Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol bulldog gazdákat...

Az angol bulldog gazdákat mennyire szekálják az utcán pl?

Figyelt kérdés
Pl. azzal, hogy be kéne tíltani ezt a fajtát, meg hogy állatkinzást támogatnak, stb.

2017. máj. 25. 07:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Semennyire nem szekálom, de amikor elcsoszog melletünk szuszogva, röfögve egy bulldog azért eléggé tudom sajnálni. Amúgy nincs sok tapasztalatom velük, mert a legtöbbjük ahhoz is lusta hogy megmozduljon, hiába barátkozna vele az enyém. Csak állnak és néznek ki a fejükből :D
2017. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem szóban nem nagyon de lesajnáló pillantást sokat kap. Én is sajnálom szegényeket.
2017. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mások szekálják-e őket, én nem teszek ilyet. Viszont nagyon sajnálom ezeket a kutyákat, már a létezésük is egyfajta állatkínzás.
2017. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Szerinted nem jogosan mondják ? Tényleg állatkínzó, aki támogatja a tenyésztésüket. Ha nem lenne rájuk igény, ráadásul ilyen drágán is, akkor nem tenyésztenék ezeket a kutyának már alig nevezhető lényeket. Valóban cuki, hogy röfög, horkol, mert alig kap levegőt (sok légijáratról már bannolták, mert belehalhata az útba az anatómiai felépítésük miatt). Nagyon cuki ahogy biceg, mert zömök és nem tud kutyához méltóan járni. Elítélem az angol bulldog tartó embereket. Már mondtam miért. Mert ilyen formára van igényük szerencsétlen állatból és miattuk nem lehet normális kutyát tenyészteni belőle. A mai formánál a régi angol bulldog ezerszer különb volt. Ezt utcán nem szoktam elmondani, de negvető pillantáson azért van.
2017. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kutyafajta az emberi hülyeség és lelketlenség egyik szimbóluma. Jó, hogy egyre többen felülemelkednek az ilyen önzőségen de még mindig túl sok állat szenved.
2017. máj. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szerintem az nem érv egy kutyafajta tenyésztése ellen, hogy nem tud alkalmazkodni a különböző, emberi utazási módszerekhez.

Illetve pl. az átlag életkora magasabb mint mondjuk a német dogé, de azt a fajtát még nem hallottam, hogy így szapulták volna...

Mindenesetre nagyjából egyetértek a válaszokkal, de szerintem azért kicsit túloztok, valamint azért emiatt lenézni egy gazdát kb. olyan mint rögtön le állatkínzózni azt aki kupírozott fülű dobit sétáltat: mi van, ha egézségügyi okokból kellett ez a lépés? Mi van ha a bulldogos gazda sem ilyen kutyát tervezett tartani, csak valahogy így alakúlt?


Ráadásul manapság szinte minden kutyát küllemre tenyésztenek és ennek szörnyű következményei lehetnek! Szóval tényleg nem vágom miért pont ez az a fajta akit kipécéztek maguknak a nagy "állatvédők".

2017. máj. 25. 11:00
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
Ki mondta, hogy csak ezt pécéztük ki ? Számomra a mopsz, francia bulldog tenyésztés is állatkínzás, bár nem olyan mértékben, mint az angol bulldog. A német dogot azért ne keverjük már egy bulldoggal. Nem él sokáig a dog sem, de az legalább kutyaként élhet, nem pedig egy elcsúfított gnómként. Az új németjuhászok és a skótjuhászok többsége is katasztrófa. A fül / farok csonkolással sem értek egyet, de az sem egy kategória a sz@r keringési- és légző-szervvel. A testfeléspítésről már nem is beszélve.
2017. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azt vágod, hogy a német dog gyomra nem kapcsolódik a bordáihoz, így kb. nyílt térben lötyög és egy egyszerű futkározás is gyomorcsavarodást okozhatnála ami hosszú és fájdalmas halállal jár? Valamint állandóan felfúvódik, s a vérkeringése rosszabb a bulldogénál.


"Nem él sokáig a dog sem, de az legalább kutyaként élhet, nem pedig egy elcsúfított gnómként."


Ezt a mondatodat ugye Te sem gondolod komolyan?!

Hát persze, a kutyák társadalmában külső alapján ítélnek és pont olyan az ízlésük mint nekünk embereknek... A husky a menő csávó az uszkár a jó csaj, s együtt bullingolják' a bulldogot.

2017. máj. 25. 11:19
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

"a német dog gyomra nem kapcsolódik a bordáihoz"

Elárulom, egyik kutyáé sem kapcsolódik a bordákhoz. Csak mondom.

2017. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a mondatodat ugye Te sem gondolod "komolyan?!

Hát persze, a kutyák társadalmában külső alapján ítélnek és pont olyan az ízlésük mint nekünk embereknek.."

Nem az ízlésről van szó, hanem az anatómiáról. A német dog legalább tud úszni, tud futni, valamint a szaglására hagyatkozni. Gondolom fogalmad sincs, hogy mennyi félreértes lehet a kutyák között abból, hogy a bulldog elsősorban nem szaglászik, hanem bámul, mert sz@r a szaglása a többihez képest. A járása is fenyegető lehet egyes kutyák számára, mert nem értik mi ez a rendellenes mozgás, amiba bulldognak van. Már találkoztam ilyen esettel. Interneten is van ilyen video.

2017. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!