Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyámhoz szöges...

Bellabo kérdése:

Amstaff kutyámhoz szöges nyakörvet kell használnom. Nem e baj? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval.. egy 15 éves lány lovas vagyok..de foglalkozom kutyákkal jelenleg 5 kutyám van. Ebből 4 fajta tiszta Amstaff és egy keverék. Az újonc kutyusom szinte kezelhetetlen.. mindegyik kutyám tudja a parancsokat bele értve az újonc drágám is. Viszont! 3 hónapja szenvedek a sétával. Eleinte gondoltam megoldható lesz hogy ne rángasson, húzzon stb.. de nem szokott le róla... hámról nyakörvrr váltottunk... nem segített... ( kutya iskolában "dolgozom" ezzel foglalkozik a család is és nem csak 5 kutyánk van.. nem l, mindenkinek van tőbb kutyusa a családból így a falkabeli dolgokat megtanulta elég rövid időn belűl.)aztán folytó nyakörvre vátottam mert hogy eddig minden problémásabb falkatagon segített... nem... most vettem neki szögeset és javított rajta rengeteget, ugyan olyan játékos és boldog mint mindig csak nem rángat, nálunk ez volt a hatásos és ezért ne égessetek el mágján.. rengeteget szenvedtem vele és egyedűl ez hatott. Most meg minden ember az utcán fancsali kèpet vág hogy én hogy merem abban sétáltatni a SAJÁT kutyám... ez a fajta nagyon erős kezeket igényel tudom de eddig egyik ebemmel sem vol ilyen gond és kindegyiket én tanítotram be.. mit gondoltok erről?

2017. máj. 31. 16:01
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 90%-a hasznos volt számomra, ugyanis Bosco gyönyörűel elsétál mellettem már póráz nélkül is, pedig 3 napja van ez a nyakörv. Azért is hagyom rajta ha leveszem a pórázat hogy ha találkoznánk kóbor kutyával és tegyük fel nem túl barátságos korrigálni tudjam a helyzetet. Tegnap volt merszem sima nyakörvet tenni rá sétànál és azzal se húz, rángat hanem szépen jön mellettem vagy az én 5-6 méteresm körzetemben szalad de velemjön bármerre is fordulok. Személy szerint nem bánom hogy megvettem hiszen 2-3 használat után megtanulta végre a sétát, és nem kellett fél évig jutalom falattal illetve a meghúzom egy kicsit a pórázat módszerrel szórakoznom. Mielőtt jönnének a negatív emberek csak mondom hogy nem vagyok lusta se türelmetlen szimplán nem mindig vagyok itthon a 2 suli miatt, és hamarosan megyünk újra kutyasuli ahol már rendes edzéseken vehet részt. Megszabott határidő van emiatt sürgettek kicsit minket ebben de szépen megtanultuk a dolgokat ráncigálás nélkül. Nem látom rajta hogy nem szeretne tanulni, egyre többet jelzi hogy menjünk ide vagy oda hogy új dolgokat fedezhessen fel illetve ha látja hogy megyek a fiókomhoz (benne van a power hám) csóváló farokkal fut oda hozzám és ugrál mert tudja hogy kutyasulibanmegyünk ahova persze visszük a szöges nyakörvet de nem feltétlen fogjuk használni. Szóval aki azt gondolja ez állat kínzás csak gondoljon arra hogy ha valami rosszat nem csinála kutya és emiatt elvárja a jutalom falatot, lehet hogy élesben nem lesz nálunk klikker vagy jutifalat és emiatt nem fog várogatni hanem úgy gondolja ő azt megteheti. (Tapasztalat leg idősebb kutyusommal történt ilyen hogy egy idő után nem csinálta a feladatot ha nem volt jutalomfalat csak játék, na akkor tértünk át a leteremtésre ami abból állt hogy fennhangon szóltam rá hogy tudja ez nem volt szép szóval nem ütöttem vágtam. :)
2017. jún. 3. 09:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!