Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a yorkshire...

Mit kell tudni a yorkshire terrierről? És hol lehet venni (mini méretűt)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék egy mini méretű yorki kiskutyát. Mit kell róla tudni? Mik az igényei? Milyen étel, mennyi mozgás, milyen játékok, milyen oltások kellenek neki? Hányszor kell levinni egy nap? Hányszor kell etetni és mivel? Mi az amit megehet egy ilyen kis kutyi?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2017. máj. 21. 12:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

#17

Teljesen egyetértek.

Ha egy kutyának csúfolt patkány ugat, akit ér, akkor jajj de cuki és bátor, ha pedig egy pitt vagy németjuci, akkor elaltatni való vadállat. Az én kicsi fajta kutyám nem ugat senkire ok nélkül, mert ez a normális. Amúgy embereknél is utálom, ha egy kisebb gyereknek mindent szabad és csesznek megnevelni a szülei, mert olyan cuki, amikor hisztizik, csúnyán beszél, stb.

2017. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Aha, mesélj még😂😂😂😂

Na joo, nem állok le veletek vitázni, úgyse értitek, hiába van igazam:)

2017. máj. 21. 15:21
 23/29 anonim ***** válasza:
96%
Te vagy rá a tökéletes bizonyíték hogy milyen nehéz is idiótákkal vitatkozni. De mivel nekübk a kutya az első, megéri csinálni.
2017. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
95%

1. Yorkie-ból egy méret van, 2,5-3,2 kg között van a súlyuk. Nincs mini, meg extra mini stb. Azok csak yorkie-hoz többé-kevésbé hasonlító keverékek. Fajtatiszta yorkie-t tenyésztőtől lehet venni, törzskönyvvel.

2.-3. A fentin kívül még azt kell róla tudni, hogy makacs kis terrier, mint minden terrier. Nagy mozgásigényű, pörgős, határozottan kell nevelni. Ezek az igényei.

4. Étel: jó minőségű kutyatáp vagy BARF etetés.

5. Mozgás: napi 4 séta, reggel, kora du. egy 15-30 perces, késő du. egy-két órás, melynek során más kutyákkal is játszhat, bandázhat, póráz nélkül is kirohangálhatja magát, és késő este még egy rövid pisiszünet. Mindez felnőtt korára vonatkozik, kölyökkorban napi 8-10-szer is le kell vinni pisilni eleinte.

6. Játékok: labda, kötél, rágcsálnivaló marhacsont vagy bőr, kicsi méretű Kong például.

7. Oltások: 6 és 8 hetesen már kap a tenyésztőnél oltást, utána kell még 10,12 hetesen, majd 16 hetesen a veszettség elleni. Ezután évente egy ismétlő kombinált és veszettség elleni. De az oltásokat az állatorvos is elmondja. Ezenkívül kell rendszeres féregtelenítés, bolha-kullancs elleni védekezés is.

8. Hányszor kell levinni - felnőtt korban legalább négyszer, kölyökkorban kb. 2 óránként eleinte.

9. Etetni 8 hetesen még négyszer kell, később háromszor, felnőttkorban reggel-este (mivel nagyon kistestű, könnyen leesik a vércukra, ezért kell kettéosztani a napi adagját). Hogy mivel, fentebb írtam, de itt is leírom: vagy jó minőségű száraztáp, vagy BARF etetés, másra nincs szüksége.

2017. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszii, #24:))
2017. máj. 21. 16:03
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos neked van igazad, nem a többi 20 embernek.

[link]

[link]


Tessék. Ők is szapis kutyák, meg lehet venni őket jófogáson. Csak előtte még lecsutakolják őket. Ha nem veszik meg pedig agyoncsapják mindet. Olvass utána a szaporítóknak. Nem bánod meg!

2017. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Rosszak a linkek:

[link]

[link]

2017. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Mini méret nincs a szaporítók adják így el a kölyköket,mert a tudatlanok megveszik sajnos.


A yorkik 1,5-3 kg között vannak. Ettől kisebb kutya minek?? Mert cuki? Szerintem nem aranyosak egyáltalán.


Kutyakozmetikus vagyok láttam csodákat. Mini yorkinak vett yorkik 50%-a egy 5-8 kg-os keverék lesz.

Amelyik kicsi marad az meg beteg patellás,epilepsziás,szembeteg,szívprobléma,ideggyenge.

Mindenre ugat az részben ideggyengeség és rossz neveltetés is.


Volt egyszer egy 900 grammos yorki.

A kutyának elvolt törve a lába,leesett az ágyról.Nem műthető,mert nincs egy kiló és egy orvos sem vállalja a műtétet,mert egy altató beadás halálos lehet. Szívritmus zavara van a kutyának ezért sem altatható. Könnycsatornájával voltak problémák állandó bűzős csipa. Fogai kirohadtak a fogkőtől,mert csak a konzervet tudja megenni. A kutya a kozmetika alatt 4x pisilt be. Húgyszaga volt fürdés után is. Otthon is nonstop pisilt,valószínű záró izmokkal gond van. Ez a kutya 7 hónapos volt. A dokik azt mondták a gazdiknak örüljenek ha a kutya él 1 évet.


Kérdem én mi a jó büdös francnak kell vkinek egy ilyen nyomorék kutya???

Sajnálom őket én is,de szerencsétlennek szerintem az elaltatás humánusabb lenne,mint fájdalmakkal élni,mert a törött láb, rohadó fog,íngyulladás,szemgyulladás nem fájdalom mentes.


Képzeld lehet barátnődnek szerencséje volt,de ha neked ki jut egy ilyen selejt akkor mit csinálsz?

Pár hónap alatt az alig egy kilós kutyára 300 ezret költöttek a sok probléma miatt és még így sem lehet meggyógyítani,mert túl kicsi.


Nem azért írom,mert nagytestű kutya kedvelő vagyok. Van egy 4 és egy 5 kg-os kutyám. De tőlük nem kéne kisebb az is biztos.

2017. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

"Na joo, nem állok le veletek vitázni, úgyse értitek, hiába van igazam:)"

Miben lenne már igazad ? Ennyire nem lehet valaki értelmi fogyatékos. Semmit nem fogtál fel abból, amit mondtunk neked ?

Összefogalalva : nincs mini yorkie, hanem ez egy szaporítós genetikai selejt. A barátnőd kutyája egy szocializálatlan hisztérika és nem ez a normális viselkedés egy kutyánál, hogy kutyát és embert csak úgy megugat.

2017. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!