Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyák lenne jó nekem?

Milyen kutyák lenne jó nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust, csak nem tudom melyik fajta lenne nekem ideális, ebben kérném a segítségeteket! Régebben nagy álmom volt egy dobermann, csak hát ugye, hogy most már (kövezzetek meg) nem lehet levágni a fülét és a farkát nem annyira tetszik. Gyűlölöm és megvetem az állatkínzókat, de szerintem ez még beleférhet (tudom, hogy másnak nem ez a véleménye, de nem erről szóljanak a válaszok, könyörgöm). A napokban a mudi, magyar fajta került szóba, de az túl sok mozgást igényel, szóval kiesett. Tehát a következő szempontok szerint várom az ajánlást:

- közepes termetű

- nem igényeljen túl sok teret és mozgást, de azért lehessen vele játszani (mivel iskolába járok, ezért nincs napi 1-2 órám foglalkozni vele)

- okos legyen, gyorsan tanuljon (nyilván ezt most a fajtára értem, nem egy konkrét kutyák kérek)

- ne legyen rendbontó ( ne ásson túl sokat stb... )


Kb ezekre a dolgokra gondoltam! Köszönöm előre is a válaszokat.



2017. máj. 28. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Minden rosszindulat nélkül, semmilyen kutyust nem javaslok így neked. A 15-30 perc séta az szinte nulla.

Napi 1,5-2 óra séta, plusz tanítás, nevelés, más kutyákkal bandázás, amire mindenképpen szüksége lenne.

Ha van most egy beagle-d, akkor törődj vele többet, míg ő él. Vidd őt sétálni, szeretgesd, játssz vele stb.

Hogy egy kutya ne legyen rendbontó, az nem fajtától függ. Az a kutya ás, rongál, amelyik unatkozik, mert nincs vele eleget foglalkozva, nincsenek az energiái lekötve.

Még szerencse, hogy dobermannod nem lett. Munkakutya, nem gyereknek való a nevelése, kutyaiskolába kell járni vele, és lakásban tartani minimum télen.

Ha már nem lesz meg a beagle, akkor is egy menhelyi idősebb, nyugodt kutyust javaslok neked, akinek már kevés séta is elég. De a napi 1-2 óra foglalkozás a minimum számára is!

2017. máj. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 bollocks ***** válasza:
100%
És a 7 éves beagle neki öreg... Ha pechje van, még 10 évet tölt melletted, te szerencsétlen. Hol idős egy 7 éves közepes kutya?
2017. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10es vagyok. Igazad van utolsó, egy jól tartott kutya ilyenkor még fényéveiben van, de gondolod hogy ők minőségi táppal (vagy BARF szerint) etetik, minden napját szeretetben tölti? Mert sajnos ha ezekre nem a válasz, akkor sanszos hogy már időske. Mellesleg mire a másik kutyus odakerül lesz 8 éves, és mire az új eb 2 éves pörgős fiatal lesz bizony a beagle már a 10. évében lesz.
2017. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az okos mindig rendbontó sajnos :)


Közepesben a mudi, puli meg a foxi a csúcs kb.

2017. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kutyát neked semmiképpen. Ajánlom inkább a gilisztát. Hasznos tud lenni a kertben, keveset kell közvetlenül foglalkozni velük, de mégis jó, ha vannak.
2017. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!