Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann, Amstaff vagy Boxer?

Dobermann, Amstaff vagy Boxer?

Figyelt kérdés

Elég hasonlónak látom a kutyák a mozgás és foglalkozás igényét, és tudom, hogy nagyban függ az egyedtől is, de mégis, hogy raknád sorba, a 3 kutya mozgásigényét, agyban való fárasztás igényét. Melyik milyen arányban hajlamos a rombolásra ugyanolyan fárasztás mellett.

Szeretnék vele, obedience és IPO irányba menni.


Köszönöm,



2017. jún. 3. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Boxerrel elég nehéz az IPO. Melegben nem bír sokat a kutya.
2017. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyedül a boxert tartanám ezek közül.
2017. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Boxert én nem javaslom, melegben sportolásra nem alkalmas.

Dobim volt több, most amstaffom van. Staff szerintem kissé nagyobb mozgásigényű, dobi munkaigényesebb. Rombolásra mindkettő hajlamos, ha unatkoznak, nem látok különbséget. A dobi emellett elég ugatós is.

2017. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerre IPO-t és obedet nem lehet csinálni, nagyon eltérőek a feladatok és a követelmények. Vagy az egyik, vagy a másik.

Dobermann obedre nem lesz jó. A másik két fajta már alkalmasabb, de ebből a háromból talán az amstaff lesz a legjobb. IPO-ra mind a háromnál, de főleg a boxernél és a dobermannál nagyon meg kell találni a megfelelő párosítást. Vannak jó kutyák, de bizony meg kell keresni őket. Ne is itthon nézelődj első sorban. Még ennél a két fajtánál ha találsz jó kutyát lehetsz eredményes, viszont a staffal sosem fogsz komoly munkát elérni IPO-ban sajnos, akkor sem, ha a többedik IPO-s kutyád, és nem rajta tanulsz.


Mind a három fajtával a sport, az eredmény hatalmas munka lesz. Én ha csak ebből a háromból választhatnék, IPO-ra a dobermannt javasolnál, obedre pedig a staffot. Főleg családi kutyának, nem komoly versemymunkára pedig a boxert.

2017. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!