Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás roham drótszőrű...

Epilepsziás roham drótszőrű tacskó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátoméknak több drótszőrű tacskójuk van, mindegyik fajtatiszta, 2 ugyanabból az alomból és ezek közül egyiknek mostanában epilepszia-szerű rohamai voltak. Kb 3-4 hetente tűnik fel, csak áll egy helyben a kutya, néz előre, folyik a nyála és remeg a teste, az izmai befeszülnek. A probléma az lenne, hogy nem akarják elvinni állatorvoshoz, mert nem bíznak benne (a kutyának volt egy balesete és megmentette, tehát ez egyáltalán nem indokolt) főleg, hogy a rohamok enyhítésére a homeopátiás Schüssler-sót alkalmaznak, amivel nem teljesen értek egyet, de eddig ez mindig segített a roham abbamaradásában, viszont véglegesen nem szünteti meg.

Nagyon örülnék, ha esetleg tudnátok írni több okot, hogy miért érdemes elvinni állatorvoshoz, mik lehetnek az ilyesfajta kezelés következményei, hogy sikerüljön meggyőznöm őket az állatorvos szükségességéről.



2017. jún. 5. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérlek, részesítsd őket verbális seggbe rúgásban a nevemben! Az ilyen csőlátásúak miatt nézik le annyian az alternatív gyógymódokat :( Ha ez nem lenne elég ok, írok még két másikat:


1.

Normáliséknál a homeopátia, a természetgyógyászat EGYÜTT működik a nyugati orvoslással, NEM ellene. Ha nem ugrálnak a mostani dokijukért, keressenek másikat, olyat, aki mindkettőben jártas. Nem mondom, hogy minden bokorban lelni ilyet, de egyre elterjedtebb :) Segítene, ha várost, de legalább megyét írnál.


2.

Ráadásul, messze nem biztos, hogy epilepszia. Hasonló tüneteket produkálhat akár agytumor, máj- és vesebetegség, alacsony vércukor és egyéb nyalánkságok. Még ha alternatív gyógymódot (is) választanak, a pontos diagnózis rettentően fontos. Egyetlen jól képzett homeopatás gyógyítónak sincs röntgen szeme és egy természetgyógyász sem állapítja meg a kutya teljes vérképét ránézésre.

Szóval amennyiben nem akarnak döglött kutya kisgazdái lenni hamarost, emeljék meg a valagukat és vigyék el a kutyát orvoshoz.

2017. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszi a választ, az a baj, hogy mikor próbáltam meggyőzni őket kisebb vitába keveredtem a barátommal, hogy márpedig én lenézem őket, meg hülyeségnek tartom ezt az egészet. Pedig én is ugyanezt mondtam nekik, hogy nem is biztos hogy epilepszia (ezért írtam, hogy szerű) illetve, hogy lehetségesen nagyobb baj állhat a háttérben, mert én is utánanéztem és sajnos ugyanazt találtam, mint amit te írtál.

Pest megyében laknak, a kutyus baleseténél (autó ment át rajta) az orvos 10 percen belül háznál volt, a nevét nem tudom, de szakszerűen és gyorsan kezelte, felajánlotta a röntgent is, aminek a lehetőségével viszont nem éltek. Tehát gondolom, hogy nem az orvossal van baj, csupán a felfogással.

Próbálom majd hangoztatni, azt amit te is írtál, hogy a kettő gyógymód nem üti ki egymást, illetve ha esetleg Pest környékén laknál és tudnál egy megbízható kutyadokit ajánlani azt nagyon megköszönném.

Nagyon remélem, hogy megfogadják, mert bár alkalmanként segít a schüssler-só, de ha egyszer nincsenek otthon mikor ez történik akkor lehet már nem oldódik meg ilyen szerencsésen.

2017. jún. 5. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez emberi hülyeségnek tényleg nincs határa...

Ha legközelebb rohama lesz a kutyának, akkor telefonnal videózzátok le és azt mutassátok meg a dokinak, ez segíthet a diagnózis felállításában. Az epilepsziás állatok állapota kezelés nélkül rohamosan! romlik, egyre nehezebb kezelni, egyre súlyosabb károkat okozhat a kutya szervezetében. Az én kutyám is epilesziás, ha neki rohama van, akkor irány a doki, ott kapunk gyógyszert amit max 1 hétig kell szednie ( költözés után 1 hónapig szedte, ez volt a leghosszabb). Oda kell figyelni, hogy minél kevesebb stressz érje a kutyát, mivel az (is) váltja ki a rohamot. A homeopátiával meg pont nem érnek semmit, a kutyá nem náthás, hanem (valószínűleg) epilepsziás! Maximum a gyógyszeres kezelés mellett alkalmazható, nem helyette és azt is csak akkor, ha a doki is rábólint. Sok sikert és sajnállak, hogy ilyen idiótákkal vagy körülvéve. Bocs az erős szóhasználatért de az iylenek mondig felidegesítenek.

2017. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és még zárójelben megjegyzem, hogy 1 doboz gyógyszer ára pár száz forint, ha esetleg a pénz lenne a gond
2017. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos bennem is csak kiakadást vált ki ez a hülye hozzáállás, mert az epilepszia tényleg nem egy olyan dolog amit ilyesmivel meg lehet oldani. Én alapvetően sem hiszek a homeopátiában, de elfogadom, hogy ők igen és ezt használják, csak ez már sok, hogy a kutya issza meg a levét. A probléma másik része meg az, hogy ők jobban tudnak mindent, tehát gyakorlatilag, amíg nem történik valami komolyabb a kutyával addig nem fogják belátni, sőt talán még azután sem. A pénz szerencsére nem probléma, de majd javasolom nekik a normális gyógyszert, mert nem az a lényeg hogy a rohamnak gyorsabban vége legyen, hanem megelőzzék, de ezt sajnos még nem sikerült megértetni. Esetleg meg tudnád nekem mondani milyet vesztek a ti kutyusotoknak?
2017. jún. 5. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Sevenaletta. Ez az egyik leggyengébb, de szerencsére nekünk elég. De van több féle is. Én a helyedben tuti bekamuznám, hogy az egyik ismerősömnek epilepsziás a kutyája és nagyon rosszul van stb., és mondanám, hogy magyon aggódok a tacsi miatt is, el kené menni a dokihoz vagy akár csak telefonon felhívni, vagy esetleg ha a kötelező oltáskor mennek, akkor elmondani a dokinak. Az orvos meg csak meggyőzi őket valahogy
2017. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha Pest megyeiek, Patadoki Érden (kutyákkal foglalkozik, állatorvos de természetgyógyászat, homeopátia is).
2017. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Mindkettőt mondom nekik, nagyon remélem el fogják fogadni.
2017. jún. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!