Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf kérdés : kell még valami...

Barf kérdés : kell még valami vitamin a kutyámnak? Elég ez így? Mit adjak jutalom falatként?

Figyelt kérdés

Kutyám 1 éves. Kistestű és 6 kg. A fajta egyébként 5,5-8,5 kg a standard szerint. Mindent megegszik, amit elé rakok. Kölyökként Acana / Orijen tápot kapott. Néha TofTW, Real Nature. Nemrég áttértünk a barfra. Csirkét és disznót nem kap sehogy. Nyúl, bárány, pulyka, hal, marha. Megbízható hentestől vesszük, de leginkábbb gazdától, aki természetes módon eteti az állatait. Belsőségeket is kap a kutya pl. szív. Heti egyszer velőscsontot vagy szárított marha bőrt, hogy a fogai szépek legyenek. Kap napi egy kanál olíva olajat és halolajat, illetve zöldkagyló port. Nem permetezett zöldséget és gyümit is. Egy része a mi kertünkből van. Répa, alma, cukkini, körte, tök, cékla, barack, de néha kap kukoricát és cukorborsót is mert nagyon szereti.

Lucernát is kertben termesztünk neki és leszárítjuk. Ja és kap homoktövis velőt is, mert van ilyen bokor a kertünkben. Ez az egyik legegészségesebb gyümölcs. Rengeteg c vitamin van benne, jó az allergiára és segít megelőzni a rákot. Nagyon szeretem a kutyámat és jó lenne, ha sokáig élne. Próbálok róla jól gondoskodni, de 15 éves vagyok és még sok mindent kell tanulnom. Egyébként zsebpénzből, diák munkából, ösztöndíjból gondozom.


2017. máj. 23. 08:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Natúr joghurtot kifelejtettem.
2017. máj. 23. 08:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Kölyök korában miért váltottatok ilyen gyakran tápokat? Az nem kimondottan tesz jót a kutya gyomrának. A BARF-al kapcsolatban szerintem tökéletes így. Jutalomfalatnak mi ezt és társait szoktunk adni neki Fannitól: [link] .

Különben az ilyen kérdéseket érdemesebb itt feltenni : [link] , mert mint láthatod az első két válasz egy igazi "szakértőtől" jött aki szerint azért nemjó mert undorító. A csoportban kapsz normális választ is.

2017. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Kölyökként csak Acana / Orijen tápot kapott. 8-9 hónapos korában kipróbáltuk a TofTW tápot, de a cég szalmonellás és egyéb botrányai inkább Real Nature tápra tértünk át. Ettől sajnos nem volt szép a kutya szőre, fogyott, ezért ismét Orijen / Acana lett a tápja. Ez egy cég tudtommal. Mármint az Orijen és Acana. Barf szerint kb 2 hete kap, de mintha szebb lenne tőle a kutya és elevenebb. Ezt mások is mondták, nem én meséltem be magamnak.
2017. máj. 23. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Csodalkoztok hogy miert hal meg a kutya...
2017. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatnak szárított húst, néha szárított májat felkockázva kaphat.
2017. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!