Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát tényleg nem a szófoga...

A kutyát tényleg nem a szófogadás vezeti, amikor megcsinál egy trükköt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Néztem hogyan kell a kutyának kiskorában trükköt tanítani. Nincs kutyám Úgy volt hogy ha a kutyának mondogatják hogy leül és éppen leül akkor kap egy jutalomfalatot. Ha mégegyszer akkor már lehet felidézi és leül mégegyszer. És így tovább. De utána akkor ha nem adsz neki jutalomfalatot akkor nem is fog szótfogadni vagy trükköt csinálni? Vagy ha mégis akkor örökre az él egy kutyában ha megcsinál egy trükköt hogy hátha kap jutalomfalatot? Nekem volt egy kutyám , nem adtam neki soha jutalomfalatot vagy kaját ha valamit megcsinált , és elég sok trükköt tudott. Hogy van ez?

2017. márc. 16. 06:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Először is ez nagyon kutya függő. Vannak fajták amiket nem kell jutalmazni (nax az elején hogy megtanulja a parancsok jelentését) és vannak olyanok mint az én kutyám akik ha nem látják a jutit nem csinálnak semmit. Viszont a legtöbb kutyánál ez később néha juti nélkül is megy mert a dicséretért csinálja, hogy a gazdi boldog legyen, habár van hogy nem lehet 100%-ban elhagyni a jutalmat. Szóval mondjuk 3 fajta van:

-aki ösztönből engedelmes és nem igényel jutit (munkakutyák)

-aki szeret a gazdi kedvében járni és csak néha igényel jutit

-a makacsabb és önfejűbb kutyák akiket csak jutival lehet rávenni bármire is

2017. márc. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Minden kutya kell, hogy dolgozzon juti nélkül is.

A juti falatos tanítás a pozitív megerősítéses tanítás.

Ha juti nélkül nem dolgozik, akkor ott falka sorrend beli problémák vannak. Nálam is ez volt, volt idő, amikor csak jutira dolgozott, akkor kellett ráhajtanom, hogy a tiszteletet is helyre tegyem és utána már juti nélkül is megcsinálta.

2017. márc. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én jutalomfalattal tanítom a kutyáimat, de miután megtanulták a feladatot, ugyanolyan lelkesedéssel csinálják kaja nélkül is. Alapvetően nem a falatért csinálják, hanem azért mert én kérem. Az egyik kutyám ezt olyan szinten műveli, hogy lehetne bármilyen finom falat a kezedben, rajtam kívül senkinek nem csinálja meg a feladatot (nekem viszont kaja nélkül is).
2017. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

#1 Jól írta.

Nekem spitzem van, északi kutya, híres az önállóságáról és a konokságáról :) Ha kaját lát akkor minden létező trükköt bemutat, még ha nem is kérem, juti nélkül viszont nehezebben "dolgozik". Barátnőm sheltieje (pásztorkutya) pedig kaja nélkül is, pörögve csinál meg mindent. Persze tudom, ez függ a gazditól is, elismerem hogy nem fogom olyan szorosan én sem az én kutyám és azért ilyen "kedv-függő", de sok kutyában ugye ösztönösen benne van az együttműködésre való hajlam.

2017. márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez fajta mellett szocializáció kérdése is.

Én általában az ölebeknél szoktam látni ezt a fajta viselkedést aminek a gazda az okozója a legtöbb esetben. Mivel általában fel vannak engedve kanapéra, ágyra és mindent lehet nekik amit egy embernek ezért nem fejlődik ki bennük a hierarchia érzet és nem tekinti főnöknek a gazdát, csak egyenrangúnak és nem érzi "munkaköri leírásának" azt, hogy egy vele egyenrangú falkatagnak produkálja magát a semmiért úgymond(az ő szemszögéből).

Az én ismerettségi körömben pl. pulinál, puminál, németjuhásznál, ó-angol juhászkutyánál soha nem tapasztaltam ilyet, a kutya egyrészt fajtából adódóan ilyen másrészt jól is lettek szocializálva és szüksége is van az ilyen jellegű stimulációra mert intelligens fajták amiket "le kell fárasztani".

2017. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a feladat is. Egy alap feladatot meg lehet tanítani kényszerrel, jutalom nélkül is. Vagy jutalommal tanítani és később elvárássá tenni, hogy falat, játék nélkül is tegye meg. Ehhez is kell kényszer. Az, hogy ezt mennyire könnyű elérni a kutyán is és a gazdán is múlik.


De egy összetett, nehezebb feladatot vagy trükköt már nem lehet jutalom nélkül megtanítani. Vagy a kutya nem fogja megérteni sem, vagy nem fogja megcsinálni, el fog menekülni a túl nagy kényszer miatt.

2017. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
ha a kutya a későbbiekben nem dolgozik, ha nem látja a kaját, akkor rosszul lett tanitva. Ennyire egyszerű, és nincs mögötte semmiféle falkavezéres humbuk:))
2017. márc. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7 gondolom neked sem volt még ősi fajtád vagy farkaskutyád...
2017. márc. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Na, azért farkaskutyát nem keverném ide. Az remekül tanítható. Igaz, fiatalkorában rögtön tisztázni kell a hierarchikus viszonyokat, de utána meg lehet szakítani.
2017. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a német juhászra hanem a cseh farkaskutyára gondoltam...
2017. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!