Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben használnál...

Ilyen esetben használnál szöges fojtót?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok mert sehogyan sem sikerül a kutyám leszoktatni a húzásról. Ő egy 5 éves német juhász-vizsla keverék szuka, nagyon domináns, tele vadászösztönnel, de falkavezér problémák nincsenek (ismerem, olvastam, részben alkalmazom a fennell könyvet). Eddig szinte mindennel próbálkoztunk: megállás, halti, egysoros fojtó, sok-sok dícséret, visszarántás - és mindezt nem kevés ideig, lassan már egy éve folyamatosan. Kutyasuliba csak nagyon nagyon alkalmanként van lehetőségünk eljutni, de az igazat megvalva ebbe a suliba nem is járnék szívesen, mert itt minden előzetes próbálkozás nélkül egyből szögessel akartak kezdeni:S

Csakhogy egyre több ismerősöm mondja azt hogy ez a kutya már "megérett" a szögesre, mert ennyi melo után más már nem segíthet. Mások meg már azon szőrnyűlködnek ha egyáltalán szóba hozzom hogy rátenném. Ti mit tennétek?


2010. máj. 18. 10:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Van ilyen speciális póráz ami olyan mint a hám csak a kutya vejére kell tenni. Ez azért jó mert nem tud húzni a kutya mivel oldalra fordul feje minden egyes erőfeszítésénél. "A póráz két végén"-ben volt egy ilyen rész ahol két kezelhetetlen, Labrador - Dog keverék kutya volt. Kérdezd meg egy állatos boltban. Biztos van.
2010. máj. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%

17:26 vok. Itt van egy kép róla!


[link]

2010. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Annak az egy-két válaszolónak aki tényleg hajlandó volt végig is olvsni (és felfogni!) a kérdést köszönöm a választ.


A retriever pórázt megpróbáljuk, még mindig jobbnak tűnik mint a szöges.

2010. máj. 18. 17:37
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Próbáld ki a megállás-irányváltás módszert is, amit már az egyik válaszoló írt, tényleg jó, hatásos technika.
2010. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél szögest. Ha se sima fojtóval,se haltival nem tanult meg kulturáltan sétálni, az azt jelenti, hogy nem tudod ezeket megfelelően használni! Ebből következik, hogy a szögest sem fogod tudni - tehát gyakorlatilag feleslegesen fogod kínozni szerencsétlent! Szerintem vagy menj el (akár egy látogatás vagy beszélgetés erejéig) egy jó kutyasuliba, és kérd meg hogy segítsenek (akár úgy, hogy megmutatják a halti, vagy a fojtó helyes használatát, ha más nem...) vagy, ha ez sehogy sem megy, akkor keress valakit a környéken, akinek látod hogy kulturáltan sétál az amúgy energikus, lelkesedős típusú kutyája, és kérdezd meg hogy csinálta! (és reméljük h nem azt mondja hogy szögessel :))

Ha fojtód már úgyis van, és jobb híján abban sétáltatod attól függetlenül, hogy "nem használ", akkor csak a kuty érdekében addigis pár dolog:

1, úgy kell felrakni hogy ha lazul a póráz akkor lazuljon a nyakörv is. Ehhez, ha bal oldalt viszed a kutyát, akkor úgy kell felrakni, hogy ha szemben megállsz a kutyával, és megfogod a nyakörvet magad előtt, akkor egy "P" betűt láss: az a "szár" amibe a karabínert akasztod, felülről bújik át a másik karikán. Ha fordítva teszed rá akkor folyamatosan fojtani fog akkor is ha a kutya már nem húz.

2, ne engedd benne folyamatosan húzni!!!! értelmetlen (nem érti meg belőle hogy nem szabad húzni), és állatkínzás. Amint megfeszíti a pórázt, ránts röviden egy-két határozottat... de ehhez először engedd lazára a pórázt, és utána rántsd meg hirtelen, aztán megint laza, megint rántás ha kell. Ha feszülő pórázzal kezded, akkor nem működik.

3, valószínűleg a kutyádnak, mivel folyton fojtogatja magát, nem nagyon fog feltűnni h történt valami. Ahhoz hogy "észrevegye", nem lehet a nyakörv a nyaka tövénél. Egészen magasan, gyakorlatilag a füle tövében kell legyen, ehhez néha meg kell igazítani.


3+1: ez egy feladat, amit a kutya nem ért és meg kell tanulnia, nem pedig direkt szemétségből húz!!Egész eddig azt "tanítottad" neki, ha nem is direkt, hogy akkor jut el a céljához, ha elég erősen húz téged felé, és kibírja a fulladozást közben :) tehát soha ne legyél türelmetlen, mérges, agresszív, és minden egyes alkalommal a rántás után mikor a megfelelő helyen van a kutya laza pórázon, dícsérd meg nagyon és jutalmazd meg (jutifalat, simogatás, nagy örülés)

4, Ha néhány nap alatt nem javul semmit a dolog, akkor valamit nem jól csinálsz, hagyd abba és kérj segítséget!

5, Ha a kutya már kulturáltan sétál, akaszd a másik karikába a karabínert, úgy érzi h fojtó van a nyakában, de nem fojt. Nemsokára töksima nyakörvvel is jól működik majd.



Egyébként fojtó nélkül is meg lehet tanítani a dolgot könnyen, csak kicsit türelemjáték ha konkrétan el akartok jutni valahová! Sima nyakörv, sétáltok, AMINT a kutya testhossznyira megelőz téged, azonnal hátraarc. Ha megint megelőz, megint. Hamarosan rá fog jönni, hogy ha kb. melletted jön laza pórázon, akkor eljut oda ahová menni akar, ha nem figyel rád és vonszol, akkor nem! (itt is jutalmazni kell, amint egy pillanatra is felnéz rád útmutatásért! ("hülye gazdi mondd már meg h mit akarsz, így nem jutunk sehová ha folyton megfodulsz!??"), és MIDEN sétán csinálni kell - hogy meddig, az attól függ mennyire makacs a kutya.

2010. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
...de ez utóbbit már sokan írták előttem! Fontold meg, komolyan működik! Illetve kombinálni is lehet a dolgokat, pl. fojtóval sétáltok, ha kicsit kell igazítani akkor pár rövid rántás, ha nagyon megindul, akkor nagyobb rántás és közben hátraarc. De valóban, enélkül, tök sima pórázzal is működik, ha fizikailag vagy annyival erősebb a kutyánál, hogy ha sarkonfordulsz és megindulsz vissza, akkor a kutyának nincs más választása mint hogy azonnal megy veled. (ha huzakodni, könyörögni, győzködni... stb kell, mert nem tudod megmozdítani ha legyökerezik, vagy elszállsz utána ha megránt, akkor persze jól jön a plusz fojtó :)
2010. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyet értek a fel-alá járkálós módszerrel, nekem is bejött. A kutyám a fojtóval is úgy húzott előtte, hogy szinte "vizisieltem" utána...Tudom, azt írtad próbáltad, de nem lehettél elég kitartó, mert ez mindenkinél működik! Csak ne mehessen másképp sétálni és kész. Előbb utóbb megérti. Egyébként szerintem gondolkodj azon a falkavezér problémán. Az, hogy nem bánja ha a táljából eszel vagy nem ugrál rád, még nem jelenti azt, hogy te vagy a falkavezér. Mert akkor nem húzná mindig a pórázt...
2010. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!