Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztésnél a fedeztetés...

Tenyésztésnél a fedeztetés hogyan számlázható, ha enyém a kan kutya?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki nemsokára lesz egy fedező kan kutyám (nyilván a megfelelő szűrések, tenyész engedély, verseny stb. után), és ha van egy megfelelő szuka akit befedez (tenyésztés célból, nem szaporítás, tudom mi a különbség, nem kérek kioktatást, ezt előre is köszönöm).


Erről kell számlát kiállítsak (főleg ha külföldi a partner, és az lesz a gyakori), mert a bevétel bankszámlára fog érkezni. A különböző helyeken totál eltérő dolgokat mondtak (könyvelő, önkormányzat adó osztály, NAV ügyfélszolgálat stb.), a neten még kuszább dolgokat találtam. Pl. egyéni vállalkozónak kell legyek, de ilyen TEÁOR-t nem találtunk (vagy csak nem voltunk elég ügyesek). Illetve a számlán minek kell szerepelnie (pl. VTSZ bár az elvileg megszűnt)? Van valakinek ezzel közvetlen tapasztalata?



2017. máj. 28. 23:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem az adópapíromat, tényleg volt hozzá egy kód, de nem TEÁOR, hanem ÖVTJ, és nem nekem kellett kitalálni, hanem ők töltötték ki: Hobbiállat tenyésztése (014903) - és nyilatkoznom kellett, hogy a tevékenyégem nem rendszeres és nem anyagi haszonszerzésre irányul (persze, hogy nem, minden évben többet költök, mint a bevételem, így soha nem kell adózni egy fillért sem, mert csak a tiszta nyereség után kellene - ha volna). Ha azt vallottam volna, hogy a tevékenység rendszeres és anyagi haszonszerzésre irányul, akkor tényleg egyéni vállalkozói kellett volna. (De több helyről is hallottam / olvastam, amikor én kutakodtam ebben a témában, hogy a kutyatenyésztőknek is elég az adószám, nem kell egyéni vállalkozói)
2017. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!