Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyák lenne jó nekem?

Milyen kutyák lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust, csak nem tudom melyik fajta lenne nekem ideális, ebben kérném a segítségeteket! Régebben nagy álmom volt egy dobermann, csak hát ugye, hogy most már (kövezzetek meg) nem lehet levágni a fülét és a farkát nem annyira tetszik. Gyűlölöm és megvetem az állatkínzókat, de szerintem ez még beleférhet (tudom, hogy másnak nem ez a véleménye, de nem erről szóljanak a válaszok, könyörgöm). A napokban a mudi, magyar fajta került szóba, de az túl sok mozgást igényel, szóval kiesett. Tehát a következő szempontok szerint várom az ajánlást:

- közepes termetű

- nem igényeljen túl sok teret és mozgást, de azért lehessen vele játszani (mivel iskolába járok, ezért nincs napi 1-2 órám foglalkozni vele)

- okos legyen, gyorsan tanuljon (nyilván ezt most a fajtára értem, nem egy konkrét kutyák kérek)

- ne legyen rendbontó ( ne ásson túl sokat stb... )


Kb ezekre a dolgokra gondoltam! Köszönöm előre is a válaszokat.



2017. máj. 28. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Plüss kutya. "Nincs napi 1-2 órám foglalkozni vele" pedig ez a nagyon minimum! Ennyi foglalkozás mellett max hörcsögöt javasolnék.
2017. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van e beagle kutyánk, igaz már öreg, de van, hogy ki se tudok menni hozzá egy nap, még sem esett mélydepresszióba, szóval... Tudok vele foglalkozni napi 1 órát kb. nyilván hétvégéken, szünetekben sokkal több idő jut rájuk.
2017. máj. 28. 18:11
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha a mostani kutyáddal sem tudsz eleget foglalkozni, akkor minek akarsz már most másikat? Ráuntál???


Egy kölyökkel SOKKAL TÖBBET kell foglalkozni! Az első 1-2 év KRITIKUS! Kötődés, nevelés szempontjából is. Ekkor kellene megalapozni a következő 15 közös évet!


Akkor tanul gyorsan és akkor nem ás, nem ugat, nem rombol, ha rendszeresen rendesen lefárasztod! A jelenlegi kutyátok már idős, neki nem kell annyi mozgás, de egy kölyöknek igen! Egy kölyök olyan, mint egy kisgyerek. Igényli hogy kb. 12 órát egy nap látótávolságon belül legyél:)

2017. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltatnád?
2017. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szóval lenne olyan nap amikor nem is foglalkoznál vele... Ez mindegyik kutyának rossz! Vegyél inkább valami rágcsálót.
2017. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Hörcsög?
2017. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sétáltatnám minden nap kb. 15-30 percet plusz az udvaron való játék,szaladgálás. Az egyik kommentelőnek üzenem, hogy nagyob ritkán fordul elő, hogy nem foglalkozok vele (kb 2 havonta egyszer)
2017. máj. 28. 18:45
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Kicsi vagy még egy új családtaghoz!

Mert a kutya családtag akivel igénye szerint foglalkozni kell!

Egy kölyköt tanítani nevelni és szeretni kell napi 24 órát!

Ennek a későbbiekben sem szabadna változni,de ugye munka ,suli stb ezt nem engedi!

Viszont a napi 1-2 óra édes kevés bármilyen fajtáról van szó!

Sajnos ilyen esetekben lehet olvasni hogy par év mulva az ember saját kutyaja rámorog szofogadatlan esetleg meg is kapja!

Hozzá nem értés!

2017. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

15-30 percet?

Én bevallom nem sétáltatom minden nap, 3 teleknyi helye van+ játszótársak. Heti 3-4 séta van de az 2-2,5 órás. 15 perc mire elég? Még el sem kezdi élvezni már viszed is vissza.

2017. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Te írtad ki a beagle-s kérdést is ugye? Szerintem tedd inkább szebbé az öreg kutus éveit, ne zaklasd egy kölyökkel!
2017. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!