Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagy vétek vagy...

Szerintetek nagy vétek vagy nagy hiba, hogy a beteg kutyámhoz kihívtam az orvost, aki azt mondta, hogy ő inkább elaltatná, de én úgy döntöttem, hogy nem?

Figyelt kérdés
a családom szerint hülye vagyok (nem normális)...
2016. ápr. 11. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hany eves a kutya es milyen faj?
2016. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
6 éves, spániel keverék
2016. ápr. 11. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat az nem normalis hogy 6 evesen olyan beteg legyen. Na de ha az orvos azt modja menthetetlen akkor en inkabb nem hagynam szenvedni.
2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Temari-chan ***** válasza:
még ha nagyon nehezedre esik is, ha nem lehet megmenteni inkább altasd el. am részvétem miatta
2016. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk is 6 évesen kellett elaltani a németjuhászunkat:( nagyon súlyos volt a csípődiszpláziája+ nagyon erős rüh és bolha allergiája volt:(
2016. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi infó alapján nem tudom megmondani, hogy jól döntöttél-e, de annyi biztos, hogy semmilyen kijáró orvos szava alapján nem altatnám el a kutyámat. El kell vinni egy rendesen felszerelt rendelőbe és alaposan kivizsgáltatni.
2016. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 18:54

Kár volt elaltatni azt a kutyát. Dp-t lehet műteni. A bolha és rüh allergiát pedig simán meg lehet előzni védekezéssel.

2016. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de mi baja van? Vagy azt nem tudja, csak elaltatná? Mert akkor látogass meg egy olyan rendelőt, ahol csinálnak ultrahangot, röntgent, vérvizsgálatot.
2016. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es sajnos, ez még régebben volt, és a Dp műtét nem adott volna garanciát rá hogy jobb lesz:( az ellergiájára nagyon sok mindent próbáltunk, de igazán semmi nem használt (több orvos által felírt készítmények), annó a rüh elleni kenőcsöt morbid módon kellett beledörzsölni az érintett területbe, ami a kutyának óriási fájdalmat okozot.

Nagyon szerettük azt a kutyát, és nem is vagyunk híve annak, hogy csak úgy elaltassák csak úgy a kutyát elhiheted, több orvoshoz elvittük, de nem voltak túl pozitívak, mert mind a 2 oldalon elég rosz állapotban volt a csípője . (az tudom, hogy akkoriban nagyon mérges voltam édesapámra, mert még csak 7 voltam és a kutya volt a legjobb barátom, de sajnos azt én is tudtam, hogy alig bír felállni, meg minden évben 2x-3x véresre vakarja magát sok helyen)

12 éves daganatos beaglemnél "szerencsére" nem kellett meeghozni hasonló döntést, magától elaludt, úgy hogy előző nap még nem látszott rajta, hogy az az utolsó. Viszont, ha teljesen magatehetetlen állapotba kerül, és nagy fájdalmai lettek volna, az ő esetében meghoztam volna a döntést. (én magam se szeretnék fájdalmak közt hosszú ideig magatehetetlenül lenni, de szerintem senki sem... főleg ha tudom, hogy nincs remény a gyógyulásra.)

2016. ápr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!