Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor van felelős. Ha...

Manócska'90 kérdése:

Ilyenkor van felelős. Ha igen, ki? Vemhes lett a kutyánk - nem pároztattuk. (tovább lent)

Figyelt kérdés

Sajnos nagy valószínűséggel a német-juhász kutyánk anyai örömök elé néz. De nem pároztattuk. Valamelyik szomszédos kutya volt a "tettes".


A helyzet az, hogy mi a kutyát kerítésen belül, a saját udvarunkon tartjuk - ahogy szerintem normális és elvárható + a kutya úgy van nevelve, hogy ha egész nap nyitva állna a kapu akkor se merne kimenni rajta. Sajnos azonban a közelben lakó néhány család ezt nem így gondolja - kan kutyáik folyamatosan az utcán kóborolnak. Sőt! Tönkreteszik a kerítésünket és bemásznak hozzánk, tönkre teszik a kertet, mindent. Többször szóltunk az érintett gazdáknak, hogy már nem győzzük foltozni a kerítést, zárják be a kutyát - hát finoman szólva tojtak rá. Most pedig úgy néz ki, hogy az egyik drágaság a kelleténél több időt töltött a mi kutyánkkal a MI SAJÁT UDVARUNKON! (Nem oltattuk be a kutyát azzal a céllal, hogy ne lehessenek kölykei, de nem ő császkált el.)


A kérdésem az, hogy ha a kis keverékek megszületnek és egyértelműen eldönthető, hogy a 3 kan kutya közül melyik a szerencsés egyed, akkor annak gazdája felelősségre vonható-e, szankcionálható-e esetleg bármilyen módon (a fentiek fényében)?


Tudom, hogy hosszú lett, köszönöm annak, aki elolvassa és tud segíteni!


2010. máj. 16. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
55%

Én teljesen megértem a felháborodásodat,nálunk is ez megy.Az előttem szólók nagy része biztos városlakó,és el sem tudja képzelni,hogy falun ez milyen probléma.Nem hiszem,hogy az ivartalanítás a legjobb megoldás,mert lehet,hogy egyszer tudatosan szeretné az ember pároztatni a kutyáját.A kankutyák gazdái a felelősek,tessék bezárni,esetleg (ha nincs más lehetőség) megkötni azt a kutyát.És a szuka molesztálásán túl hihetetlen károkat is tudnak okozni a megvadult kanok.Szétszedett kerítés,összetaposott kert.Nem azért nyűglődik az eber,hogy más rohadt kutyája tönkretegye.


Hú,most jól kidühöngtem magam.

2010. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Hát már elnézést kedves válaszolók, de nehogymár a szuka gazdája legyen a hibás, ha mások kutyái a kerítést szétszedve átmennek. Hogy kerül egyáltalán a kan kutya az utcára? Tudtommal nem is lehetnének ott. Talán azokat kéne kerítésen belül tartani. Jelentsd be az Önkorm.-nál, hogy az utcán kószálnak a kutyák. Ennyit tehetsz.
2010. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
törzskönyves, betegségekre szűrt, a fajtastanderednek megfelelő, egészséges, neves kennelből származó kutyád van? ha nem, akkor ne szaporítsd....ivartalanítsd...és igen, elsősorban a ti felelősségetek ....nyilván nem kéne a kanoknak az utcán mászkálni, de ha nem ivaros lenne a kutyád, nem mászkálna be senki hozzátok
2010. máj. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%

Mivel tudtátok, hogy a környéken kanok kószálnak. Tudtátok, hogy képesek bejutni hozzátok, így bármily fájó is, nektek kellet volna olyan elzárásról gondoskodni, amivel megelőzhettétek volna a befedezést. Általában a szukák is vevők a megfelelő időpontban bármely kan közeledésére.

A jövőbeni tervetekkel kapcsolatban kérdezném....Dp szűrése van a szukátoknak? A vérvonalában esetleg előforduló genetikai hibákról van-e tudomásotok? Ha kölyköt akartok, mindezek szükségesek,sőt, a leendő apakutyánál szintén, hogy a leendő gazdák egy egészséges kutyát kapjanak majd tőletek és ne egy állatorvosnak biztos megélhetést adó kutyát.

2010. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves 20:56-os! Igen, ilyen kutyánk van, vagyis a törzskönyvben nem vagyok 100%ig biztos (a kutya nem az enyém, úgyhogy nekem csak a szeretgetős rész jut Belőle). Ugyanis úgy gondoltuk, hogy ha már veszünk egy szeretnivaló kutyust, akiről gondoskodni fogunk, akkor ne akárhonnan legyen, hanem megbízható, régi tenyésztőtől, aki addig is gondoskodott a kutyák megfelelő ellátásáról, amíg eladható korba kerültek. De köszi a jó tanácsot!
2010. máj. 16. 21:02
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező,NE SZAPORÍTS!!!!

A szerinted szép kutya meg a "jó"kan egyáltalán nem biztos,hogy megfelel a fajta standarjének,és azt sem tudhatjátok,milyen betegségeket hordoznak,örökítenek.

A nj fajtamentők tele vannak,kölykökkel is ,egyik szebb,mint a másik,és szinte esélytelenek gazdára,annyi a kutya.

Remélem,azt Te is tudod,hogy NEM KELL ELLENIE a szukának egyszer sem éleében!

2010. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem áll szándékunkban "genetikai seljetet" eladni majd senkinek. A váratlanul nagy mértékben megromlott anyagi vizsonyaink miatt jövőbeni terveink sajnos nagyon jövőbeniek lesznek és ha túlságosan jövőbeniek, akkor természetesen nem fogjuk szegényt öreg korára pároztatni.

Akármelyik eset is fog fennállni, a közeljövőben kiderül és mind2 esetben meg fogjuk tenni a szükséges lépéseket!

2010. máj. 16. 21:06
 18/22 A kérdező kommentje:

Mindenki megnyugtatására: nem fogjuk a kutyát felelőtlenül pároztatni: ha csak egy "ellenérv" is lesz (akár régi netegség, akár új, vagy csak egyszerűen egy szakértő azt mondja majd rá, hogy szerinte nem alkalmas, stb), akkor nem fogjuk erőltetni a dolgot, nem akarjuk minden áron pároztatni!


Remélem ezzel legalább egy kicsit megnyugtattam az aggódó válaszolókat!

2010. máj. 16. 21:10
 19/22 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha az anyagi helyzetetek bizonytalan, akkor pláne a legjobb megoldás a vemhes ivartalanítás. Lehet, hogy belekerül 10-15 ezer forintba, de ez kb egy havi jó minőségű kutyatáp amire egy vemhes szukának a magzatok egészsége érdekében feltétlenül szüksége van. És akkor még nem beszéltünk a tápszerről, ha esetleg nem szoptathat, az egyéb állatorvosi költségekről (ultrahang, esetleges császár, stb), és a kölykök oltásairól, illetve a szuka és kölykök féregtelenítéséről. Aztán a kölykök minőségi táplálása sem olcsó, amíg nem tudjátok elpasszolni őket.


Ráadásul ha ivartalanítva lenne, nem járkálna be hozzátok a többi kutya, tehát nem jelentkezne újabb költség a kerítés folyamatos javításáért stb.


Tudom, hogy nehéz ezt elismerni, de a te kutyád a te felelősséged. Sajnos nem tudjuk a környék összes kutyáját megnevelni, ezért kell a miénkről felelősen gondoskodnunk. Következő körben persze lehet önkormányzattal rendet rakatni (kell is) mert nagyon nem oké, hogy a kanok ellenőrizetlenül lófrálnak, de a te kutyád akárhogy is nézzük, elsősorban a te felelősséged.

2010. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha megmarad ivarosnak a kutya, bizony ajánlatos a következő tüzelésig megtalálni a megoldást egy biztosan elzárható helyre. Amit még ajánlani tudok, az a Deofill tabletta. Tüzelés kezdetekor kell elkezdeni adni és valamelyest csökkenti, semlegesíti a tüzelő szuka vizeletének illatát. Talán így kevesebb kan téved majd be hozzátok.
2010. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!