Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet hogy annyi törzskön...

Hogy lehet hogy annyi törzskönyves 6-8 hónapos kutyának keresnek új gazdát?

Figyelt kérdés

Néha böngészem jófogáson a megyénk kínálatát, van amikor meg országosan csak kíváncsiságból, és olykor szembe jönnek velem kutya hirdetések, ahol törzskönyves fél-egy éves kölyköknek keresnek új gazdát. (És gyakran igényes fajtákból mint a border collie stb.)

Értem én hogy rájönnek félúton hogy nem megfelelő nekik a fajta, de nem úgy van a törzskönyvezett kenneles ebeknél hogy a tenyésztőt is tájékoztatni kell a gazdacserénél? Arról nem is beszélve hogy ugyanazon a borsos áron árulják az ivaros kutyákat mint amin valószínűleg ők is megvették, de simán egy rossz szaporító kezébe kerülhet íjmódon.



2017. máj. 29. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idősen lehet látni egy kutyánál, hogy lesz-e belőle valami. Ha pedig mégsem ígéretes pl fogproblémája van, rosszak az arányai stb, akkor a tenyésztő megpróbál neki jó gazdit keresni, akinél egy jó hobbi kutya lehet. Bár ezeket szokták is írni a hirdetésekben.

A másik pedig, hogy mégsem olyan felelősségteljes tenyésztőtől van a kutya vagy csak a gazdák túl bunkók ahhoz, hogy először vele vegyék fel a kapcsolatot és a kedves gazdi rájött, hogy foglalkozni is kéne a kutyával, mert enélkül csak rombol. Viszont a költségei (egy részének) fedezésére a vételáron akar megszabadulni a kutyától. Ez szerintem nevetséges, mert annyiért inkább vesz az ember egy kölyköt, aki még nincs elrontva, mint egy gyönyörűen elrontott, viselkedésproblémás fiatalt.

2017. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De, a tenyésztők ezt beleírják a szerződésbe is! A törzskönyves szaporítók, ahonnan nekem is volt "szerencsém" kutyát venni meg kakkantanak rá nagy ívből. A kutyám egy évvel fiatalabb testvére volt eladó, véletlen találtam rá a hirdetésre. Felhívtam rá a tenyésztő figyelmét is, de mondta hogy ő reméli jó helyre kerül többet nem fog tenni. Ennek ellenére nekem volt pár álmatlan éjszakám miatta, de a helyzetem nem engedte hogy megvegyem bárhogy is sakkoztam az anyagiakkal. Ilyet szerintem tenyésztő nem csinál!
2017. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezek az apróhirdetések amiket látok általában nem tenyésztőtől van, kifejezetten írják az ilyen hülyeségeket bele hogy "megfelelőbb otthont szeretnének neki ahol többet tudnak foglalkozni vele" és "sajnos költözünk" (ez a kedvencem egyébként). Azzal nincs semmi bajom amikor igazi(!) tenyésztő ad el ilyen idős mondjuk nem olyan ígéretes kutyusokat akik hobbikutyusnak megfelelőek, mert ők azért figyelmet fordítanak a nevelésre.


Egyébként igaz, ezen szoktam gondolkozni hogy nem igaz hogy nem jönnek rá, hogy ennyiért nem fogja senki elvinni, mert én is egy helyen 2-3 hónapos nyers jól tanítható kiskutyát vennék inkább már 160 ezerért mint egy nyolc hónapos kitudja milyen körülmények között tartott neveletlen problémás suhancot, hiába sajnálom hogy erre a sorsra jutott.

2017. máj. 29. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!