Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sampont ajánlotok egy...

Milyen sampont ajánlotok egy érzékeny bőrű németjuhásznak?

Figyelt kérdés

Eddig Héryvel fürdettük, de az egy ideje már elfogyott, az utolsó két fürdésnél egy speciálisan a fajtának készült sampont használtunk, amit a zoofastról rendeltem, de egyre jobban látom, hogy nem jött be. Pedig igyekeztem nem rosszat választani.

Januárban volt egy kisebb atkássága, ami nálunk visszatérő betegség, kölyökkora óta küzdünk vele, de szépen szinten tudjuk tartani.

Tegnap megfürdettem ezzel a samponnal, és mára a felső szőrrétege a világosabb részeken vörösesen elszíneződött, a bőrén pedig vörös foltok jelentek meg. A szőre puha, és jó tapintású, de ez azt hiszem kevés egy sampontól.


Számomra egyértelmű, hogy ez a sampon nem vált be. Ha valakinek hasonló problémája van, az mivel fürdet? Natúr/biosamponokat használta valaki? Hallottam, hogy a babasampon jó lehet nekik, erről esetleg tapasztalatok? Humán kozmetikumokat nem szeretnék rá rakni. Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 28. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a Biogance termékcsaládból használunk sampont és eddig bevállt. Bár én maximum kétszer fürdetem a kutyát évente .
2017. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én se szoktam többször, max háromszor.

2017. máj. 28. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is a Biogance-t akartam írni. Mi a Protein Plus változatát használjuk, kutyán és cicán egyaránt. :)
2017. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha atkára hajlamos a kutya, volt-e vizsgálat, hogy milyen fajta és mi okozza?

Általában immungyengeségnél jön elő az atka.

ha orvos állapította meg az atka fajtáját, biztosan ajánlott gyógysampont. Miért neked kell kisakkozni, mi használ, mi nem?

2017. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szőrtüszőatka, neostomosant adott, de mint mondtam, az egy régi probléma. Most hat éves, amikor kölyök volt, akkor jött ki neki, meg idén januárban kisebb mértékben, de akkor azt kezeltük, immunrendszerét erősítjük, állatorvosi javaslatra Forestot is használunk.
2017. máj. 28. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!