Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitseget szeretnek kerni es...

Segitseget szeretnek kerni es lehetoleg normalis valaszolat adjatok legyszives?

Figyelt kérdés

Tehat nekem van egy 5 honapos 25.-en lesz fel eves bichon havanese kutyusom.

Mivel a hazban van tartva es a battyamnak szinten van egy kutyaja ami csivava igy felek hogy nehogy megtortenjen a "parzas". Ki hereltetni a kutyat viszont nem akarjuk...ha nappal nem vagyunk itthon akkor a mi kutyank bent van a szobaba.

De ha egyszer meg is megtortenne akkor mit kene csinalni? A kutyamnak meg az elso tuzelese sem volt meg.

Nagyon szepen koszonom ha valaszoltok ! :)



2017. jún. 5. 21:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Fogalmam sincs, hogy miért akadtál ki ennyire, hisz az ivartalanítás nem megy a kutyád egészségének rovására, sőt rengeteg betegséget meg lehet vele előzni, a ""véletlen"" vemhességről nem is beszélve, ami eredetileg a kérdés tárgya volt. Én a kérdésedre válaszoltam, illetve javasoltam egy alternatívát amire elég viszsautasító voltál, gondolom mert a szukával akarsz szaporítani annak ellenére, hogy kijelentetted, hogy a csivavával nem.

2017. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyébként én is erre gyanakszok hogy azért óckodsz ennyire a szuka ivartalanításától mert szaporítani akarod, de olvass kicsit utána az ilyesminek és rájössz hogy miért ellenezzük.
2017. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor nagy sértődve körbe küldte mindenkinek. Szomorú, hogy az ilyen kutyát tart csak a plussz bevétel reményében. Ráadásul az írása alapján még gyerek(vagy funkcionális analfabéta), ami még szomorúbb hogy még gyerek létére is beállna szaporítani. Már előre sajnálom azt a kutyát, hogy 7-9 hónapos korában fog elleni először.
2017. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek: Egy ember ha megszületik, akkor felnőttként eltartja magát és nem menhelyre kerül, mint a felelőtlenül szaporított kiskutyák jelentős része. Ha az emberünk örököl valamilyen betegséget és az kialakul, akkor elkullog az orvoshoz, elmondja a panaszát és jó eséllyel javítható lesz az állapota. Egy kutya nem tudja elmondani a baját, csak találgatni lehet. Emellett a humán orvoslás kutatottabb terület, mint az állatok gyógyítása, a legtöbb állati örökletes betegségre nincs megoldás(vagy piszok drága). Arról ne is beszéljünk, hogy rosszabb helyen kivágják a kutyát az utcára, csak mert sántít.
2017. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mind a két kutya szenvedni fog a tüzelés alatt, csak szólok. Hetekig a nyüszögést fogjátok hallgatni.
2017. jún. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Külön lehet őket úgy zárni, hogy ne legyen gond. Ez azért nem egy nagy ördöngösség, kis tudatossággal, minimális odafigyeléssel sikerülni fog. Az más kérdés, hogy mennyire fog szenvedni a kan.

Ha pedig még sem sikerül ennyire sem vigyázni a kutyákra, akkor is lehet utólag ivartalaníttatni a szukát. Első két tüzelésnél ne legyenek kölykök semmiképp! Csak tönkreteszed a szuka szervezetét, ha egyáltalán túléli. De hacsak nem tenyésztő vagy, hacsak nem szűröd a szukát betegségekre, nem viszed tenyészszemlére és kiállításra, nem tk-es kölyköket akarsz, akkor később se szaporíts.

2017. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem azért nem irtam arra vissza mikor irtátok hogy ivartalanitani kell a szukát mert nem akarom,hanem azért mert olyan sokan irtatok hogy már azt sem tudtam hogy mire válaszoljak.és nem értem mire fel neveztek " gyereknek vagy csak szimplán analfabéta." nem,nem akarok szaporitani! És már itthon is megbeszéltem hogy ivartalanitani kell. De tudtam hogy nem kéne ide irni mert a válaszolok fele csak le néz.És nekem estek hogy arra miért nem válaszoltam.A válasz itt van.És nem azért tartok kutyát hogy én még több pénzt csináljak belőle.Nekem a kutya az családtag van 3 kutyám és semelyiket nem adnám el semmi pénzért.Nekem ők olyanok mint másnak a gyerek.Nem akarok én belőlük pénzt csinálni,de ilyenkor persze mindenki azt hiszi mikor fel tettem ezt a kérdést...De gondolom ebbe is bele fog valaki kötni.
2017. jún. 6. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!