Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó?

Milyen kutya lenne jó?

Figyelt kérdés

Lakásban tartanám, nagyobb testű, erősebb kutyafajtát szeretnék. Tudnék vele eleget foglalkozni, sétálni. Szeretném, hogy megvédjen és erős jellemű kutya legyen. Most nem az, hogy agresszív, hanem, hogy ne hagyja magát, ha olyan van, hogy pl megtámadnak vagy nekimegy egy másik kutya, akkor ne habozzon megvédeni.

Táppal etetném, de kapna húst, tojást, zöldségeket is, illetve ha olyan kaja marad, amit ehet, akkor azt is megkapná.

Szeretnék dolgozni vele, de csak hobbi szinten, pl súlyhúzás, őrző-védő vagy ilyesmi, ha alkalmas rá.


Köszi, ha válaszolsz.



2017. jún. 4. 21:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pont a napokban neztem Facebookon egy amstaffos pites csoportban hogy a büszke gazdik bekuldtek hogyan állnak a kutyusukkal orzo védőn. Azzal krzdtek hogy rongyokkal felkeltették a kutyák érdeklődését es szepen fokozatosan haladtak az emberig. Mindent parancsra csinálnak es nagyon szep sikereket ertek el eddig akik belekezdtek. De lehet veluk is.
2017. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nagyon elfogult vagyok az ilyen dömper kutyákkal. Szivem csucskei az összes. Es sokat könyörögtem szuleimnek egy ilyenért. Aztán gazdi haverra hagyta a kutyust haver meg muszakba jart es igy lett nekem is. Nekunk leginkabb a hazat védi. Hidd el tobben felnek tole felnőttek. Akiknek nem tiszta szandeksik vannak szokat nem is csípi. Ma túrázni mentünk gyogyo kutya a hosszasan bámuló felnőttet megmorogja ugatja parancsra abbahagyja, a kisgyereket aki ugrál elotte annak meg oromkodik. Ennel jobb kombó nincs is. Akinek nincs takargatnivaloja az nem fel tole. En csak ajánlom a staffit meg a pitbullt.
2017. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Dobermann is tökéletes. Mondjuk súlyhúzásra nem, de őrző-védőre igen.

Kérdező, az ne legyen célod, hogy kisebb idegesítő kutyára támadjon, vagy emberre támadjon, kifejezett parancs nélkül. Ez veszélyes. Őrző-védőn ki lehet képezni a kutyát úgy, hogy parancsra fogjon, de eresszen is azonnal, ha kell! Normális esetben egy dobi vagy roti közömbös és távolságtartó az idegenekkel felnőtt korában. A látványuk is elég, ha velük sétálsz, hogy ne támadjanak meg, hidd el. :)

Kutyákkal pedig kicsi koruktól szocializálni kell őket, a verekedést megelőzni és tiltani. A kis padlócirkálókat pedig zavard el te, de ne legyen cél az, hogy a kutyát széttépje őket.

2017. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én a németjuhászra szavaznék,okos,tanulékony,erős,hűséges stb. :)
2017. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14: Németjuhászt nem szeretnék, mert túl van szaporítva, már a földet súrolja a hátsója és akikkel eddig találkoztam, mind bolond volt, mindennek nekiakart menni, rángatta a gazdáját mint a hülye.

De azért köszi a választ.

2017. jún. 5. 07:06
 16/16 Totális metál válasza:
Hát annyi hogy 1 80 kilós Kaukázusi nehezen fér be a házba :)) de a legjobb választás a német juhász. Azt lehet a legjobban be tanítani. És ha bántja a gazdáját akkor az azért van mert nem ügyel rá. Én a kutyaimra nagyon vigyázok jó ha valamit kint találnak akkor az másnap szét rágják de ez azért mert még kölykök. A nagy 2 éves 1 hónapos és a kicsi még csak 10 hónapos. De már kezdem meg tanítani nekik hogy mikor uszitom rá valakire akkor támadnak. Rottweilerem is volt csak azt ingyen kaptuk valakitől de az erős volt. Ami állatot kapott mind meg ölte. De azt ahogy ingyen kaptuk úgy el is adtuk. Nem volt az jól nevelve.
2017. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!