Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám, mennyi...

Megharapott a kutyám, mennyi az esélye hogy bajom lesz?

Figyelt kérdés
Szóval egy jó táppal etetett, rendszeresen oltott és féregtelenített kutyáról van szó ami nem eszik fel semmit. Megharapta az ujjam. Mennyi az esélye hogy bajom lesz? nem nagy a seb, viszont most fák és kissé lüktet. Pár perce történt az eset, már lefertőtlenítettük.

2017. máj. 31. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
nem valószínű, hogy bármi bajod lesz.
2017. máj. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

*fáj


köszi!

2017. máj. 31. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha mély a seb, nem levegőzik, akkor lehet, hogy szükséged lesz egy tetanusz elleni injekcióra.

Ha nem gyógyulásnak indul, hanem elkezd egyre jobban fájni, begyulladni, akkor menj el vele orvoshoz.

2017. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már egyre kevésbé fáj.
2017. máj. 31. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Látni kéne a sebet...Ha minden oltása megvan,az jó!Viszont ha reggelre begyulladna,tényleg doki!Ha nem,egyszerű sebkezelés.
2017. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha el kezd begyulladni irány a doki, harással mem szórakozunk simán elfertőződhet
2017. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod sem lesz, majd szépen elmúlik, mint a más sebzések. De miért harizik a kutyu ..?
2017. jún. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Játék közben mikor megfogtam a botot ami a szájában volt oda csípte az ujjamat is.
2017. jún. 1. 07:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az első, hogy azonnal sebfertőtlenítés Octenisept (utána ez ismételve legalább 3-4 napig naponta), vagy Betadin (ez utóbbit ha nem indokolt nem célszerű ismételni). Utána érdemes megmutatni egy orvosnak, főleg ha fadarab is volt, mert előfordulhat, hogy egy szálka, vagy egy pici töredék bekerült a sebbe ami utána lassítja a sebbgygyóulást, az orvos ezt meg tudja nézni és ki tudja takarítani a sebbet.
2017. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ó, ennyitől nem lesz bajod, ha egyből utana kitisztítod. Engem pont pár hete harapott meg, de csontig, átvérzett a tenyeremen :D kaptam tetanuszt meg a kutyához kijárt 2 hétig egy hatósági orvos, hogy nem-e veszett és kész :D (összeszaladt két kutyám egy labda miatt, és rossz helyre nyúltam :D)
2017. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!