Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kan csivavám mindent...

1 éves kan csivavám mindent szétrág hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Mindent megkap, játékokat, rágókákat, 3 fekhelye van, van saját papucsa amit szétszedhet, játszok vele, dögönyözöm. Párom már nagyon ki van rá akadva. Fülhallgatókat, töltőkábeleket, cipőt, bútort

2017. máj. 23. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát megeshet, hogy pont az elkényeztetés a probléma. Keressetek fel egy viselkedési problémákkal is foglalkozó kutyasulit, gyorsan helyre lehet tenni, amennyiben képesek vagytok őt kutyaként kezelni, és nem kinyalni a fenekét :) Ugyanis ha ő úgy érzi, hogy mindent megtehet, akkor mindent meg is fog tenni.
2017. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
kasztráltassátok ki
2017. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Neveléssel, normális foglalkozással, fárasztással.


De csak gondolj bele: adsz a kutyádnak egy papucsot, hogy szétrágja, és utána elvárnád, hogy más cipőket ne rágjon szét? Nem vagy igazán tudatos és következetes gazda. És így valószínűleg meg is van a probléma.

2017. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ez sajnos az én hibám, tudom,tudom ő csak egy kutya. Azt kell mondanom, hogy nem tudom hogy kell. Sokaktól megkapom hogy elkényeztetem, próbálok ezen javìtani de nem tudom hol kezdjem.
2017. máj. 23. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor valamit rágcsál (amit nem kéne) akkor kapd el, és szidd le.
2017. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ivartalanìtott, semmit nem változtatott a viselkedésén.

Már nagyon sok embert megkérdeztem, pl erre a papucsos, cipős témára adták azt a tanácsot hogy legyen sajátja.

Az ember azt hinné milyen nagyon egyszerű kutyát nevelni stb hát nem. Első kutyám, nem tudom már mikor csinálok jót és mikor rosszat :/

2017. máj. 23. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit lehet, pakold el előle.

Emellett sokkal jobban fáraszd ki fizikailag és agyilag is. A fáradt kutya a jó kutya.

Mennyi sétáltok naponta? Mennyit futkározhat szabadon? Más kutyákkal játszani szokott? Miket tanítasz neki?

Be lehet őt szoktatni szobakennelbe, fokozatosan, és ha nem vagytok otthon, akkor oda bezárni. Ellátva vízzel, rágnivalóval. De csak megfelelő lefárasztás után.

2017. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondom: kutyaiskola, vagy kiképző háznál. Nem kell tudnod, hogy hogyan tedd helyre, mint ahogy autót meg mosógépet szerelni se kell tudnod, mert van szakember. Egyre többen foglalkoznak manapság viselkedési problémás kutyákkal, biztos találsz valakit, aki tud segíteni, szakmailag nem egy bonyolult dolog, max. neked lesz nehéz átállni az első egy-két hétben :)
2017. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!