Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel fürdessem a yorkshire...

Mivel fürdessem a yorkshire terrier kutyámat? Semmi nem jó neki. Gottlieb sampon?

Figyelt kérdés

Mindentől vakarózik, sebes a háta már annyira, vittük dokihoz, kezelte sokáig, azt mondta nap allergiája van a kutyának, semmit nem javult. Sampont váltottunk, utána helyrejött, de már megint nem az igazi. Bőrpíros a háta. Az orvos nem tud mit csinálni. Milyen sampon jó??? Már nem a szőre a lényeg, a bőrét akarom véglegesen helyrehozni! Gottlieb yorki sampon volt a legeslegjobb, valahol kapható még?


Előre is köszönöm!



2017. máj. 31. 21:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A port a víz is lehozza, nem kell folyton samponozni. Meg amúgy egy alapos fésülés is megoldja a nagy részét. Próbáld ki, hogy kicsit samponmentesen tartod, és kiderül, hogy attól van-e baja, vagy valami mástól.

Illetve nem tudom, hogy a doki gondolt-e ilyenekre, hogy ételallergia (lehet gabonára is, de ismerek sajnos több olyan kutyát is, aki csak egy-két extrémebb húst tud megemészteni, a szokásos szárnyas-marha-sertés kört nem), illetve lehet pollenallergia is, vagy nagyjából bármi. Ezeket végigjártátok, kizártátok?

2017. máj. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont a túl sok fürdetéstől lettt ilyen a bőre. Legközelebb azt is közöld a dokival, hogy ilyen gyakran fürdeted
2017. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Viszont alapvetően ugyanolyan KUTYA, mint a két husky-d vagy az én mixem. Hacsak orvosilag nem indokolt, untig elég 2 havonta fürdetni, a kozmetikázással együtt.

Ha csak poros, akkor sampon nélkül, a tiszta vizes fürdetés mehet.


A doki, akihez vittétek a kutyádat rámondta a napallergiát, vagy meg is vizsgálta? Gondolok én olyanokra, hogy bőrkaparékvizsgálat, allergiateszt... mert ezek nélkül könnyen elképzelhető, hogy más a kiváltó oka a viszketésnek. A kutyák pont annyi mindenre lehetnek allergiásak, mint az emberek: étel, pollenek, atkák, (penész)gombák, kemikáliák, akár az öblítő is, amit használtok.

Emellett érdemes naplót vezetni a kutya tevékenységéről, környezetéről és a tünetei változásáról, lehet, hogy már az alapján is rájöttök valamire.


Amíg kiderül a viszketés oka, érdemes célzottan viszketéscsillapító sampont beszerezni állatpatikából (minimum egy Leniderm minőséget). Ezt sem érdemes túlhasználni, csak látod a kutyán, hogy kezd a kelleténél jobban vakaródzni.

2017. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy a yorki ilyen büdös-koszos kutyafajta, hogy kéthetente fürdetni kell, míg a "keverékeket" elég csak évente ;)


A túl gyakori fürdetés ártalmas, és biztosan nem azt élvezi, hogy tiszta lesz.

Ha csak a google-be beütöd hogy milyen gyakran kell fürdetni egy kutyát, jónéhány szakszerű írást találsz arról, hogy miképpen teszi tönkre a túl gyakori fürdetés kutya bőrét.


Öblítsd le a kutyát sima vízzel, vagy ha az nem felel meg a sznob lelkivilágodnak, vagy a csudakönyvednek, akkor csak fürdessed és kezeltessed tovább nemlétező betegségekre, legalább keres rajtad az állatorvos.

2017. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az én kutyám évente fürdik samponnal, pedig velem alszik... Elég vízzel leporolni.
2017. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*lemosni
2017. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

2 hetente fürdeted?? Akkor ne csodàlkozz hogy tönkrevágod a bőrét/szőrét! Nekem is szobakutyàm van, àgyban alszik,30 kg-os, mègis 3 havonta fürdetem. Egy kutyàt untig elég havonta fürdetni. Yorkiet pedig legjobb kozmetikába vinni, mert ott nem csak fürdetik, hanem fésülik, nyìrják. Egyébkènt mikor volt utoljára megnyírva? Mert simán lehet hogy csak bepárlik a bőre a nagy szőr alatt. Én először is elvinnèm egy kozmetikàba, hogy ott tegyék rendbe a kutya bundáját.

(Saját megjegyzés: gondolom nem fajtatiszta törzskönyves a kutya)

2017. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyébkènt a bolhásságot nem tudod lemosni sima samponos vízzel. Talán bolhairtót kéne használni a kutyán, nem gondolod?
2017. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%

Yorkit fürdetheted sűrűn... Mi a kiállítások miatt hetente fürdetjük őket.

Valami van a bőrével illetve lehet valóban allergia!

A sampont mindenképpen hígítva fél literes üvegbe 1-2 ek sampon 3/4-ig vízzel felengedve és jól összerázva, a habbal fürdetjük, utána alapos öblítés. Ha nincs kiöblítve attól is lehet ilyen a bőre!

A zanni.hu oldalon sok jó sampont találsz , kevés kell belőle és sokáig elég! Az üzletben segíteni fognak melyik a legjobb nektek ha elviszed a kutyádat

!

2017. jún. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Vegyél vízszűrőt a zuhanyfejre és fürdesd sampon nélkül. Nekünk havanese van, néha ő is rémesen néz ki, de nem fürdetem samponnal hetente, 2 hetente, csak kb 2 havonta. De a sima víz sem jó, mert klóros.

Nekünk ilyen van, de biztosan sokféle kapható: [link]

2017. jún. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!