Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért remeg és hugyozik le...

Miért remeg és hugyozik le mindent a kölcsön yorki?

Figyelt kérdés

Sziaztok

Barátom és a felesége, kimentek dolgozni egy évre. Rám bízták ezt a szerencsétlen kutyának nem bírom nevezni kis élőlényt. Ez a pindurka folyamatosan remeg. De úgy mintha belenyúlna a konektorba. Annyira antipatikus amit művel,áll csak néz és remeg. És két remegés között szét pisálja a lakást. Hoztak neki földre rakható pelenkát amire rá kellene brúzólnia, de nem használja. Ki engedem a kertbe naponta többször is de nem csinál semmit, bejön és lehugyozza a cipős szekrényt. Aszem így nem leszünk jóban egy éven át. Ötletek?



#szobatisztaság #vizelet #Yorki #kinyírom ezt a dögöt
2017. máj. 28. 01:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A remegés és a vizelés lehet idegrendszeri hiba, vagy okozhatja az a stressz, hogy a gazdái itthagyták. Mennyi ideje van nálad? Ha idővel nem múlik, akkor ott komoly gondok vannak. Törzskönyves kutya?
2017. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátaidnál szobatiszta volt és most mindent összepisil,akkor igen....valószínűnek tartom,hogy hiányzik a gazdia.Nekünk is volt hasonló remegős kiskutyánk és amikor ott hagytuk mamámnál egy hétre,bosszúból összef**ott mindent,holott ő is szobatiszta volt.Szerintem beszélj velük,és kérj tanácsot.
2017. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem traumaként éli meg, hogy a gazdái eltűntek. Talán előtte sem volt százas, de most így végképp nem.

Te senkinek ne add oda saját hatáskörben, de nyugodtan írj a gazdáinak, mondd el, mi a helyzet és kérd meg őket, hogy a távolból találjanak valakit az ismeretségi körben, aki vállalja, akit esetleg jobban is ismer, és akinek átadhatod. Addig meg hívj fel egy állatorvost, hogy ez valóban szorongás-e, és mit segíthetsz a kutyának.

2017. máj. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Elmentek a gazdik és szorong. Érzi, hogy te nem szereted és ezen is stresszel. A yorkie egy nagyon okos fajta!

Menj ki vele, játszatok, legyetek kint együtt és ha pisil nagyon örülj neki. Kezd el kiszoktatni, naponta többször kimenni vele és könnyebb lesz.

Hozzam amúgy hozhatod :D

2017. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az írásaitokat kedves gy.k-sok. Hívtam kutyapanziókat uhhh vannak elvetemült árak.. Mi lenne ha a nappaliban elkerítenék neki egy kis sarkot? Szereznék linóleumot alá. Ma a szemem előtt hugyozta le a hifiállványomat, ezt nem kellet volna...azt gondolom hogy mindent kitalál hogy kib@son velem. Én pesti vagyok akik ajánlották hogy vállalják hol laknak? Mennyiért adnának neki szállást 13 hónapra? Kaját adom mert csak fullos tápot ehet. Royal canin.
2017. máj. 28. 17:57
 16/20 A kérdező kommentje:

10-es viccelsz ugye? Lemondónyilatkozat? Levágná telefonon keresztül a csaj a cerkámat ha csak megemlíteném neki ezt.

Nem volt lehetőség próba tartásra. Pár napuk volt hogy az itthoni dolgaikat elintézzék,hirtelen jött ez a munka lehetőség. És nem vagyok felelőtlen. És a történtek ellenére is vállalnám ezt a kis dögöt mert a legjobb barátomé. Klasszul kioktattál és még azt is vakon feltételezted hogy kutyagyárból vették. És írassak alá lemondó nyilatkozatot velük??????? Vicces.

2017. máj. 28. 18:09
 17/20 anonim ***** válasza:
Megkaptad a választ a miért kérdésre és hogy mi lenne a legjobb megoldás a kutya érdekeit nézve. Bocs, de semennyire nem érdekel mennyire félsz a tulajtól, aki az én szememben nem gazda, hiszen képes volt lepasszolni a kutyáját az első útjába kerülő baleknak. Ha úgy érzed a barátság érdekében képes leszel egy éven át szagolgatni és kerülgetni a kutya pisit és kakit a nappalidban, hát hajrá.
2017. máj. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Félek a tulajtól? Tudod te egyáltalán az hogy mit jelent az a szó hogy barátság? Te egy biztosan mindig és mindent jól toleráló ember vagy. Dobjuk már ezt a szaros dumát. Osztod az eszet olyanról amiről fingod sincs. Teee nagy kutyatartó...
2017. máj. 28. 21:01
 19/20 anonim ***** válasza:

Egy barátságba az én fogalmaim szerint bele kell férnie, hogy őszinte vagyok és megmondom, ha valami nem megy, nem értek hozzá, túlvállaltam. De biztosan nem keresnék panziót vagy pláne nem bíznám vadidegenekre a kutyát a tudtuk nélkül. Akkor már tisztább megbeszélni, hogy vagy mondjanak le a kutyáról és legyen új gazdája, olyan ahol kiegyensúlyozott életet élhet, vagy oldják meg és vigyék ki magukkal. Az utóbbi se lehetetlen annak aki igazán akarja, van rá számos példa. Persze kifogás is akad bőven, amiért ide vagy oda elpasszolják ilyenkor a kutyát.


Gyanítom a tolerál szó jelentésével nem igazán vagy tisztában, mert én például nem tolerálnám, ha egy felnőtt, egészséges kutya folyton behugyozna a lakásba. De az enyém nem is teszi, mert még kölyökkorában szobatisztává neveltem. A nálad lévő kutya valószínűleg sose volt szobatiszta, erre utal hogy eleve pelenkával adták oda és hogy a kertbe nem is hajlandó üríteni, csak bentre, hiszen ezt szokta meg. Ha ilyen önérzetes nagyfiú vagy, akkor most szépen végezd el a tulaj helyett ezt a melót, neveld szobatisztává és rehabilitáld a szeparációs szorongásból, ahelyett hogy továbbpasszolnád.

2017. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, milyen barátságról papolsz, mikor az első oldalon az egyik hozzászólásodban azt írtad: "Nincs itt valaki aki vállalja persze nem ingyen hogy vigyázz rá 13 hónapig? " Tehát simán lepasszoltad volna egy vadidegennek a "barátaid" kutyáját.

Jól írják előttem, hogy ha ilyen jó barátok vagytok, akkor abba belefér az őszinteség, akkor is, ha kellemetlen lesz nekik hallani. Gond van a kutyával, rosszul is érzi magát, keressenek megoldást, vagy tanácsoljanak valamit. A barátság nem arról szól, hogy csak a jót mondom a gazdinak, tehát eltitkolom, hogy gond van: a kutya érdeke is az, hogy lépj.

2017. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!