástól kidöglenek egész napra. Az elegánsabb, sportos kutyák 20 km ügetés után is még mennének (ez szabad rohangálás!).

Amit javaslok:

1. Mindenképpen ismerkedj meg személyesen a két szülővel, és csak akkor hozz az adott párosításból kölyköt, ha mindkettő csekély mozgásigényű.

2. Ha a fene fenét eszik is, bárki bármit mond, keress fel egy olyan kutyaiskolát, ahol van kutyaovi is, kezd el hordani, és 8-9 hónapos kortól csináljatok egy alapfokú engedelmességi tanfolyamot. Olyan iskolát válassz, ahol nem munkakutyázás az elsődleges cél, hanem családi kutyák képzésére helyezik a hangsúlyt.

3. A suli során próbálj ki minél több kutyás sportot, találjátok meg a nektek megfelelő életmódprogramot, amivel le tudod vezetni a kutya tettvágyát érdekes feladatokkal. Ez nyugodtabb kutyáknál lehet pl nyomkövetés, szagazonosítás - de trükkök közt is bőven akad neki való.

2017. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lugoka ***** válasza:
5. vagyok. Mi kertes házban lakunk, de a kuvasz a nap egyik felében az asztal egyik felén, később a másik felén fekszik. Csak házőrzés miatt, meg a dolgát végezni megy el a lábunk mellől. Meg ha kimegyünk játszani. Tehát végülis beválhat lakásban is... 7. nek igaza van. Sokat számíthat a kutya személyisége.
2017. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!