Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadhatom örökbe...

Miért nem fogadhatom örökbe ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Szóval 19 vagyok. Nem kezdő kutyás (sajnos),ugyanis kedves szüleim kaukázusit vettek kisebb koromban, ami a fejükre nőtt, és 14évesen igen fel kellett nőnöm hozzá, hogy a szüleimnek kitöröljem az altatásos gondolatait. Minden szuper volt, a kutya elfelejtette a harapásos gondolatokat, lett egy kiegyensúlyozott kutyám. Suliztam vele és kb millió könyvet, szaklapot, weboldalt olvastam, hogy megoldjam. 4,5 évet élt az én kezem alatt. Most, a halála után fél évvel eljött az ideje az új kutyának. A gyepmesteri telepen van is egy német juhász "harapós" címszóval, alapvetően 5 látogatás alkalmával sem tapasztaltam. Ma délelőtt mentem tesómmal elhozni. Felvázoltam nekik a tapasztalataimat, és hogy mit tudok nyújtani neki (többek közt sok mozgást, sulizást és foglalkozást - mint az előző társammal), de elutasítottak, mondván egy ilyen "gyenge" lánynak nem adnak ki még nagy testűt sem, nem hogy problémásat. Altatási lista élén van természetesen.

Ez hogy történhetett?

Csak érdemleges magyarázatot szeretnék, a ti véleményeteket, ha már a vezető ennyivel lerázott...


2017. máj. 20. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg felelősségre vonhatók, ha mégis valami bajod történik, ezért nem akarják neked adni a kutyát. Gondoskodni akarnak a kutyákról, de azért az emberi élet nyilván előbbrevaló.

Ha ennyire értesz a kutyákhoz és mindenáron nehéz természetű kutyával akarsz foglalkozni, talán érdemes lenne szerezni valamilyen kutyatréner képzettséget. Akkor azt bemutatva egészen biztosan nem utasítanának vissza, ráadásul az így megszerzett tudást és papírt kamatoztathatnád.

De amúgy szerintem még túl erős benned a kötődés az előző kutyád iránt, azért vágysz ugyanolyan problémás kutyára. Amikor az előző kutyám meghalt, vagy két évig el sem tudtam volna képzelni, hogy másmilyen kutyám legyen, mindenáron hasonlót akartam.

2017. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Édesapád, vagy tekintélyesebb férfirokonod nem tudná intézni helyetted? ... ha már így a szívedhez nőtt ...

2017. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, egyáltalán nem terveztem problémás kutyát, de mivel több hónapja nincs rá érdeklődő, felkeltette a figyelmem, aztán az 5 alkalom alatt döntöttem, hogy ez a "problémás" kutya lenne számomra jó. Mármint persze, egy családcentrikus kutyához is tudnék viszonyulni ilyen kötődéssel, de valahogy ő keltette fel a figyelmem. De persze még egy olyan kutyám nem lesz, mint a kau volt. Vele nőttem fel, őt nem pótolhatja senki :)

Lehet, ez az ötlet, hogy más valaki hozza ki, beválna, de a legtöbb férfi ismerősöm tart kutyát, és mivel kutyákkal is agresszív (bár a 2 szomszéd kutyával nem törődött, hiába csaholtak, és pont átfér a fejük a rácsokon, de sehol egy sérülés),ha leellenőrzik, hogy van-e az adott személynek kutyája a nevén/címén, lehet elvetnék...viszont most esik le, hogy mivel a szüleimmel élek, édesapám nevére simán ki tudnám hozni, feltéve, ha nem jegyezték meg a nevemet,mert akkor ugye bukta :D

Kiképzői tanfolyam pedig csak Pesten van, én vidéki vagyok, itt csak gyepi van, menhely nincs, ezért sem kellett sok kutya közül választanom. Ahogy én néztem, több hónapos/éves tanfolyamok vannak, azt pedig nem tudom megoldani úgy, hogy közben dolgozok... de ha esetleg tudtok gyorstalpaló illetve elektronikus tanfolyamról, akkor ne tartsátok magatokba :D

2017. máj. 20. 15:42
 4/5 sárga zokni válasza:

próbálj meg segítséget kérni valamelyik állatmentő csapattól vagy személytől hogy ki tud hozni.jó lenne azt is tudni hogy merre laksz vagy melyik menhelyről szeretnéd kihozni a kutyust. a face tele van kutyás csoportokkal, hátha valaki tudna segíteni..

Őszintén tisztellek az elszántságodért hogy segíts egy bajban levő kutyusnak...

2017. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Küldd el a szüleidet, hozzák ki ők, és meg van oldva.

Amúgy azért nem adják ki, mert ha gáz lesz, akkor őket veszik elő. Hatalmas felelősség van a vállukon, nem tudják megállapítani, hogy jó leszel-e vagy sem, és nem akarnak veszélyeztetni senkit.

Bár amúgy nem tudom, hogy jogilag megteheti-e egy gyepmesteri telep, hogy nem ad kutyát bármilyen felnőtt cselekvőképes embernek. Mert hogy a menhely válogathat, az oké, de a gyepi más. Érdemes lenne ennek is utánajárni.

2017. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!