Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Döglött kutya eltemetése,...

Döglött kutya eltemetése, hogyan lenne a leghigénikusabb?

Figyelt kérdés

Sajnos megdöglött a nagymamám kutyája, azt nem szeretné, hogy a sintér elvigye egy dögkútba, így jelen állás szerint a kertben lesz eltemetve. (Ahol a korábbi kutyák is nyugszanak.)


Nekem ezzel kapcsolatban vannak bizonyos aggályaim. Úgy vélem, hogy ez nem higénikus, viszont a nagymamám hajthatatlan.


Szerintetek milyen mély gödröt kéne ásni és mibe kéne becsomagolni a kutyust? (Szövet, vagy műanyag zsák?)


Bocsánat a kérdés nyers mivoltáért, de a lehető legtömörebbre akartam fogni, így is elég felkavaró volt mindezt leírni. (Életem nagyobb részét én is ezzel a kutyával éltem le 😢)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2017. máj. 31. 10:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mi egy métert sem ástunk le, fagyott volt a föld, január, csákánnyal is próbáltuk..bele egy plédba, köveket rátenni a földre!! mellé..
2017. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a cicámat beletekertem a plédjébe, amin aludni szokott. Furcsa lett volna, csak úgy betenni a gödörbe.


A meggyfa alá temettük el, virágot ültettünk föléje.

2017. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

most osszeszamoltam magamban, miota elek(40eve) azota 7. kutyank van, kitudjahanyadik macskank, volt jonehany kecske, nyul, tengerimalacok, papagalyok.

Mind a kertben a nagy diofank toveben nyugszanak, soha semmilyen higienai gondot nem okozott, ellenben evi 50-60kg diot hoz a fa.

2017. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ebből gond. Olyan mély legyen, hogy más állat ne tudja kiásni.
2017. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából amilyen mélyre tudod, ásd le és kész. Olyan mélyre, hogy egy másik kutya pl ne tudja kikaparni. Ennyi. Lehetőleg ne pakold tele a gödröt játékokkal meg tálkákkal, ahogy azt valamelyik okos ajánlotta, mert azok nem bomlanak le! Max egy vékony lepedőbe tekerd bele, de ennyi!
2017. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Talajvízszint kérdéshez: Adatot azért nem találsz erre főleg nem a neten mert általában nincs. Általában akinek szüksége van a várható maximális talajvízszintre az egyedi kutatással megpróbálja kideríteni (erre vannak szakemberek, akik ezt megcsinálják), és mivel elég sokat fizetett érte nem fogja csak úgy a netre feltenni, hogy a szomszédnak könnyebb legyen a dolga (arról nem beszélve, ha véletlenül az derül ki, hogy túl magas a talajvízszint az csökkenti a telek értéket sok esetben, ezért végleg senkinek érdeke, hogy ez az adat nyilvános legyen). Aztán van egy olyan rossz tulajdonsága a talajvízszintnek (várható maximális), hogy néhány 100m-en belül is képes változni akár jelentősen is, de 1-2km távlatban már akár méteres eltérések is lehetnek. Ezért nehéz erre mit mondani. Ha vannak a környéken kutak azok tulajdonosai általában szoktak emlékezni, hogy milyen magasan szokott állni benne a víz (főleg ha régi kerekeskút áll az udvarban, a mai fúrt kutas nem is látszik megoldásnál már ez sincs). Szóval igazán "amatőr" eszközökkel kb. nem deríthető ki mi a várható talajvízszint, így a legjobban akkor jársz ha ásol egy gödröt és el van intézve.
2017. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!