Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák körmét körömcsipessze...

A kutyák körmét körömcsipesszel le lehet vágni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
2017. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tavaly állatorvos vágta le a hosszúra nőtt körmöket spec "fogóval". Kb. 2-3 mm-t vágott belőle, de úgy tűnt, fáj neki. Lehet, hogy nagyon hisztis a kutyám vagy tényleg vannak még ott idegvégződések?
2017. jún. 1. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak, nem mindegy meddig van visszavágva. De ha megnézed láthatod. Brutál tud fájni ha elrontod
2017. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem lehet. Ne légy ennyire buta. Szerintem még csak nem is bírnàl belevàgni, olyan kemény a karmuk. (Igen, nekik karmuk van -> karomvàgó, nekünk embereknek körmünk van -> körömcsipesz. Màr a helyes nyelvhasználat is segít eldönteni a kérdèsed.)

Igen, hisztis a kutyád.

2017. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Hozzá ne nyúlj!

A kutya körmében ÉR is van, amibe ha belevágsz, rettenetesen vérzik és nagyon fáj neki.

Én még kozmetikussal sem vágatom, csak állatorvossal és még így is előfordult, hogy belevágott, de neki van egy szerkentyűje, amivel rögtön elégette a végét, így megúsztuk a nagyobb bajt.

Szóval, ne kísérletezz!

2017. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. A sima emberi körömcsipesz összenyomja, szétbarmolja a körmét (és fáj neki...).

Kutyáknak való körömvágó ollóval lehet a körmüket vágni:

[link]

Nem kell a legdrágábbat venni, egy olcsóbb is jó.


De ezzel is csak akkor próbálkozz, ha áttetsző a körme a kutyádnak (tehát van jól elkülöníthető rózsaszín és fehér része a körömnek). Ha fekete körmű kutyád van, akkor a vágást inkább bízd az orvosra.


Egy kis segítség:

[link]

2017. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
(Nyulas oldalról linkeltem, de az elv kutyáknál is ugyanaz.)
2017. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy normális karomvágó kb 1500 ft-os tétel, ezen szerintem nem kéne spórolni.


Amúgy, a kutyámnak először doki vágta le a körmét, azért vittük el, mert az egyik betört. Úgy jöttünk ki a rendelőből, hogy szinte az összes körme vérzett. Azóta én vágom itthon és nem volt még semmi baj a 7 év alatt :)

2017. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Fekete körmű a drága :-)

Igen, akkor is vérzett az egyik, amikor a doki vágta neki.

Keresek másik orvost.

2017. jún. 2. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!