Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van annyi agresszív kutya?

Miért van annyi agresszív kutya?

Figyelt kérdés

Volt olyan kutyám, aki kiskorától fogva mi neveltük, most sinter telepről van egy másik. Egyikkel sem volt soha probléma, pedig nem jártunk/járunk kutyasuliba.

A mostani kutyám az elején nagyon húzta a pórázt, de fegyelmezés nélkül megtanulta hogy nem szabad, és magától alkalmazkodott. Ha nagyon húzott, volt hogy megálltam vele büntetésből, de egyszer sem szóltam rá.

Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy sehogy sem értem, hogy miért van, hogy szinte csak "elmebeteg" kutyákkal találkozunk. A menhelyes kutyák nagyon jó fejek az enyémmel, de a tenyésztőtől vett kutyák folyton ugatnak, vicsorítanak, vagy neki akarnak menni, holott az én kutyám jóval nagyobb náluk.

Azt gondolom, hogy ennek a fő oka az, hogy nem engedik őket más kutyákhoz, ezért nem szocializálódnak. A kérdést ne úgy értelmezd, hogy miért ilyenek, hanem hogy a gazdájuk miért teszi őket ilyenné. (akaratlanul)



2017. máj. 29. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled és két okát gondolom:


- amilyen a gazda, olyan a kutyája.

Egyre több a primitív, a mentális beteg, depressziós, agresszív, szociális fóbiás és ezeknek sem tilos a kutyatartás

- az agyontenyésztett szerencsétlenek tele vannak mindenféle abnormitással, hisztériával és gyenge az idegrendszerük.


a + 1érv

- vagy mindkettő együtt

2017. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából én is depressziós voltam, és jót tesz nekem a kutyám :)

Egyre több a pitbull. múltkor, találkoztam egyel, és rá kérdeztem, hogy tényleg az-e. A válasz az volt, hogy "igen, ő egy harci kutya" ....

Ijesztő látni hozzá nem értők kezében egy ilyen erős kutyát. Nem mondom, hogy azok a kutyák rosszak, de magabiztos gazda kell nekik hogy jól neveltek legyenek.

2017. máj. 29. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is egy menhelyi, másfél éves tacskó keverék kutyám van.

Bátortalan más kutyákkal szemben, de ha megismerkedik velük, azért már jóval nyitottabb. Egyszerűen öröm látni, amikor a 2 kutya egymással "verekszik", kergetik egymást, stb.. ☺


Szóval én sem igazán értem, hogy miért vannak olyan emberek, akik "csakazértis" a kutyájukat nem engedik más kutyákhoz= 0 szocializáció és játék a kutya számára.


1 utcányira tőlünk van egy fajtiszta tacskó egy kisebb kertes házban. Egy kb 15 éves lány szokta sétáltatni. Most nem tudom, hogy a lány fél-e, hogy lesz-e valami baja a kutyának vagy nem tudom, de nagyon nem akarja sose odaengedni más kutyákhoz, ha kitörik szerencsétlennek a nyaka, akkor se. Mindig ugatva és morogva akar odamenni a kutyákhoz, de szerintem pont azért, mert nem tudja hogy viselkedjen. Le merném fogadni, hogy ha a lány odaengedné más kutyákhoz a kutyáját, egyből abbahagyná a morgást és játszana. Az én kutyám nem bánt senkit, és szerintem a lánynak a kutyája se bántana senkit, ha egyszerűen odaengedné... Sajnálom szerencsétlen kutyát, nem egyszer hallottam is, hogy a kertben ugat keservesen.


Na mindegy. Kérdésedre válaszolva, ez ellen nem tudunk semmit se tenni. Mindig vannak ilyen emberek. Vagy nem mernek odamenni kutyákhoz, mert fél, hogy vagy az egyik vagy a másik kárt okoz a másikban (ennek esélye csekély), vagy pedig régen nem volt szocializálódva, ezért agresszív, és emiatt nem akarják odavinni másokhoz. Vagy egyszerűen csak hülye a gazdája.


(ismétlődő szavak miatt bocsi:D)


14/L

2017. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem volt olyan, hogy találkoztam egy fiatal párral, akik egy kölyök kutyát sétáltattak. A kutyám gyönyörűen játszott vele, de az egyik gazda, (lány) folyton elakarta vinni. Szerinte a kutyája rettegett az enyémtől és nem akar játszani vele. A srác normális volt szerencsére :)

Még csak nem is birkóztak, csak ugrabugráltak...

2017. máj. 29. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, akinek jó érzéke van a kutyákhoz, külön tanulás, segítség nélkül is megy neki az alap nevelés. És van, akinek semmi érzéke nincs hozzá. Kutyasuli, jó kiképző mellett is csak kisebb eredményt lehet elérni, mert a gazda gyenge akaratú és következetlen. És persze sok függ a kutyán is. Van, amelyik könnyen besimul, és van, amelyik pedig küzd mindenben a gazdával, állandóan teszteli az embert.


Azért van ennyi rosszul nevelt kutya, mert az emberek divat alapján választanak fajtát, egyedet. Emellett nem értenek a kutyához, de nem is akarnak tanulni sem.

2017. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egyikkel sem volt soha probléma, pedig nem jártunk/járunk kutyasuliba."

Ez azért legalább részben mázli. Hozzánk is nem egy olyan gazda jön, akinek (akár ugyanabból a fajtából is) ez a negyedik-ötödik kutyája, és nem bír vele, holott az előzőkkel nem volt semmi gond.

Minden kutya más mértékben hajlamos viselkedési problémákra. Te kifogtál két olyat, akihez nem kellett szaktudás, ami szuper, de ezért ne nézd le a többieket, akik nem ilyen szerencsések.

Mellesleg a szocializáció nem abból áll, hogy összeeresztem a kutyákat és mosolygok. Meg kell mutatni a kutyáknak, hogy mi a helyes viselkedés, különben nem fogja megtanulni. Egy rakás szocializálatlan kutya egymástól is csak a hülyeséget tanulja el.

A legtöbb problémának pedig sokkal mélyebb okai vannak ennél, egyszerűen nem olyan a kapcsolat, hogy a kutya megtehetné, hogy lazít, és normálisan viselkedik. Nincs tisztelet, a kutya nem tud felnézni a gazdájára, nincs irányítás, persze, hogy káosz lesz a vége. Ez millió mindennapi apróságból következik, amiket a legtöbb gazda elcsesz, viszont sok kutya nagyjából tolerál is. A gond ugye azokkal van, akik nem tolerálják.

2017. máj. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően most maradjunk hazánkban, a magyarok "csak" szeretik a kutyát, de nevelni már nem, mert az melós, pénzes, meg sok idő. Pedig a kutyatartás egy hobbi, egy drága hobbi, mint a zongoraóra.


Tehát a kutyások nagyobb része nem tudja hogy hogy kell jól kutyázni,pl. az apró ölebeket agyontutujgatják, de nem engedik hogy a kutya megélje a saját lényét: hogy kutya legyen. Végülis nemcsak a kicsikre igaz, rendre elrángatják egymástól a kutyákat, a kölyköket nem szocializálják.

A kutyának szüksége van egy hiteles vezéralakra, akire rábízhatja magát. Az egyszeri kutyatartó sajnos nem ilyen, nem tud a saját kutyája fölött akaratának érvényt szerezni.

Sokan vesznek magukhoz hirtelen felindulásból olyan kutyát, amelyikkel aztán nem bírnak, ez is része a problémának. Nemcsak arról van szó, hogy többműszakos munkarendben, lakásba nem túl jó választás mondjuk egy border collie, hanem arról, hogy egy gyengébb akaratú ember ne válasszon ösztönerős, majdh' munkavonalas kutyát, akihez kell a határozott fellépés. És ugyanez fordítva.

Ezek is rárakódnak a szocializálatlanságra, a kutya, "nem-kutyaként való élni hagyására" és ez okoz olyan mértékű frusztrációt a kutyában, ami így csapódik le.


Ne skatulyázz. Nekem vt menhelyes kutyám, aki félelmi agressziót mutatott és melós volt kinevelni, de most egy tk.-s bullterrierem van, akinek ha kapna esélyt bebizonyíaná, hogy jól szocializált, kenyérre kenhető kutya. A szaporított kutyák esete annyiban más, hogy felmerülhet az ő esetükben durva mentális degeneráció.


Szóval mindegy hogy menhelyes keverék, vagy fajtatiszta, van a jól nevelt, elengedett kutya, meg van neveletlen, rossz helyen lévő, rosszul kezelt kutya.

2017. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az én sintértelepről hozott kutyám szörnyű állapotban volt. Mindentől rettegett, (de tényleg) a fülén pedig foltokban nem nő vissza a szőr. Valószínűleg leforrázták, a bögrétől azóta is fél.

Kezdetben sétáltatás közben, majdnem letépte a karomat annyira húzott. Tudni illik ő egy szánhúzó kutya, van erő a lábaiban. Most mellettem sétál, ha megállok, leül mellém, pedig nem tanítottam.

Csodálatos kutyám van, de nem megnevelve kaptam.


Persze, vannak olyan kutyák, akikkel nehéz bánni és nem a gazda nevelte félre, de a legtöbb esetben igenis a gazda hibája. Gyakran találkozok olyan kutyával, akik elvannak engedve, de nincsenek megnevelve. Persze a nyílt utcán. Ilyenkor az szokott lenni, hogy oda szaladnak az én kutyámhoz, a gazdája meg utána kiabál, a nevén szólítva őt mint egy gyereket. Ezután három lehetőség van:

1, kutyámra támad

2, játszani kezdenek

3, gazda odaszalad és felkapja


ilyenkor megdorgálják őket, mint -megint csak- egy kis gyereket, majd tovább mennek, ugyan úgy, póráz nélkül.


Nem mondom, hogy értek a kutyákhoz, de a kutyám csak is azért viselkedik ilyen jól, mert kutyaként kezelem, nem emberként. Félre értés ne essek, ez sokaknak nem fog tetszeni, de én többre tartom a kutyákat az embereknél, de nem szabad ugyanúgy bánni velük.


Kedvencem mikor büntetésből megrázzák őket...

2017. máj. 30. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!