Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döglött kutya eltemetése,...

Döglött kutya eltemetése, hogyan lenne a leghigénikusabb?

Figyelt kérdés

Sajnos megdöglött a nagymamám kutyája, azt nem szeretné, hogy a sintér elvigye egy dögkútba, így jelen állás szerint a kertben lesz eltemetve. (Ahol a korábbi kutyák is nyugszanak.)


Nekem ezzel kapcsolatban vannak bizonyos aggályaim. Úgy vélem, hogy ez nem higénikus, viszont a nagymamám hajthatatlan.


Szerintetek milyen mély gödröt kéne ásni és mibe kéne becsomagolni a kutyust? (Szövet, vagy műanyag zsák?)


Bocsánat a kérdés nyers mivoltáért, de a lehető legtömörebbre akartam fogni, így is elég felkavaró volt mindezt leírni. (Életem nagyobb részét én is ezzel a kutyával éltem le 😢)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2017. máj. 31. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 1 m mély gödröt ástunk a német juhásznak, és nem tekertük semmibe, csak beletettük, vissza a földet, a tetején meg virágágy lett (ha betekered, lassabban bomlik).

Jópár éve már, semmi gondot nem okozott.

Amúgy is engedélyezett évi 100 kg súlyhatárig az állatok eltemetése magántelken (hacsak nem árterület vagy nincs túl magasan a talajvíz ehhez), szóval nincs ebben semmi, sokan csinálják.

2017. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ. Akkor nem fogjuk betekerni semmibe. Szerintem a pekingi palotakutyának is elég lesz 1m mély gödör.
2017. máj. 31. 11:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elpusztult állatot a tulajdonos a saját területén is eltemetheti, ennek módját és feltételeit egy vidékfejlesztési minisztériumi rendelet szabályozza. A kertben a sírhely kiválasztásánál figyelembe kell venni a talajvízszint magasságát, egészségyügyi okokból ugyanis csak ott lehet állatot eltemetni, ahol a talajvíz legalább 1,5 méterrel van a felszín alatt. Az állatot pedig olyan mélyre kell helyezni, hogy onnan még legalább 1 méterre legyen a talajvíz maximuma. A rendelet azt is előírja, hogy a sírhely és a szomszédos ingatlan között legalább 1,5 méternek kell lennie, továbbá kimondja, hogy saját területen évente 100 kilogrammig lehet állatot eltemetni. Ha úgy döntünk, hogy a kertünkben temetjük el az állatot, érdemes olyan mélyre és úgy elhelyezni (dobozban, köveket ráhelyezve), hogy más állatok (például rókák) ne férhessenek hozzá
2017. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a választ neked is. A sírt pont a szomszéd telke mellett lett megkezdve, de akkor betemetem, úgy is csak kezdetlegesen jelöltem ki a helyet.


Akkora doboz sajnos nincs itthon, bár a rókáktól nem hiszem, hogy félni kéne a város közepén, ellenben a macskák miatt igyekszem, majd mély gödröt ásni.


A talajvíz szintjéről viszont fogalmam sincs, próbáltam rákeresni, de semmilyen információt nem találok.

2017. máj. 31. 11:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én temettem a yorki kutyusom, akkor én betekertem egy fehér lepedőbe, nem tudtam csak úgy beletenni a gödörbe. :-(
2017. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Mit kell ekkora feneket keríteni neki, senki nem fog kimenni és megnézni , hogy hány méterre van eltemetve a kutya a szomszédtól.
2017. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én cicát rongyba tekertem, kb 1 m mélyen. Viragoskertben, és ültettem rá virágot egy idő után.
2017. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Tekerd be a kis plédjébe, vagy fektesd a kedvenc párnájára, de semmi esetre ne csomagold valami műanyagba, mert az 100 év alatt sem bomlik le.

A sírba tedd a játékát, nyakörvét, tálkáját, ha volt neki ruhácskája, akkor azt is, mindent amit szeretett.

Ezt elsősorban a nagyi miatt kellene megtenni, hogy ne zokogjon, amikor ezek a kezébe kerülnek.

2017. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két méter mély gödröt ássatok a kutyusnak, semmi baj nem lesz! Ismerősöméknek egy kaukázusi forma keverékük volt, ők is eltemették, semmi problémát nem okozott pedig nem ma volt már.
2017. máj. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lugoka ***** válasza:
100%
Ástunk egy kb 1 méter mély gödröt. Aztán másnap bejelentettük az állatorvosnál, hogy elpusztult.
2017. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!