Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben használnál...

Ilyen esetben használnál szöges fojtót?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok mert sehogyan sem sikerül a kutyám leszoktatni a húzásról. Ő egy 5 éves német juhász-vizsla keverék szuka, nagyon domináns, tele vadászösztönnel, de falkavezér problémák nincsenek (ismerem, olvastam, részben alkalmazom a fennell könyvet). Eddig szinte mindennel próbálkoztunk: megállás, halti, egysoros fojtó, sok-sok dícséret, visszarántás - és mindezt nem kevés ideig, lassan már egy éve folyamatosan. Kutyasuliba csak nagyon nagyon alkalmanként van lehetőségünk eljutni, de az igazat megvalva ebbe a suliba nem is járnék szívesen, mert itt minden előzetes próbálkozás nélkül egyből szögessel akartak kezdeni:S

Csakhogy egyre több ismerősöm mondja azt hogy ez a kutya már "megérett" a szögesre, mert ennyi melo után más már nem segíthet. Mások meg már azon szőrnyűlködnek ha egyáltalán szóba hozzom hogy rátenném. Ti mit tennétek?


2010. máj. 18. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem. Nem tudod megnevelni, miért az állat szenvedjen?

Amúgy halti.

Próbáld ki magadon a szögest, de komolyan. Ha viseled egy napig, olyan szorosan, ahogy majd a kutyádra is teszed, úgy h vki a pórázt rámgatja, akkor használhatod. Magadon. De a kutyádon nem, mert nem ő tehet róla h béna vagy megtanítani szépen menni.

2010. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Mehet a szöges.
2010. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Az én Staffordshiremen is szöges van , nagyon húzott , míg nem vettem egyet ! Mivel elég mekkorát vettem , ha nem húz nem is ér hozzá a nyakához ..... ! Azóta egyszersem húzott, soha nem indult meg , jah és kutyaiskola sem ártana !

Mivel felénk 1 évben 1x indul , ezért míg nem indult , én ezt használtam ! Már nem kell szerencsére!

Azóta az én drágám csak rám figyel .... és nem húz. !

2010. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Akiteki ***** válasza:
78%
Soha nem tennék szögest a kutyámra. Kutyaiskola a megoldás!
2010. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Úristen!Szögeset soha! Ha rám hallgatsz, egyszerű: mindig,mikor húz, állj meg vele, ültesd le, de ha nem m,egy, csak várd meg,amíg lenyugszik. Nagy türelem-játék,de MEGÉRI. És hidd el, én így tanítom be a kutyákat. De ha nem vagy türelmes(semmi baj ezzel), akkor vidd el kutyaiskolába. De soha se használj szögest!
2010. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem először próbáld fel magadra a szögest, mivel a kutyák nyaka legalább olyan érzékeny mint az emberé, aztán eldöntheted, hogy rárakod-e a kutyádra.

De van ennél jobb módszer is. Mellesleg nem egy kutyáról hallottam már, amelyik szöges mellett is ugyanúgy húzott.

2010. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
A hiba benned van nem a kutyában. Ha képtelen vagy megtalálni a hibádat, ill. képtelen vagy beismerni, akkor használj csak nyugodtan szögest, de legyen csak bűntudatod.
2010. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem sokkal hatásosabb a retriever póráz.


Retriever póráz:

[link]


A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága (ideális esetben pár milliméter - 4-6 mm - vastag csupán. A vastagabb - fressnapfban kapható 1-1,5 centis - már nem olyan hatékony - illetve már a képzett kutyának való.) és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni. Sokkalta hatásosabb mint egy fojtólánc (amibe egy érzéketlenebb, vagy "leszarom" tipusú kutya ugyanúgy befeszül)

2010. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Ne vegyél szöges! A szöges amúgy sem ezt a célt szolgálja eredetileg, nem arra való, hogy ak utya nyakát bökdösd vele, hanem arra, hogy a tüskéket kifelé állítva megvédd a kutya nyakát az esetleges támadásoktól.


Sok kérdésnél leírtuk már a húzásra a megoldást, de akkor most másolom a legutóbbit:


"Nem is kell rántani, elég határozott lépésekkel az ellenkező irányba indulni. Olyankor persze húznod kell, de hamar leesik neki, hogy akkor az ellenkező irányba megyünk, és arra kezd húzni. Na ilyenkor megint megfordulsz. Nem nézel rá, nem hivogatod, csak irányt váltasz. ÉS nincs igaza itt valakinek előttem, ez kb két nap alatt napi egy óra gyakorlással javítható, csak le kell nyelned, hogy hülyének néznek, mert fel-alá járkálsz a kutyával. Minden sétánál egy ideig az a lényeg, hogy amint feszül a póráz, már fordulsz is. Meg fogja tanulni, hogy amíg feszíti nem tud haladni.


Milyen pórázt használsz amúgy? Mert a flexi sokat ront a helyzeten, igazolja a kutyának, hogyha húz előbb ér a céljához. Neked az a feladatod, hogy pont az ellenkezőjét igazold. Minél jobban húz, annál lassabban ér oda. Hidd el a forgolódás nekem eddig minden kutyánál bevált. Volt olyan, aki nem hitte, hogy a kutyája képes normálisan sétálni, és fé óra alatt bebizonyítottam neki.


Pár nap forgolódás, és meg lesz a gyümölcse!"


Amúgy nálunk a kutyasuliban mindenki ezt a módszert alkalmazza, és goldenek, boxerek, argetin dogok, cane corsók, kájok, meg mindenféle kutyák leszoktak már a húzásról ennek a segítségével. Napi egy óra fel-alá járkálás, és minden rendben lesz!

2010. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha nincs más akkor szöges.DE! Biztos az h húz a kutya ? Nem csak feszíti a pórázt ? Az én kutyám ezt csinálja mivel így érzi h ott vagyok mellette , mert am nemigazán néz felém ugye érdekesebb dolgokat lát az utcán.Én megkérdeztem az kiképzőmet erről , és azt mondta h ha nem versenyre készülök vele akkor nembaj (nem akarom ezt a kutyát versenyre vinni) , de jutfalattal el tudnám érni h rám figyeljen , csak sajnos nem gazán érdekli a kaja :/

Ha nálad nem ez a helyzet , akkor a szöges megoldás lehet DE menj el kutyasuliba ahol megmutatják mikor és hogyan használd , nehogy tönkretedd vele a kutyát !!

2010. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!