Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie leendő gazdája?

Border collie leendő gazdája?

Figyelt kérdés
Holnap hozzuk el a kutyust , ő lesz az első bc-m de ismerem a fajtat tudom h fizikailag es mentalisan is sokat kell vele foglalkozni. Ezen kivul esetleg aki tapasztalt tudna tippeket, tanacsokat adni?
2017. máj. 31. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
En immadom ezt a fajtát , bár nekem nincs de azért nem baj hogy válaszolok , ez a fajta nagyon okos kutya érdemes tanítani és akár versenyre is viheted , a szőrét viszont ápolni kell mert könnyen bekuszálodik és nagyon csunya lesz . Egy kutya életében a kölyök kor a legmeghatározobb .egy kiskutyát nagyon konnyu elrontani , annak idején en is ezert nem vettem kiskutyát mert nem tudtam volna vele annyit foglalkozni Ha valami roossz élmény éri valiszinuleg egesz eleteben felni fog tole,de ez forditva is igaz ha megtanitasz vmit neki okosan fogja tudni
2017. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kovetkezetesseg. Ez nem egy fajtaspecifikus dolog, de a legtobb kutyatarto megcsak hirbol sem ismeri. Ha van ami a legfontosabb a nevelesnel az EZ.


Nekem sincs BCm (nem is kellene), de az biztos, hogy az a fajta kutya, akinek egesz eleteben az lesz a szemeben "oke es most mit csinalunk?". En nem tudnek ezzel lepest tartani:P De neked sok sikert kivanok.

2017. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lassan egy éves a borderem, szinte semmi rossz tapasztalatom nem volt vele megfelelő nevelés, mozgatás és mentális fárasztás mellett. Talán annyit tudnék mondani hogy ahogy itt vannak ezek a melegek a sétákat inkább reggelre és estére időzítsétek, mert az enyém már most nagyon liheg és fárad a melegben, érdemes a bundáját minden nap megfelelő kefével átkefélni (és erre kölyökkortól szoktatni mert az enyém hiába volt kicsiként elkezdve nem szerette igazán akkor, később már megtanulta hogy ezt muszáj).
2017. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy bármennyire is csábító és a kutyus is bármennyire szeretné, egy éves koráig ne ugráltasd és ne vidd egész napos túrákra, futni pedig végképp ne járjatok. Utána is csak fokozatosan kezd el.

Bár ez minden kölyök kutyára igaz :)


Nekem is borderem van, de szerintem nem kell annyira hanyatt esni a fajától. Igaz, az enyém show típusú, de nekem "kevés" volt a kutya energiája.


Melyik kennelből lesz? :)

2017. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!